Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen hordozókendőt ajánlotok...

Milyen hordozókendőt ajánlotok? Kisfiam 2 és fél hónapos,5és fél kg. Sajnos nem szeret a babakocsiban, ezért gondoltam a kendőre.

Figyelt kérdés
Olyat szeretnék, amit a hidegben, kabátra is tudok kötni. Teljesen tanácstalan vagyok milyet is kellene vennem.
2013. szept. 22. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp se rugalmasat vegyél tekintve, hogy már most elég nehéz a babád.

Sima szövött kendő viszont akár évekig is használható.

Nekem egy drágább német fajta van, nem ismerem az itthoni kendőket, bár azt olvastam, a legolcsóbb (pl. a Nandu) kissé merev amit nem olyan könnyű megkötni.


A lányom december elején született, végig kendőben vittem, sosem volt babakocsink.

Télen nem húztam össze a télikabátot, hanem a pulóveremre kötöttem föl a gyereket, majd felvettem a télikabátot (amúgy sem tudtam volna összegombolni a kabátot így).

Elől én melegítettem a testemmel a lányom, nagyon nagy mínuszban, szélben pedig egy polár takarót terítettem a kendő köré, így sosem fázott.

Persze a kendőben is overálban vittem, néha még ki is melegedett.


Kendőmárka tippet nem nagyon tudtam adni, de a téli hordozási praktikám talán beválik neked is :)

2013. szept. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Jó tanacskent ha teheted először kérj kölcsön valakitől v kolcsonozz vhonnan.

Én kaptam egyet kölcsönbe, mert a szintén 2,5 hos kisfiam állandóan kézben szeretne lenni. Először mikor magamra kötöttem jól el volt, el is aludt. Na de azóta (2x próbáltam) mindig uvolt benne. Mondjuk ilyet még nem is hallottam h ne szeretne egy baba hordozokendobe lenni, de sajna mégis van ilyen. Szerintem az a baja h nem lát ki belőle, nem tud nezelodni. :-(

Így a problémám megmaradt és továbbra is hordoznom kell. :-(

Az én példámból tanulva tanácsolom neked h előbb próbáld ki, szereti-e majd a babad!

2013. szept. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hordozo.hu-n tudsz időpontot kérni, és ők tanácsolnak neked jót. Én is ott béreltem egy bondolinot. majd vettem egy mei tai-t. gremeset is ajánlom, nekem olyan van, és nagyon bevált!!
2013. szept. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én egy JPMB kendőt kaptam kölcsön, eszméletlen jó. Rugalmas, de 13 kg-ig lehet vele hordozni. Én azóta mindenkinek ezt ajánlom. Ja, és csatlakozom az egyik előttem válaszolóhoz: hidegben kabát alá kösd a kendőt.

[link]

2013. szept. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem nandum van. Mi nagyon szerettük, csak már elég nehéz a babóm hozzá. Kisebb távokra még felkötöm, de órákig nem bírom már az elöl hordozásban. Csípőre néha felszoktam kötni, de ha ott alszik el azt nem szeretem, meg nem is mindig tarja rendesen magát (3 hónapos egyébként, de nagyon szépen tartja magát általában). Ha az anyagot keménynek találod egy mosás segít rajta! :)

A kölcsönzés pl nagyon jó ötlet, ha van a közeledben!

2013. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Nandu valóban elég rugalmatlan és kemény, főleg újonnan, de hamar "betörik". Én nagyon szeretem, télen főleg azt használtam. Melegebb időben meg a Didymos Indiot, ez kifejezetten vékony, használtan elérhető áron hozzá lehet jutni. Nagy előnye a Nanduhoz képest, hogy nem téglalap alakú, hanem a két vége ferde, azaz könnyebb kötni, mert kevesebb anyag van az ember kezében, és picit hosszabb is.

Átlagos testalkatra a 4,2 méteres megfelelő hosszú lesz.


Az a válaszadó, akinek sír a babája a kendőben, három dolog jutott hirtelen eszembe:

1. nem kötöd elég szorosra és ezért nem érzi magát biztonságban.

2. kakilnia/pisilnie kell, ezért sír, a hordozott babák ha csak tehetik, nem ürítenek akkor amikor hordozzák őket.

3. ha már 3-4 hónapos elmúlt és szépen tartja a fejét, kösd fel hátra, onnan gyönyörűen tud nézelődni.

Akkor is szoktak sírni, ha nagyon álmosak, ilyenkor jóü szorosan meg kell fogni őket már felkötve és meglóbálni őt+magadat, picit ringatni, az kizökkenti a sírásból.

2013. szept. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!