Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Maxi cosi tobi vagy besafe...

Maxi cosi tobi vagy besafe izi comfort x1?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8hónapos és sajnos rémálom az utazás, nagyon sír a hordozóban. Vettünk egy nagyobbat, most egy picit jobb a helyzet, de lassan szeretnénk lecserélni. Használta valaki valamelyiket a kettő közül? Jó és rossz tapasztalat is jöhet!

2014. márc. 4. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Muszáj használtat venni? Nem tudnál egy újat venni neki?

Azért gondolom, hogy használtban gondolkodsz, mert X1-et már nem gyártanak, abból újat biztos nem kapsz. Egyébként mind a kettő jó, nem tudsz mellényúlni, bár az X1 régebbi gyártású, ezért inkább a tobit mondom.

2014. márc. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem használtba hanem "használta valaki vmelyiket"?!:D


Bocsánat érdemben nem birok hozzászolni! NEm ismerem egyiket sem! Olyanba nem gondolkoztok ami 0-25 kilóig jó? Az tágas lenne dönthető is... Esetleg még annyi hogy nem lehet hogy azért sir mert ki akar belőle jönni?

2014. márc. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a második választ.

Nekünk X3-as besafe ülésünk van, nagyon jó, ha 9 kg elmúlt, és tud ülni, bátran vegyétek meg, nem kell már 0-tól való ülés nektek. A Tobit nem ismerem, csak a Maxi Cosi Priorit, az is jó, majdnem ugyanaz, mint a besafe, tesóméknak olyan volt, 2 gyereket kiszolgált. Az tényleg igaz, hogy az X1 régebbi típus, annak a fejtámlája nincs megerősítve, mint az újaknál. Megértem ha sír a hordiba, már biztos nézelődne. A miénket nagyon meg lehet dönteni, és felfelé is jön, így majdnem az ablak magasságába fel lehet emelni, nagyon imádja a fiam, állandóan nézelődik, azóta szeret autózni. :)

2014. márc. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
BeSafe izi comfort x3 van nekünk, nagyon szeretem, könnyű bekötni, könnyű dönteni, menet közben is akár. Az x1 és az x3 között annyi a különbség, hogy az x1-nek még nem olyan kemény fejvédője.
2014. márc. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az x1-et tegnap javasolta egy ismerős.

Eddig maxi cosit használtunk, mert azt tudtam rátenni a stokkera és 100%-ig meg voltam elégedve vele. Férjem autójába vettünk egy picit nagyobb peg peregot, de az én kocsimba és a nagyszülőknél maxi cosi van.

A peg perego még jó lesz egy kis ideig, feleslegesen nem akarom megfordítani, de hihetetlen kiváncsi és nagyon nézelődne.


Szerencsére meg tudjuk engedni az újat is, de nem igán értem, mi a probléma mondjuk egy 1 gyermeket kiszolgált üléssel? Újat terveztem venni, ahogy a babakocsira sem sajnáltam a pénzt, de az a véleményem, hogy egy jó állapotú használt is lehet minőségi! Nem beszélve arról, hogy töredékéért... Na ez csak mellékes.

2014. márc. 4. 19:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha megbízható helyről veszel használt ülés, ismerőstől, akkor tudod csak biztosan, hogy nem volt balesetes. Azért egy babakocsi meg egy autósülés közt nem kevés különbség van, a babakocsin azért nem múlhat a gyerek élete, míg az autósülésen bizony igen. És ha régi az ülés, akkor meg pláne, sokszor sok helyen leírták már, egy ülés biztonságosságát a gyártók 5 évig garantálják, utána elöregszik az anyag, és egy kisebb koccanásnál is széttörhet a műanyag. Az x3-at gyártják 2003 óta, akkor gondolhatod az x1 mennyire régi. De persze a te döntésed. Én csak leírtam a véleményem.
2014. márc. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ezt nem tudtam, mert amit küldött linket, aszerint most is lehet kapni isofixes változatban, újat.

De ez hasznos, hogy 5 évig garantáják a minőséget, mert szeretnénk még egy babát és nem lenne rossz, ha Őt is koszolgálná.

A pénzt természetesen nem sajnáljuk rá, nem is a 20ezres kategóriában keresgéltem. Csak úgy látszik kevés az infóm ezen a téren.

Ezt a linket küldte :

[link]

2014. márc. 5. 13:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, azt nem tudtam, hogy az isofixes-ről van szó. Az 2009-ben tesztgyőztes volt, valóban nagyon jó ülés. Persze neki is van újabb változata, Besafe X3 isofix. :) Ez két évvel később, 2011-ben lett a legjobb ülés a piacon 9-18 kategóriában!

Mind kettő nagyon jó! A besafe amúgy is kiváló üléseket gyárt, ki fog szolgálni 2 gyereket, az biztos. Bármelyiket veszed, a gyereked az egyik legjobbat fogja kapni, ebben biztos lehetsz.

2014. márc. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!