Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » 9 hónapos kislányom ( 8kg),...

9 hónapos kislányom ( 8kg), stabilan ül 2 hónapja - bele ülhet 9-18 kg-os gyerekülésbe?

Figyelt kérdés
Nővérének Römer márkájú gyerekülést vettünk ,amit most ugye megörökölhetne... most még elfér a hordozóban, de egy vastag overállban ugye már nem... szerintetek belerakhatom már? mert az, hogy most vegyünk egy ilyen jó minőségű 0-18-as ülést nem fér bele, főleg úgy, hogy 2 hónap múlva már a meglévő 9-18-ast is használhatja ugye... vagy vegyek egy gagyibb 0-18-ast? Én úgy érzem beletehetem, de kíváncsi vagyok a véleményetekre!
2013. okt. 12. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
NEM, kimondottan tilos. Overállban oedig tilos gyerekeutaztatni, mert az ülés ekveszíti védelmi funcióját. 1,5 éves korig háttal kell utaznia, most még nagyon pici hozzá, hogy előre nézzen, éeltveszélyben lenne egy nagyobb vékezésnél is.
2013. okt. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló látott már 1,5 éves gyereket??? Hogy férne el hátrafelé nézve??? Ekkora hülyeséget, meg, hogy nem lehet overálban utazni??? Kérdezőnek, persze nyugodtan beleteheted! Képzeld az én kislányom olyan vékonyka, hogy 11 hónaposan is 7,5 kiló volt de már sehogy nem fért el a hordozóban, kilógott a feje, keskeny és rövid is volt már neki. Mi is áttettük a nagyobb ülésbe ami 9kg-tól van. Nyugodtan átteheted! 2 évesen lett 9,5 kiló viszont a magassága meg normális volt.
2013. okt. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezt az overálos dolgot nem igazán értem???? - miért veszíti el úgy a funkcióját az ülés? és akkor ha pl. boltba megyünk mindig öltöztessem-vetkőztessem? mert persze hosszú útra levesszük, na de egy 2 percre lévő bolba menetelnél is?
2013. okt. 12. 18:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Elsőnek annyiból igaza van, hogy a legújabb biztonsági elvek a 3 évesen háttal bekötött ülésen utazást ajánlják. De ennek ugye rengeteg ülés nem felel meg.

Mi is áttettük, majd 1 éves volt és 8,5 kg, de hosszú. És pont ülést is kellett cserélni a nagynak.

2013. okt. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mi is beleraktuk mert már 11 hónapos de még mindig csak 7,5kg.és a hordozoba már nem fért el.
2013. okt. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy itt sokakat nem érdekel a gyereke biztonsága, még nem lesz helyes belerakni. Igen láttam 1,5 éves gyereket, mivel 2,5 éves a fiam. 2 éves koráig utazott hodozóban, igaz nagy méretű hordozónk volt, de ha nem lett volna akkor vettem volna egy 0-18as ülést. Az északi országokban pl 4 éves korig háttal utaznak a gyerekek, mert sokkal biztonságosabb. IGen mindig le kell vetkőztetni, mivel ha rajta van egy vastag overál, már nem véd az öv vagy a pajzs.


[link]


4-es pont

2013. okt. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!