Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » 20-21 hónapos korkülönbségnél...

20-21 hónapos korkülönbségnél testvérbabakocsi, testvérfellépő, vagy egyik gyerek kocsiban másik hordozóban? Kinek mi vállt be?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak vettünk annó mindent 3 funkciós babakocsit (autósülés, mózes, sportrész), később vízszíntesig dönthető könnyűvázas sportkocsi, és volt kezdetekhez cobo kendőm (nem igen vállt be) később meg babybjörn kengurum amit a férjem is szeretett. " 18 hónapos Nagy fiam" már pár hónapja stabilan megy és egyre ritkábban babakocsizunk vele, de ha kidől akkor elég nehéz cipelni már.

Kinek mi a tapasztalata mit lenne érdemes használnom, vagy esetleg ehhez mit kellene még vennem?


Testvérfellépőkről azt hallottam, hogy tönkrevágják azt a kocsit amire ráteszik, a kocsi irányíthatatlan lesz, nem lehet vele kanyarodni sem normálisan tolni, ráadásul a gyerek abba nem tud beleülni, az olyan aminek meg van ülőkéje is nagyon megnehezíti a tolást, mert eléggé hátra áll.


Testvér ülőke/buggy pod; jó drága annyiért már testvérbabakocsit is lehetne kapni, és állítólag pici a kereke mindenhol fennakad, és szerintem ez sem tenne jót egy sima kocsival ami9re felszerelnénk.


Hordozástól félek; egyrészt a nagy már eléggé nehéz, másrészt én sem szívesen kötöttem magamra a pici babát, pláne hosszabb távon, akármilyen ortopédiailag tesztet hordozóról is van szó, szerintem a picinek a vízszintes fekvés a legjobb a mózesben.


Testvérbabakocsik, alig látni őket élőben, pláne egy helyen hogy legyen az embernek összehasonlítási alapja, már 1-2 sikerült kipróbálni és már most alig fér bele a fiam - már 90cm korához képest amúgy is eléggé magas...

Phil and tedsen gondolkozok erősen, de azt még nem láttam élőben.

Greco stadium duo ill quatro tour duo eléggé picinek tűnt...


Bármely észrevételt szívesen fogadok, köszönöm előre is válaszitokat!



#testvérfellépő #testvér babakocsi #testvérülőke #20 hónapos kórkülönbség #21 hónapos korkülönbség
2014. jan. 2. 18:16
 1/1 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nekünk is 20 hónap van a gyerkőcök között. Nekünk is dilemma volt, hogy mi legyen a megoldás. Nálunk mondjuk egyértelmű volt, hogy "ülő" dolog kell, mert a nagy csak 16 hónaposan indult el, és utána se volt hajlandó sokat menni.

A tesófellépők közül az ülős nekem használhatatlan lett volna, mert a mózessel ill. a sportrész lefektetésével nem fért volna rá a nagy.

Ha jobban bírja a nagy a tempót el lehet gondolkodni rajta, de inkább olyan 3 év körül. (kb. egy hete láttam egy sima fellépős babakocsit, egy kisnövésű gyerkőccel, anyuka vacakolt a padkával, ill. szólt a gyereknek, hogy középen álljon, mert nem bírja tolni, és letörik az egész).

A tesókocsik közül az ABC Tandemet, a Chiccot és a Graccot (pl. Stadium Duo) dícsérik. Mi is néztük többet, de hátul elég kicsi a hely ledöntve, méretek gondot okozhatnak (kocsi csomagtartója, lift). Nekem a tolás sem volt egyszerű, és a döntése sem (pl. padkázni, mert máshol van a súlypont).


Nekünk Buggypodunk van, jó döntés volt, szeretjük. Ha össze van téve a babakocsival nem akad el. Sima babakocsiként inkább (vagy mi vagyunk a nagykerekekhez szokva). Ilyenkor mondjuk felkapom és átmegyek a göröngyön (a nagyobb résekben akad el, pl. villamossín és beton közti 10-20 cm-es lyuk). Nem okozott gondot a nagy kocsinál, nem húz semerre sem, ha nincs rajta a pótülés. Most már ritkábban használjuk, de előfordul, hogy kell. A nagy még simán belefér téli overállban is, pedig 1M és 15,5kg.

Nekünk is komplett 3 funkciós a babakocsink van, amitől nem akartam megválni, ezért is maradt a Buggypod.

Kérdés, hogy a Te kocsidhoz jó lenne-e egyáltalán.


Phil and Tedset itthon még boltban nem láttam, de hasonló a Britax B-Dual és a Baby Jogger City Select. A B-Dualnál hátul lent van az ülés, mint a Philnél. Nem zavaró, egyszer az Elefániban láttam, és kipróbáltam. Mondjuk így nincs bevásárlókosár, és kérdés, hogy a nagy, hogy bírná lent.

A City Selectnél előre kerül a pótülés (nekem ez szimpibb, igaz ez a drágább).

Ezeknél újra meg kellene vennetek majd mindent (új kocsi, mózes, pótülés).


Ha a pénz nem számít, akkor még esetleg nézd meg a Bugaboo Donkeyt tesóverzióban. Könnyű irányítani, lehet szimpla kocsi is. Mondjuk bepróbálnám a nagyot a sportülésbe mindenképp, mert nekem elég keskenynek tűnt.

2014. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!