Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen babakocsit vegyek,...

Napsugarrr79 kérdése:

Milyen babakocsit vegyek, abban az esetben, ha most 6 hónapos kisfiam alatt szétment a babakocsi illetve júniusra várjuk a második babát?

Figyelt kérdés
Sürgősen kellene egy normális babakocsi, a jelenlegi egy nagy batár 15kg-os kopott kerekű, használtan vásárolt. Vasárnap megbeszéltük a párommal, hogy veszünk egy újat már sport babakocsiban gondolkodtam jobban, amikor hétfő reggel, nagy meglepetésemre kiderült hogy terhes vagyok... Ti mit tennétek a helyemben?

2013. okt. 8. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem két lehetőségben érdemes gondolkoznod.

Az egyik, hogy most veszel egy dönthető sportkocsit, és júniusban veszel egy tesókocsit, vagy egy ikerkocsit. Ez az olcsóbb megoldás valószínűleg, de nem biztos, hogy praktikusabb. A tesókocsi (ikerkocsi) esetében érdemes megnézni a méreteket (lift, kocsi csomagtartója, hátsó ülés dönthetősége).

A másik lehetőség, hogy veszel egy tesóüléssel bővíthető szimplakocsit. Ez drágább, de szerintem praktikusabb megoldás. Gyakorlatilag szimplakocsi méretű vagy. A babakocsi összecsukva szimplakocsi, a pótülést könnyen kiveszitek és kész. Ezekre mózes és hordozó is csatlakoztatható.

Ez utóbbiból két verziót láttam itthon, ami szóba jöhet. Az egyik a Brendonban kapható Baby Jogger City Select (ez a drágább, de szerintem a jobb, mert nem a bevásárlórészben van a pótülés), a másik a Minimanóban vagy az Elefániban kapható Britax B-Dual.

Egy B-Dualt tologattam, egyáltalán nem zavaró a pótülés a tolásban.


Nem tudom mennyi a keret, de ha az ár nem számít, el lehet gondolkodni a Bugaboo Donkeyban is, amit most szimplakocsiként használsz, és ha megjön a tesó tesókocsiként.

2013. okt. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Az előbb nem sikerült linkelni:

[link]

[link]


[link]

2013. okt. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Köszi a választ,engem is érdekel ez a tesókocsi választás, mert 1,5 évet tervezünk a 2 között,az első 4 hónapos.
2013. okt. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a Brendonos tetszik a legjobban.
2013. okt. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy elég lenne egy testvérfellépő?-illetve, láttam a múltkor egy olyat, mint egy "mankókocsi", rá volt csatlakoztatva a babakocsira, az oldalára, egy segédkeréken gurult a "mankókocsi"-ezen ült a nagyobbik, a kisebbiket pedig tolta anyuka mózesben.
2013. okt. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Az utolsó válaszadó által említett Buggypodom van nekem is. Ez egy pótülés, amit a meglévő babakocsihoz lehet csatlakoztatni. Én nagyon szeretem. Ezt azért nem írtam, mert itt a Kérdezőnek sima babakocsija sincs. A Buggypodhoz egy jó strapabíró babakocsi nem árt.

Jelen esetben és inkább pótüléssel bővíthető szimplakocsit vennék.


A előző válaszokban említett tesófellépőhöz szerintem még kicsi lesz a nagy. Lehet, hogy nem is jár még. Ezt én elvetném.

2013. okt. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Römer britax b- dualt ajánlom. Míg megérkezik a tesó, addig pótülés nélkül használhatjátok. Iszonyat masszív, relatíve kicsire csukható kocsi.
2013. okt. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez Bugaboo Donkey egyszerűen fantasztikus! Első látásra szerelem! De annyira húzós az ára: 479 900Ft. A Britax B dual se rossz, de annál meg az egyik gyerek, csak részben tud kilátni. Ma egész nap biztosan a Bugaboo-ról álmodozom és még megnézem a videóját vagy 5-ször :-)Köszönöm a válaszokat és a linkeket!
2013. okt. 9. 14:31
 9/9 anonim válasza:
Én is most ebben a cipőben járok. 7 hónapos a legkisebb és júliusra várjuk a 3-at. Nekem a Brendonos Baby Jogger City Select tetszik. Azt keresek égen földön. Kanadában jóval olcsóbb, csak mire eljutna hozzám már a duplájába kerülne. Az itthoni ára horror. Esetleg tud rá valaki valami alternatívát. Nagyon ajánlanám a kérdezőnek is, mert egyszer láttam élőben is használat közben és eszméletlenül jó kis kocsi.
2014. jan. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!