Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Isofixes ülés hány kg-ig...

Isofixes ülés hány kg-ig köthető be? 15-36 kg-os ülés beköthető?

Figyelt kérdés

Most vettünk Opel Astra H caravant, és beleolvastam a gépkönyvébe és lehet én vagyok hülye, de eszerint nem??


A gépkönyv 52-53. oldalán van szó az isofixről és a táblázat szerint az isofixet jelölő + jel (53. oldal jelmagyarázat) csak 0 és I. kategóriánál szerepel, tehát 18 kg-ig. Kíváncsiságból megnéztem még a Skoda Ocavia gépkönyvét is (mert az jöhetett még szóba a cserénél), ott a táblázat elve 18 kg-ig van.

Ez csak azért bosszantó, ha tényleg így van, mert direkt isofixes autót kerestem, mert a korábbi nem volt az, és most kell ülést is cserélnünk és gondoltam akkor isofixeset veszek és egyébként is dugig vannak a boltok ilyen üléssel (Cybex solution 2x fixet gondoltam megvenni), de ha az átlag isofixes autókba be sem lehet kötni, akkor sokat érek vele...


Szóval jól értem??


[link]



2014. jan. 26. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:

:) Szerintem ez a táblázat csak az Opel saját gyerekülésére vonatkozik, mert neki nincs 15-36 kg-ig gyerekülése isofixes változatban. Csak sima hárompontos biztosági övvel rögzíthető.

[link]

Én Cybex solution 2x fixet vettem egy hónapja, és lehet rögzíteni normál isofix pontokhoz.

2014. jan. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, az integrált ülésre vonatkozik. Mi is Cybexet vettünk, Audi A4-be, és teljesen jól illeszkedik a bekötési pontokhoz. Ne izgulj. :)
2014. jan. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 SMILE'S ***** válasza:

Nagyon jó kérdés!

Sajnos ritkán olvasok, hallok ilyen értelmes kérdést!


Neked van igazad, nem a hozzászólóknak!


8 féle isofix szabvány létezik!

Ezt az ENSZ EGB határozza meg.


Ezért valóban csak 18kg-ig használható isofix rendszerrel az autód.


Az más kérdés, hogy felfekszik e az ülés, stb., mert, hogy

az isofix rögzítési pontok elhelyezése megegyezik, csak vannak szélesebbek, magasabban fekvők, mélyebben fekvők, stb., de az autógyártó azért határozza meg eddig a kategóriáig, mert olyan szabványú a isofix rögzítő csatlakozó.

2014. jan. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 3. válaszoló a válaszod, így már világos! :)

Én is valami ilyesmire gondoltam, csak kicsit meglepődtem rajta, sehol sem hallottam még ilyesmiről...

2014. jan. 30. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!