Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Babakocsi kérdés! Melyiket...

Babakocsi kérdés! Melyiket válasszuk?

Figyelt kérdés

Első babás szülőkként nem vagyunk még túl rutinosak.

Három babakocsit néztünk ki.


Hauck babakocsi Viper:

[link]


Touragoo babakocsi Track:

[link]


Esprit babakocsi Apollo 3:

[link]


A lányunk hamarosan 1 éves lesz, mostanára elégeltük meg az eddig használt kölcsönkapott babakocsinkat (nagy, kicsit viharvert, fiús).

A fontos szempont a vízszintesre dönthetőség, mert a kicsi még mindig alszik sétakor, ráadásul hason.


Felmerült még két olyan babakocsi is, ami (számunkra) noname (Euro-Cart, Baby Lux). Árban nem mutatkozik különbség, de ha minőségileg valaki tud nyilatkozni róluk, hogy érdemes-e fontolóra venni őket is, az is jó volna.

Kérlek, ha tudtok érveket, ellenérveket a linkelt babakocsik mellett/ellen, ne tartsátok magatokban!

Köszönöm!



2014. márc. 3. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok a 3kerekü kocsik híve (instabil főleg kanyarodásnál), így nekem a második a befutó.
2014. márc. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezek közül a harmadikat választanám, az néz ki legjobban és ahhoz van a legtöbb minden, esővédő, lábzsák. A második nagy és nehéz, egy évesnek már felesleges. Három babakocsim van, ebből kettő három kerekű, én személy szerint jobban szeretem, mint a négy kerekűt, pedig az is elég jó, egy Peg Perego.
2014. márc. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ragaszkodtok a babakocsihoz, akkor azt kell mondjam, hogy onnantól kezdve tulajdonképpen mindegy is. Olyan praktikus szempontokat kell figyelembe venni, hogy sokat közlekedtek-e városban, sok lépcső van-e, buszra, villamosra fel-le szállás, mennyit kell cipekedni közben (pld babával együtt jártok majd bevásárolni is).


Ha rám hallgatsz, akkor mégis vagy megtartjátok a régi "fiús" babakocsit, vagy ha túl nagy a közlekedéshez, akkor elcserélitek egy (szintén használt) kisebbre, valamilyen csereberélős oldalon, pld ad6kap6.hu


Mindenesetre a háromkerekűtől én is félnék, mert igaz hogy fordulékonyabb, de babakocsi esetén sokkal lényegesebb szempont a menetstabilitás (magyarán hogy semmilyen körülmények között ne bírjon kiborulni).


De ha meg igazán rám hallgatsz, nálunk a három gyerekkel a babahordozó kendők váltak be. (Nem csatos, nem "kenguru", hanem rendesen összebújáshoz való felkötős kendő.) Amikor a nagyobbik testvért is kísérgetni kell, életmentő tud lenni, hogy a pici baba az emberhez simul, érzem hogy ott szuszog biztonságban, és közben mindkét kezem szabad. :)


Az elsőnél még volt nagyméretű, pici babának való babakocsink is, de hamar át avanzsálta magát holmiszállító talicskává, és szépen elfért benne a sok pelenka, babaholmi stb (persze eleinte rutintalanul túlbiztosítottuk magunkat,) az aljába meg az aktuális saját holmi, pld a bevásárlásból. Ma már az se kell. Városban hosszabb távú utazáshoz, aluljárózáshoz, macskakövekhez nem praktikus, kisebb útra a sarki boltig meg minek. :)


Játszótérre még viszünk, vittünk ilyen kisebb, beülős babakocsit, (most már a legkisebb is két éves,) mert "amint járni tud, fut is," és ennyi kell, hogy biztonságosan odaérjünk a parkig. Aztán már úgyis csak nyakiban utazik... :)

2014. márc. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Bizton állíthatom, hogy a háromkerekű babakocsi egyáltalán nem borulékony.
2014. márc. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!