Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Hordozókendőt lehet készíteni...

Hordozókendőt lehet készíteni házilag?

Figyelt kérdés
2013. jún. 23. 00:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Lehet, ha találsz hozzá megfelelő anyagot(sávoly szövésű). Én nem találtam az olcsóbb textílek között, ha meg már drága métere, akkor meg nem éri meg!
2013. jún. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
32%
Én úgy tudom, hogy a szövése miatt nem mindegy, hogy milyen anyagból van. És akkor az már szerintem olyan összeg, hogy jobban megéri valakitől használtan - de még jó állapotban - megvenni. Az én kendőm két gyerek és több éves használat (még a 4 évest is beletettem, amikor elfáradt egy kiránduláson) után is szinte új állapotban van.
2013. jún. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
8%
Nagyon-nagyon szeretnélek lebeszélni a hordozókendőről! A pici gyerek gerince megérdemelné azt,hogy ne terheljük! Ráadásul neked sem tesz jót a többlet súly amikor gyermeked cipeled, valamint a baba hordozása közben be szoktunk vásárolni.Az a kérésem feléd vigyázz gyermekedre és magadra!!!!!
2013. jún. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%
Kedves utolsó, kérlek olvass utána a neten a témának, mielőtt ekkora baromságokat írnál... -.-
2013. jún. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Itt találsz hozzá szabásmintát, leírással.

[link]

2013. jún. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
80%
3. leírnád miért tartod ártalmasnak a hordozókendőt? Én eddig CSAK ÉS KIZÁRÓLAG jót hallottam róla, ellentétben a kenguruval. (bocs az offért)
2013. jún. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
12%
Kedves 4-es! Kérlek nézz utána a statisztikáknak hány gerincbeteg,gerincferdüléses gyerek van? Az a baromság ha "csak " a neten próbálsz tájékozódni,az nem elégséges! Nagyon sok (többek között neked sem) jut eszedbe soha milyen próbatételnek van kitéve az a gyermek akinek kényszerítik a gerincét arra amire még nem képes. Az egészségügyi könyvekből is TUDNÁL TANULNI!!! Ha nem azt látnád amit a reklám akar akkor könnyen megbirkóznál a feladattal:A DOLGOK MÖGÉ kellene látni!!!!
2013. jún. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó, elmondanád pontosan melyik szakkönyvben olvastad ezt?

[link]


Szerintem ezen az átlátszó kendős képen látszik, hogy tökéletes pozícióban van a gyermek, a hátát puhán tartja a kendő, a lába hajlítva, felhúzva, ami babák számára ideális. Megjegyzem az újszülötteket rengetegszer inkább fektetve teszik bele:


[link]


Gondolom ezzel is hű de sok bajod van. A hordozókendő évszázadok óta jelen van, eddig senki se panaszkodott.


Még egyszer megkérlek, mondd el melyik szakkönyvben olvastad, ugyanis édesanyám gyógytornász, és csecsemők mozgásszervi megbetegedéseivel is foglalkozik, rengeteg szakkönyve van. Ki tudom keresni!

2013. jún. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
68%

Én is kiváncsi vagyok, hogy hol olvastál ilyet 3-as válaszoló! Azért mondtam, hogy a neten nézz körül, mert ez is tele van véleményekkel, akár orvosoktól is!

Amúgy meg, ha rosszat okozna, akkor az elmúlt pár ezer év alatt szerintem az ember rájött volna már! Ugyanis ez egy ősi hordozási mód... -.-


4-es voltam

2013. jún. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
66%

És bemásolok pár orvos válaszol cikket:


"Szakértő neve: dr. Altorjai Péter

A kérdés szakterületi besorolása: Ortopédia, Gyermekgyógyászat

Témakörök: gerincferdülés, gyermekbetegség

Tisztelt Doktor úr!


Csupán 2 hetes az unokám, s minket, nagyszülőket nagyon aggaszt, hogy a gyermeket a szülők hordozókendőbe bugyolálva altatják. Tudomásul vettük, hogy ez egy új irányzat, de amikor látjuk, hogy a gyermek mennyire összegörnyedve fekszik a kendőben, attól tartunk, hogy esetleg hátgerincferdulése alakulhat ki ennek következtében.

Kérem, írják meg erről a véleményüket, esetleg nyugtassanak meg minket, ha csak rémeket látunk, ugyanakkor szeretnénk, ha az orvostudomány mai állása szerint ismertetnék, milyen hátgerincbetegségeket okozhat a csecsemőkori helytelen testtartás.

Tisztelettel:


Köszönettel vettük hordozókendővel kapcsolatos kérdésüket.


Az újszülöttek és csecsemők babakendőben való hordozása jelenleg is igencsak megosztja a szülők, nagyszülők táborát. Az ellenzők később jelentkező gerincbetegségektől, egyéb tartási rendellenességektől tartanak; lelkes híveik száma azonban egyre nő.


Az bizonyos, hogy a hordozókendő használata a régmúltra nyúlik vissza és jelenleg is megtaláljuk a természeti népeknél. Több tudományos - elsősorban ortopédiai, egészségtudományi - cikk is leírja, hogy mivel a kendő képes felvenni a gyermek gerincének görbületét, ráadásul függőleges helyzetben a csípőízületet is terpeszben tartja, kifejezetten előnyös az egyéb, pl. merevvázas hordozókkal szemben. A méhen belüli helyzetből fokozatosan a későbbi életkorra jellemző S-alakú gerincoszlop fejlődésének egyes stádiumait is jól tudja követni, leképezni egy erős, megbízható hordozókendő. Az orvosi szempontok mellett a pszichés - szülő-gyermek - kapcsolat is erősödik, egyfajta bizalmi helyzet alakul ki kettejük között. Ráadásul a babahordozás nemcsak az édesanyák kiváltsága, édesapák is szívesen vesznek részt benne. Ősszel, télen vagy tavasszal született csecsemőket kiránduláskor kevésbé kell felöltöztetni a kendő és a szülő testmelege miatt. A napi rutin - bevásárlás, stb. - is kissé könnyebben kivitelezhető kendőben. Elől az újszülötteket érdemes hordozni, hátra kötve pedig a nagyobb csecsemők hordhatóak.


A megbízható kendő erős, rugalmas, lehetőség szerint pamutból készül és nem kellenek rá csatok, gombok, zsebek, stb. melyek nyomhatják a babát, vagy kényelmetlenné tehetik viseletüket. Az idén tavasszal, az USA-ban és Kanadában betiltott Infantino babahordozók (nem kendő!!!) esetében a visszahívást a hordozók anyaghibája okozta:könnyen gátolni tudta az újszülöttekre-csecsemőkre jellemző orrlégzést.


Az természetesen más kérdés megint, hogy napi szinten hogy - és hol aludjon a gyermek. A hordozókendőben való altatás azért megfontolandó, mert ennek rutinszerű használata esetén egyszerűen lerakhatatlan lesz a gyermek, ami újabb nevelési gócpont elé állíthatja majd a szülőket: otthon elsősorban az ágyában, oldalt vagy féloldalt fektetve biztonságban aludjon a kicsi.


Jó egészséget és sok örömet kívánok a nagymamaságban!"


[link]


Ez egy másik.


Lehet, hogy ez netes, de ugyaolyan orvosok válaszolnak ne aggódj.

2013. jún. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!