Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mi a véleményetek erről az 5...

Mi a véleményetek erről az 5 pontos biztonsági övről?

Figyelt kérdés

Hány éves korig használnátok maximum?

kép: [link]


2014. jan. 20. 00:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tudom, nem leszel okosabb... de belinkelnéd az oldalt, ahol találtad?
2014. jan. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem ez nem egyértelmű? Mi a funkciója ennek?


5 pontos övet csak kisebbeknél használunk, 5-6 évesnél elég az autó saját öve, viszont az gyereküléssel, vagy megfelelő magasság után magasítóval lehet. Hogy így ülés/magasító nélkül mire jó az 5 pontos, nem tudom. Esetleg szellemileg sérült nagyobb gyerekeknél tudom elképzelni, ahol fontos, hogy ne tudja kikötni magát...

2014. jan. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is olyan esetben tudom elképzelni, ahol valamiért fontos az ülésben tartani a FELNŐTT méretű utast (szellemi-vagy mozgássérült). Mert ahol már nincs szükség ülésmagasítóra sem, ott már nem kisgyerekről beszélünk.

AZ ilyen öv teljesen beleszorítja az embert az ülésbe, semmi rugalmassága nincs.

Jelenleg úgy tudom 150 cm-ig szükséges az ülésmagasító. Az meg már egy alacsonyabb felnőtt magasság.

2014. jan. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
egy ismerősöm küldte és kérdezte, hogy ülsmgasító és sima öv helyett biztonságosabb-e. A kislánya (8éves) elég sokszor kicsúszik(direkt) a 3 pontos övből mikor elalszik a hátsó ülésen, mert úgy kényelmesebb neki aludni. Ahoz viszont 8 évesen már nagy hogy visszarakják egy gyerekülésbe. szorosra húzott 5 pontos öv tény hogy kényelmetlen lenne neki de gondolom pár alkalom után hozzászokna!?
2014. jan. 20. 10:42
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, azt én is láttam ismerősök nagyobb gyerekeinél, hogy kibújnak a sima ülésmagasítós-autó bizt. övéből. Vagy játszanak vele, a lábát beakasztotta, stb.
2014. jan. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy az ismerősöd Magyarországon él e, de itt kötelező a gyerekülés 135cm-ig, 135-150cm-ig pedig az ülésmagasító. Szóval teljesen lényegtelen, hogy nekik mi a kényelmes, erre jogszabály van, és simán megbüntethetik, ezek hiányában.
2014. jan. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen nagyarországon él. Ezek szerint vissza kellene ültetni őt az 5 pontos biztonsági öves gyerekülésbe?
2014. jan. 20. 12:36
 8/13 anonim ***** válasza:
8 évesen már ált. vannak 135 centisek a lányok is...
2014. jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
kb 140cm magas de ugyan úgy kicsúszik a 3 pontos övből, ezért lenne jobb egy 5 pontos nem?
2014. jan. 20. 12:51
 10/13 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy tud "kicsúszni". Elég szoros az, és egy 8 éves lány nem kicsi. Ha meg csak az a baj, hogy kibújik alóla, akkor erőteljesebben kell hatni rá, újra elmagyarázni, hogy nem szabad. Én nem használnék egy ilyet, az biztos. Az oldalon (ahonnan a kép származik [link] is azt írják, hogy sajátos nevelési igényű vagy magatartászavaros gyerekeknek ajánlják.
2014. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!