Babakocsit, de milyet?

Figyelt kérdés

Teljesen hülye vagyok hozzá. A minőség és a biztonság (autósülés) fontos szempont, illetve az, hogy könnyű legyen, mert kis termetű vagyok.

A külcsín rovására is mehet, ha a fenti feltételek csak úgy tudnak teljesülni. Milyen márkát, honnan érdemes vásárolni?


Tavasszal szülök, tehát újszülöttnek kellene.


2014. jan. 22. 06:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálam uez a szitu, csak annyi még a plusz feltételem, h terepen is tudjon menni. Néztem egy hauckot, egy Neonatot és egy Gracot. Persze csak neten. Nálam kell, h 2 irányból tudjam tolni, jól felszerelt legyen és 100-130 legyen max. Ja, én magas vagyok, tehát nem árt az állítható tolókar.
2014. jan. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Márkát nem tudnék Neked ajánlani, mert nekünk egy nehezebb és nagyobb kocsink van, de ahogy a kedves első válaszoló is írta, fontosabb szempontok: nagyobb, bolygós kerekek, állítható tolókar (akár a magasság, tolási irány).

A bolygós kerékre figyelj, hogy a babakocsinál meglegyen, mert nagyon meg tudja keseríteni az ember életét a hiánya... :)

Én a Vaterán vettem 20 ezerért a babakocsit és az autósülésen kívül minden volt hozzá (mózes, esővédő, pelenkázótáska (ezt amúgy alig használtam, szerintem nem szempont), szúnyogháló, lábzsák...). A hátránya annyi volt, hogy baromi nehéz és nagy, viszont nagggggyon kényelmes.

2014. jan. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát az állítható kar a 155 centimet figyelembe véve szerintem nem szempont. :)
2014. jan. 22. 07:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha alacsony vagy, akkor is jól jöhet az állítható kar, mert lefelé is lehet állítani.

Ezen a videon láthatod, hogy esetleg az állíthatóság is jól jöhet. Mielőtt valaki belémkötne, hogy ez milyen szar babakocsi, újra mondom, hogy csak a tolókart szeretném szemléltetni. 1:46-tól kezdődik.

http://www.youtube.com/watch?v=5AqhWILKNFM

2014. jan. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az egyik leg kényelmesebb, leg biztonságosabb, leg nagyonnbordozó a maxi cosi.

Keress olyan babakocsit, amire azt lehet rátenni.

Pl.

Maxi cosi babakocsi, quinny , bugaboo

A bugaboo nagyon könnyű, de nem olcsó

A quinny el van kicsi könnyű, nagy nehéz kocsija is.


Ajánlanám neked a quinny Senzz babakocsit, minden kritériumodnak megfelel.

2014. jan. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Plusz: érdemes átgondolni, mennyit fogsz vele lépcsőzni, tömegközlekedni és milyen széles ajtókon kéne átjutni (tipikus nehézségek a bolti forgóajtók, a csak félig nyíló duplaszárnyú ajtók, a vonat... stb.) vagy mekkora csomagtartóba kell hogy beleférjen összehajtva (és ez utóbbi műveletet hányszor kell vele végigcsinálni).

Sajnos azok a kocsik, amiknek nagy a kereke, terepen tényleg szuperül mennek és jó választás, ha pl. egy kertesházból csak kigurulsz, hosszabb útra meg autóztok, viszont nehezek ahhoz, hogy akárcsak egy félemeletre cipeld fel őket naponta és szélesek ahhoz, hogy beférjenek a nem alacsony padlós tömegközlekedési járművekbe. Az elején csak 4-5 kiló lesz a gyerek, de ha hosszú távon akarod kihúzni egy kocsival, akkor 12-15 kilót adj az eredeti súlyhoz (plusz a bevásárlás és a játszótéri kellékek).

Az egy kézzel tolhatóság is akkor fog majd igazán jól jönni, ha a célszemély már sétálni szeretne melletted, de még vinnetek kell a kocsit is, mert visszafelé már elfárad.

2014. jan. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem bármelyik lesz szimpatikus a leírások alapján, érdemes kipróbálni, mielőtt megvennéd. Nem tudom,h vannak-e babaáruházak a környéketeken. Mi rászántunk egy napot, felmentünk Bp-re, és több áruházba is elmentünk. Az eladók az ilyen helyeken nagyon sokat segítenek, jó alaposan kikérdeznek az igényekről. Előtte én is rengeteget olvasgattam itt neten, de 100szor többet ért kipróbálni őket.
2014. jan. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Lépcsőzni nem kell, kivéve, ha vendégségbe megyünk(aki lépcsős helyen lakik esetleg).

BKV-t nem tudom, hogy mennyire használnánk, első évben vagy gyalog vagy kocsi lenne többnyire - utána lehet, hogy bölcsödébe ilyenben vinném BKV-n, ezt még nem beszéltük át, ennyire nem gondolkodtam előre.


Ajtók adottak,boltokban elképzelhető, hogy elakadnék.Mondjuk nagybevásárlásoknál ott a férjem 95%-ban,aki akár kézben is tudja hordozóban hozni. Olyan fordulhat elő, hogy SOS napközben valamiért el kell rohannom és ugye nem hagyhatom otthon a babát - ilyenkor jönne velem, de ez a ritkább eset lenne.

2014. jan. 22. 12:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Én ha most vennék, akkor espiro vectort vennék.

Azért mert most espiro magicem van és nagyon jó! Tágas, jó a kereke, rúgózik stb, de neked még korai, mert ez fél éves kortól van. Szóval az espiro vector újszülött kortól van, mózeses autósüléses,sportüléses, szóval három funkciós.

Jó nagyok a kerekei és nem túl nehéz kocsi. Árban sem brutál drága.

2014. jan. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!