Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Úgy hallottam hogy most már...

Úgy hallottam hogy most már aki gyereket vállal az csak babahordozóba hozhatja ki a kórházból ez igaz? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 1. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt, aki a babakocsi mózeskosarában vitte haza a babáját, mert babakocsival mentek. A csecsemősnővér nem hatóság, hogy ilyen jogkörrel rendelkezzen és megtiltsa a baba hazavitelét, de ettől függetlenül autóba a törvény szerint csak hordozóban lehet bekötni a babát, így törvényt szeg, aki nem így viszi haza.
2014. ápr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Egy kivétel mégis van: taxi. Ott ölben lehet a kicsi.
2014. ápr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha autóval mennek haza, hordozó, vagy olyan mózes, amit be lehet övezni az ülésen. Aki gyalog megy, nyilván nincs korlátozva.
2014. ápr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Aki kocsival megy annak kötelező. Aki gyalog megy az vihet másban. Babakocsi pl. Nálunk volt aki kézben vitte pólyában de a többség hordozóban.
2014. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kórházból ölben, hordozóban, mózesben, babakocsiban is kiviheted. Ha az autóban nincs autóshordozóban, akkor büntet meg a rendőr - kivéve taxi.
2014. ápr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
taxiban ölben? menjetek már.. ki az a hülye, aki kockáztatja a babája épségét?
2014. ápr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi babakocsival vittük haza - 5 percnyire lakunk a kórháztól.


De amúgy nálunk nem ellenőriztek semmit - odaadták a zárót, és elköszöntek. Én összepakoltam, bejött a párom és hazamentünk. Nem is látták mibe teszem a gyereket, nem is érdekelte őket. Szent Imre kórház, 2013.


Amúgy ha kocsival mentek haza, akkor használjatok autósülést - és nem azért mert a kórházban kötelező (de nem az), még csak nem is azért, mert különben megbüntet a rendőr (igen, megbüntet), hanem a babád testi épsége miatt.

2014. ápr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!