Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 18 hónapos. Szeretné...

Kislányom 18 hónapos. Szeretném lecserélni az autósülését. Besafe Izi Comfort X3-ra gondoltam, (9-18kg) Ez jó lesz neki kb 3-4 évesen is?

Figyelt kérdés
Kislányom 18 hónapos, kb 10 kg, 82 cm. Szeretném lecserélni az autósülését. Besafe Izi Comfort X3-ra gondoltam,(9-18kg) már ki is néztem, bele is próbáltam. Most még jó neki, kb 10-12 cm biztosan van a feje búbjáig. Kérdésem, akik tapasztaltak: 3-4 évesen is jó lesz ez az ülés??Elvileg addig tervezték. Mert most nem tudom elképzelni, hogy majd belefér(nem tudom mekkora lesz) Vagy érdemesebb megvenni például aZ STM Starlight Sp 9-36 kg ülését ekkora gyereknek??? Ha nem isofixeset veszek, az is biztonságos? Törésteszteknél csak az isofixes Besaferől olvastam.Akiknek van ilyen korú gyermeke(3-4 év) és basafe vagy StM ülést használ, segítsen !
2012. jan. 29. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Ami nem isofixes, az is ugyanolyan biztonságos. Nekünk nem olyan van, a gyereknek még sem lett semmi baja az ütközésnél szerencsére. Ez leginkább csak ilyen mondvacsinált dolog, hogy drágábban tudják eladni a terméket. Ha másik ülést akarsz, akkor szerintem ne 18-ig vegyél, hanem eggyel nagyobbat. Abban is van olyan, ami kicsi kortól jó, mert állítható a dőlésszög illetve a fejtámla magassága.
2012. jan. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És Nektek milyen van, ami jó volt ütközésnél, mennyi idős gyereknek?
2012. jan. 29. 09:28
 3/8 anonim ***** válasza:
A BeSafe Izi Comfort 3-nak állítható a magassága, és a szűkítő is kivehető belőle. A lányom most 10 kiló és 80 centi, de szerintem bőven jó lesz még pár évig. Most még sok ruhában is belefér úgy, hogy a szűkítő benne van. Szerintem tavasszal meg nem kell még kivennem, mert akkor meg kevesebb lesz a ruha.
2012. jan. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak, hogy tisztázzuk. Az isofixes ülést csak olyan kocsiba lehet bekötni ahol van csatlakozási pont. Egyébként nagyon jó és az egyik legbiztonságosabb rendszer (nem azért találták ki, hogy a sok hülye szülőt bepalizzák)

Szóval ha van isofixes rögzítési pont a kocsiban akkor szerintem olyan ülést vegyél ami isofixes, viszont ha nincs akkor véletlenül se, mert drágább és még használni sem tudod.

Vannak nagyon biztonságos ülések isofix nélkül is (nekünk is ilyen van) (ez amit néztél pl nagyon jó kis ülés).

Remélem tud valaki segíteni abban, hogy 3-4 éves gyerek belefér-e.

Ami egyébként nekünk van az szintén 9-18 kg a lányom 3 éves korában még belefért, de 4 évesen már nem, mert felül is kilóg és a súlya is több (110cm 19.5 kg 4 évesen).

Olyan ülést semmi képen nem vennék ami nagyon nagy súlyhatárt fed le. Érdemes utánanézned a törésteszteknek.

2012. jan. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem testalkattól és magasságtól is függ, hogy jó lesz-e 3-4 éves korában. Nekünk 9-25-ös ülésünk van, kisfiam 15 kg, 95 cm körül lehet (2 éves 4 hónapos), és már most tavasszal vennünk kell egy 15-36-os ülést neki, mert a feje már kezd túllógni az ülés azon részén, ami a fejét kellene, hogy védje egy ütközésnél (tudod, a fej két oldalánál az az oldalsó kiálló merevítés). Szóval nagyban függ ez az ülés nagyságától, és a gyerek méreteitől is. De gondolom, hogy egy 9-18-as ülés nem nagyobb méretre, mint egy 9-25-ös... szóval én fenntartással kezelném ezt, hogy jó lesz-e neki 3-4 évesen.
2012. jan. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon bevált a Besafe izi comfort, 2,5 éves a lányom 12 kiló és 95 centi. Bőven belefért még úgy is, hogy benne volt a szűkítő és ugye téli ruhában raktam bele. Más okból vettünk neki Besafe izi up-ot, azt is nagyon szereti :) pedig sokat utazunk, hosszú távokra.
2012. jan. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen itt a centik aggasztanak, nem a kiló, mert nem egy dagi gyerekről van szó:) Most még van kb 10-12 cm a fejénél. Az STM-et meg ki sem tudom próbálni, mert a közelünkben nincsen:( Lehet maradok a besafenél, még kb 2 év, aztán váltok 18-36-ra. Lehet az 9-36kg STM-ben elveszne még az én kicsikém :))
2012. jan. 31. 08:38
 8/8 A kérdező kommentje:
Már megoldódott dilemmám, köszi mindenkinek :)
2012. febr. 28. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!