Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Egészen tegnap estig kizárólag...

Egészen tegnap estig kizárólag anyatejet kapott a 3 hetes kislányom, de iszonyú hasfájós így kipróbáltam a tápszert. Váltott már valaki anyatejről tápszerre nagyon sok szenvedéses sírás miatt?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a 3 hetes kislányom egyhuzamban 7-8-9 órákat volt fent már odáig fajultak a dolgok... Azt mondta a védőnő is hogy hasfájós és tűrni kell, meg segíteni rajta ahogy tudok... Hár kipróbáltam MINDENT! Tényleg mindent! Colief, Biogaia, espumisan,melegítés, tornáztatás, hintáztatás...stb.stb.stb. A végén már SEMMI nem hatott rá, csak sírt és sírt és órák hosszat fent volt... Akkor tegnap este eljutottam odáig, hogy még etetés előtt elkezdtem lefejni a tejem, (mert úgy gondoltam majd cumisüvegből megkapja este a férjemtől és én alszom legalább egy pár órát mert nagyon kimerült voltam) Na és akkor láttam, hogy alig jön tejen, és ha jön az is hófehér és teljesen híg... Nem volt sárga zsíros egyáltalán, így elkezdtem gondolkodni, hogy lehet, hogy a gyerek állandóan éhes? Mert nem lakik jól? És ez nem is igazából hasfájás????? Mert 2 óránként mellre tettem, kiszívott 70-90 miliket (mérlegünk is van) és még mindig sírt utána... Mondom ennyit egyhuzamban nem fájhat a hasa... Hosszú órákon keresztül. A 3 hetes kislányom egész nap fent volt, már azt hittem megőrülök... Szóval akkor mivel nem is tudtam lefejni tejet, adtam neki tápszert... Csodák csodájára azonnal megnyugodott, és elaludt. Ez volt tegnap este. Aludt vagy 6 órát!!! Majd a következő kelésnél újra tápszert adtam neki, fél órán belül elaludt mindenféle sírás nélkül!!!! Majd most reggel kelés után, szintén tápszert adtam neki, és most sem sírt!!!! És már alszik... Tegnap pedig egész álló nap csak sírt... Szóval létezik hogy "rossz, (híg, túl cukros, nem tápláló)" az anyatejem???? Mert mióta a babám tápszert kap, látszik rajta hogy jól lakik és megnyugszik. Szóval váltott valaki ilyen dolgok miatt tápszerre? Létezik ez a jelenség?

#tápszer #anyatejről
2013. okt. 12. 11:23
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ja és volt olyan, hogy nagyon nagyon nehezen elaltattam és fél óra múlva már megint felkelt és sírt... Én a hasfájásnak tudtam be, gondoltam újabb görcse volt és felébredt... De lehetséges,hogy csak annyira éhes volt, mert egyáltalán nem lakott jól az etetésnél? Mondom szűk két óránként mellre tettem a sírások között, úgy hogy közben nem aludt semmit...
2013. okt. 12. 11:26
 2/25 anonim ***** válasza:
70%

Az én tejem sosem volt sárga és zsíros, mindig fehér volt, mégis 6 hónapig csak azt kapott a lányom, sosem fájt a hasa.


Nem lehet, hogy olyanokat eszel ami bántja a hasát?

Vannak babák akiknek érzékeny az emésztése, ilyenkor az anyukának kell diétát tartania.

Én nem tápszerezném a gyerekem ha van elég tápszer, inkább kipróbálnám, mi az az étel ami miatt fáj a hasa.

2013. okt. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Az normális, hogy az anyatej fehér, az csak első pár napban sárgás.

Viszont valami itt a szoptatással tényleg nem volt kerek, ha a tápszertől ennyire megváltozott a viselkedése és kedélye.

1. éhes volt, vagy

2. túl sok levegőt nyelt cicizés közben, és nem büfizett eleget, fájt a hasa, viszont cumisüvegből "ügyesebben" eszik (na meg ezek már ilyen szelepesek, levegőnyelés ellen), vagy

3. a te étrendeddel van a probléma (túl sok tejterméket fogyasztasz, vagy sok puffasztó dolgot eszel, vagy túl fűszeres dolgot eszel...)


Esetleg próbaképp, megpróbálhatnál most fejni anyatejet, akár többszöri fejéssel is, hogy összejöjjön egy adagra való. És azt adni neki cumisüvegből, majd figyelni a reakciót.

2013. okt. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Mennyit hízott hetente a kicsid ez alatt a 3 hét alatt?

Az enyém annak idején nagyon minimálisat, és UGYANEZ volt, mint amit te is leírtál... Éhes volt. Folyamatosan. Ezek után én mindig adtam neki tápszert is a szoptatás után, és a vegyes étrendnek hála ő lett a legnyugodtabb és elégedettebb baba a világon. Szó nem volt hasfájásról, akármit ettem, pedig eleinte azt hittük. Amikor próbáltam fejni, nekem is akkor lett végleg meggyőző, hogy nem lakik jól, ez van... Az a fontos, hogy a pocak tele legyen, és a baba is, mama is boldog legyen!

2013. okt. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. nem eszem puffaszto dolgokat különösen odafigyeltem mindenre....ezért én is csak találgatni tudok. még arra gondolok h tul sok lehet a tejcukrom...
2013. okt. 12. 12:35
 6/25 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk nem volt tápláló a tejem meg borzasztóan fájt tőle a hasa pedig odafigyeltem mit egyek. Ahogy elkezdtük a tápszert minden okés lett sőt 4 hónapos korától átaludta az éjszakákat. Most 1 éves múlt a fiam nyugodt, kiegyensúlyozott baba soha nem volt még beteg se megfázva. Szóval a tápszer nem méreg és nem vagy kevesebb Anya mert tápszeres a gyereked ezt is sok helyen olvastam.
2013. okt. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló és akkor Te elapasztottad a tejed? Vagy mit csináltál? Lelkiismeret furdalásom van, hogy tápszert adok neki, de ha egyszer egy fokkal is jobb neki tőle a hasa akkor miért szenvedtessem? Amúgy most megint evett és most görcsölt megint sajnos... Sírt és húzkodta megint a lábát. De jóval kevesebbet görcsölt mint ha anyatejet kapott volna...
2013. okt. 12. 13:11
 8/25 anonim ***** válasza:

még csak 3 hetes a picid...szerintem ez normális viselkedés.

Most lehet le eleszek pontozva,de nem érdekel.

Nekem első fiam alig aludj éjjel...volt,hogy hajnal 3kor a netet bújtuk férjemmel,hogy milyen megoldások lehetnek még,mert már nem bírtuk,alig aludtam.

2.fiam éjjel jól aludt nappal viszont sírt...egész nap...alig aludt,szinte semmit!

Ezek elmúltak,az eleje nehéz volt,de túléltük.


Szóval picid minden egyes szoptatás után sírt??Megállás nélkül?Soha egy pici nyugtotok nincs,nem nézelődik?Ha Alszik hogy alszik el és mennyit?

Mert egy 3 hetes babának 2 óránként 70-90 ml azért elégnek kéne hogy legyen.

Hogy szopizik,nagyon habzsolva?

Ha van nyugodtabb periódusa akkor az mikor van és mennyi ideig tart?

2013. okt. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Igen, idáig minden egye szoptatás után sírt, talán kétszer fordult elő a 3 hét alatt, hogy nyugodt volt szopi után és elaludt... Na szóval, nekem nem az a bajom, hogy nem tudok pihenni vagy ilyesmi, hanem az, hogy olyan görcsösen sír, hogy levegőt nem kap, borzasztóan szenved, és ezt nem akarom hagyni. Minden szopi után jött a görcsös sírás, órákon keresztül. Végül annyira kifárad, hogy elájul, nem szó szerint de akkor már el tud aludni... Addig meg megy a szokásos körmenet, masszirozom, büfiztetem, szélcsövezem ...stb. Még a hasát is melegítem, de semmi... Aztán nagy nehezen ha megnyugszik, akkor elalszik. Nyugodt periódusa nincs, csak amikor alszik. Ill. előfordul igen, hogy nézelődik de max 10 perc és újra sír... Na most a tápszer óta nem ez van, illetve nem ilyen durván... Az utolsó 3 alkalommal nézelődött evés után majd elaludt (amit eddig szinte soha nem csinált), majd a legutsó alkalommal sírt is megint, de a pukik és böfik után elaludt és már alszik vagy 2,5 órája. Nem görcsöl egész nap és nem szenved egész nap. Ez a helyzet kb.
2013. okt. 12. 15:09
 10/25 anonim ***** válasza:

És mennyiket eszik tápszerből?

nekem sanszors,hogy hasfájás volt nem éhség...

a tápszer teljesen más mint az anyatej,attól általában nem fáj a picik hasa,max ha levegőt nyelnek.

2013. okt. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!