Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Miért jobb a babakocsi, mint...

Miért jobb a babakocsi, mint a hordozókendő? Miért ne vegyek hordozókendőt/kengurut stb?

Figyelt kérdés
Vacilálok, hogy melyiket is válasszam. Sok jót hallottam a hordozókendőről? Titeket mi rémiszt meg benne? Miért nem ajánljátok? Miért igen? Milyen előnyei vannak a babakocsinak a hordozókendővel szemben? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2013. febr. 25. 19:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%

Ha most születne az elsőm, akkor egy petákot nem adnék kocsira, csak kendőt vennék.

Nálunk már a kendős korszak is elmúlt:)

(kengurut ne vegyél, az is tapasztalat, rettentő kényelmetlen. Kendővel lányom rajtam 1,5évesem előttem rohant, én utána 3*az állatkerten, és nem fájt a hátam, míg kenguruval 10perc séta után KO voltam...)

2013. febr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%

Ha a babával elmégy bevásárolni, a babakocsi tartójába tudsz tenni jópár dolgot, a hordozókendöve meg legfeljebb egy szatyrot tudsz hazavinni.


A kocsit évekig tudod használni, a kendöt csak addig, amig nem lesz túl nehéz a gyerek.


A kendö legfeljebb a lakásban jó valameddig, hosszabb ideig nem tudod kinn használni.


A gyerek a kendöben legfeljebb téged lát, a kocsiban tud nézelödni meg játszani.

2013. febr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
2013. febr. 25. 19:52
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
Mindkettőnek vannak előnyei, hátrányai. Nekem alapból rossz a hátam, ezért kocsiztunk. Jókat tudott aludni benne a gyerekem pl. múzeum, városnézés, vonatozás közben is és szuperül hazavitte a szatyrokat, kismotort vagy bármit, amit ráaggattam.
2013. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
52%
2 hete egy kedves ismerősöm elindult négy hónapos babájával sétálni szép idő volt, hordozókendőbe tette bele a kislányt a buszmegállóhoz érve, rossz volt a járda, megbotlott elesett egyik kezével fogta a babát, hogy ne érje ütés, azonnal rohant vele az orvoshoz, a babának a bal kis feje olyan volt, mintha egy zacskó víz lett volna olyan puha lett, vérömleny keletkezett a kis agyában, kórházba kerültek, szép lassan kezdett felszívódni, hogy okozott e maradandó kárósodást később derül csak ki, de reméljük, hogy nem! A gyerekorvos azt mondta neki na most már belátod, hogy mért elleneztem a hordozó kendőt és a kengurut!
2013. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

Mindkettőnek van előnye és hátránya. Nekünk van babakocsi és meitai is, mikor melyik jön jól, azt vesszük elő.

Ha vásárolni megyek, jobban szeretem a babakocsit (bár sok meitais ismerősöm mamatáskát húz maga után, számomra ez már túlzás). Ha nyűgös a baba, akkor jobb a meitai, mert rajtam megnyugszik. Ha esik az eső, szintén jobb a meitai, mert tudok esernyőzni. Ha jókedvű és nézelődni szeretne, akkor jó a babakocsi.

2013. febr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 frászkarikaborsó ***** válasza:
63%

Kengurut semmiképpen, mert az ortopédiailag nagyon nem helyes tartást ad.


A babakocsi meg a hordozókendő szerintem elfér egymás mellett, itthon házimunkához inkább hordozni érdemes a gyereket, vannak korszakok amikor extra nyűgös és felkötve megnyugszik, az anyának meg könnyebb mint folyton cipelni. Bevásárláshoz, sima utcai sétához inkább babakocsi. Ha tömegközlekednem kell akkor valószínűleg inkább hordozom majd, de azt csak nagyobb korában.

2013. febr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Én arra szavazok, hogy ha belefér, vegyél mindkettőt!

Otthonra mindenképp hatalmas segítség a kendő. Ezen az oldalon is naponta van olyan kérdés, hogy mit tegyen az anyuka, mert lépni sem tud a baba mellől, mert azonnal sír, kosz van, nincs kaja stb, nálunk ilyen sose volt. Ha nyűgös, magamra kötöm, és minenki boldog.

Tömegközlekedéshez, túrázáshoz is praktikusabb a kendő.

Sétáni viszont én jobban szeretek babkocsival. Bele lehet pakolni, a baba jókat alszik benne, télen kendőzni szerintem nagyon macerás. Szép időben le lehet ülni egy padra olvasni, addig a baba alhat a kocsiban. Az enyém szeret az erkélyen is aludni a kocsiban. Ráadásul van egy nagyobb tesója, aki után folyamatosan rohanni kell, nem tudom, egy előre kötött babávl azt hogyan csinálnám, meg játszóterezni is jobban tudtunk úgy, hogy a kicsi közben egy fa alatt aludt.

Mondjuk van olyan gyerek, aki nem szereti a kocsit, vele akkor adott, hogy az utcán is hordozni kell. De a két eszköz szerintem nem zárja ki egymást.

2013. febr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
44%

Ez sokmindentől függ, ahogy már írták, mindkettőnek megvannak az előnyei és a hátrányai.

Mi kengurut használunk. Nagyon praktikus, hogy nincs probléma, ha lépcső van, vagy egy magasabb járdaszegély, nem foglaljuk el az egész járdát, könnyű bemenni vele egy üzletbe, és a babám is imádja (babakocsiban mindig ordított).

Kendőt én nem használnék, nem tartom biztonságosnak.

2013. febr. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

Mi kölcsön kaptunk egy babakocsit, és vettem egy hordozókendőt, igy adott volt mindkettő. Az én lányom választott a kettő közül, nem én. Igy a kendő vált be nálunk.

A babakocsi előnyei az h. nincs rajtad a gyerek. És van csomagtere ahová lehet pakolni.

Nálunk volt olyan szituáció hogy a baba sirt a babakocsiban, meg kellett állni vigasztalni. És igy az öt perces elintéznivalóból lett félórás. Kendővel sose kellett vigasztalni a babát és tehettem amit akarok. Igy olyan volt, mintha velem se lett volna. Mostmár egy meitaiban hordozom a hátamon, a babakocsi augusztus óta nincs használatban.

Ha tudsz kérj kölcsön kendőt is meg babakocsit is, aztán majd meglátod hogy melyik válik be.

2013. febr. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!