Melyik a jobb? Melyiket vennétek? Karikás kendő, vagy rugalmas hordozókendő? Melyiket mennyi idős kortól meddig lehet kihasználni? Ha ezeket már nem tudom használni, utána már inkább csak háti hordozásra alkalmas hordozót vegyek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 14. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Én rugalmas kendőt vennék, mert több benne a lehetőség. (Ha mégis karikás, (mert annak is van előnye: gyorsan lehet kötni vele) akkor a nandu-t kerüld el, mert használhatatlan) Amikor kinövi a baba, akkor vagy sima (nem rugalmas kendőt), vagy mei tai-t, vagy csatos hordozót javaslok. Ezekkel mind lehet elöl-csípőn-hátul is hordozni, de 7-9 kiló felett, hosszabb útra háton a legideálisabb.
2013. okt. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, úgy tudom, hogy a karikás és rugalmas kendők kb 9 kg-ig használhatók, akkor ezek szerint e súly felett már érdemes inkább háton hordozni.
2013. okt. 14. 10:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sőt 7 kg körül már érezni fogod, hogy kezd nehéz lenni a cipelés, ha elöl viszed a babát. De ugye ez nem szoros határ, azért írtam 7-9-et.

Meg eleinte te sem leszel még annyira gyakorlott, előre könnyebb azért kötni (de nem olyan nagy ördöngösség hátra sem, csak szokni kell), a baba se tartja az elején még magát. Lehet, hogy lesz egy átmeneti időszak csípőn hordozva, mert úgy nem olyan nehéz felkötni, de könnyebb cipelni, mert teljesen elöl.

Úgyhogy azt javaslom, hogy próbálj ki többet, mert lehet, hogy a rugalmas jön be, lehet, hogy a karikás,később pedig lehet, hogy a csatos, lehet, hogy a kendő. Hordozókölcsönzőt keress a környéketeken.

2013. okt. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nézd, itt egy ajánlás, hátha segít a döntésben:

[link]


Én egyébként a karikásra szavazok, azt sokáig ki tudod használni. A rugalmast meg csak elöl.

2013. okt. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!