Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed után leszek hamarosan....

Gyed után leszek hamarosan. Mit csináljak? Hallottam egy kollégámtól, hogy nem akarják, hogy visszamenjek dolgozni.

Figyelt kérdés
Megvárjam, amíg kirúgnak, vagy írjak alá közöst esetleg alkudozzak? Mi éri meg jobban? Szabikat ki kell, hogy adják. Azt sem tudom, mennyi jár most? Elmehetek táppénzre gyed lejárta után egyből? Nem tudom mi tévő legyek? Gyest apa veszi igénybe majd.
2014. márc. 5. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Vedd ki a szabikat, majd menj vissza. Ha el akarnak bocsátani ne írj alá közös megegyezést, mert akkor elesel a végkielégítéstől. Táppénzre milyen alapon mennél? Betegségre hivatkozva?
2014. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen. Bármikor elmehetnék táppénzre, olyan problémám van sajnos. Akkor írjak nekik, hogy lejár x-én a gyedem és szeretném a szabijaimat kivenni, aztán munkába állni? De már az első nap kirúghatnak, ugye? Végkielégítés mennyi idő után jár? 2008-tól dolgozom ott és két babával voltam itthon gyeden. Gyesen nem voltam soha.
2014. márc. 5. 15:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem kell semmit tenned, az idő nekled dolgozik és minden egyes munkaviszonyban töltött nap legalább lesz biztosításod pl.


A gyed lejárta ELŐTT ÍRÁSBAN közöld a munkáltatóddal, hogy milyen dátummal szeretnéd felvenni újra a munkát és kéred, hogy az MT és esetleg a kollektív szerződésetek szerinti szabadságokat szíveskedjen ettőúl a naptól kezdve folyamatosan kiadni, valamint ÍRÁSBAN értesítsen arról, hogy álláspontja szerint neked hány nap szabadság jár és pontosan mely napon kezdheted el a szabadságaid kivétele utána tényleges munkavégzést.


Ezt mindenképpen kivárod.


Ezt követően bemész a legnagyobb lelki nyugalommal dolgozni, teszed a dolgod.

Valószínűleg nem az első nap fognak felmondani.


Amennyiben bármikor az orrod alá akarnak dugni egy papírt, hogy TE mondasz fel vagy KÖZÖS MEGEGYEZÉS, akkor mosolyogsz, elveszed és elmondod vagy ráírod, hogy nem kívánod sem felmondással, sem közös megegyezéssel megszüntetni a munkaviszonyodat.

:)


Akármennyire elmérgesedik a helyzet, akármennyire fenyegetnek, sarokba szorítanak, te NE ÍRD alá ezeket.

Mondd, hogy ha ennyire ki akarnak tenni, akkor legyenek szívesek ezt a törvény adta kereteken belül MUNKÁLTATÓI RENDES FELMONDÁSSAL megtenni.


Ha akkor előkapnak egy munkáltatói rendes felmondás papírt, akkor azt pl. nem is muszáj aláírnod.

Tudd, hogy a munkanap végén is elmehetsz és táppénzre vetetheted magad. A kirúgástól egyébként hosszú távon nem végd meg, de heteket, akár egy hónapot is jelenthet (attól függően, hogy a munkáltatód mennyire elszánt).


Amennyiben a táppénz alatt felmondanak neked (munkáltatói RENDES felmondással csak és kizárólag), akkor azt szépen tudomásulveszed, ezt követően még PASSZÍV jogon a munkaviszony utolsó napján még táppénzre mehetsz. Ez is jelent kb. 45 napot.


Azt tudd, hogy munkáltatói rendes felmondás esetére neked végkielégítés jár, a munkaviszonyban eltöltött éveid száma alapján. Tehát 2014-ben ha 2008 február 4-én kezdtél el dolgozni, akkor 6 év után (a gyed is állományban töltött idő)- az MT rendelkezése szerint 2 havi végkielégítésre vagy jogosult és 30 nap felmondási időd van, ami ugyancsak díjazásra jogosít és a felmondási idő felére a munkáltató KÖTELES felmenteni a munkavégzés alól.


Ha végleg letelik a passzív táppénz is, akkor el tudsz menni kb. 3 hó munkanélkülire, addig is biztosított vagy.


Emberi számítás szerint tehát ha holnap telne le a GYED-ed, akkor is kb. még az év feléig lenne biztosításod és valamennyi jövedelmed ilyen-olyan jogcímeken.


Remélem, tudtam segíteni, ne hagyd magad, ha egy mód van rá.

2014. márc. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Én az utolsóval nem teljesen értek egyet. Közös megegyezést is érdemes elolvasni, abban is ajánlhatnak annyit amennyi a végkielégítésed lenne. Balhézni meg teljesen felesleges, ha akarnak kirúgnak így is úgyis. Viszont ha elterjed a " balhéd" híre a következő munkahelyre fel sem vesznek.
2014. márc. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A gyest meg igényeld te és akkor biztosítva leszel tovább is és nem kel TB fizetned sem.
2014. márc. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Én igénylem a gyest, ezt már el is döntöttem, addig ha visszavesznek esetleg dolgozni, védett leszek. Ha meg ki akarnak rúgni azonnalival, azt alaposan meg kell indokolni, mert per lehet belőle. A kismamákat azért védi a törvény. Még egyszer köszönöm a válaszokat.
2014. márc. 5. 21:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező ha visszamész dolgozni már nem véd semmi, munkába állás napjától pont ugyan olyan dolgozó leszel mint más.
2014. márc. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A kismamákat azért védi a törvény."

Nem. Azzal a nappal, amikor visszamész dolgozni, nem véd semmi. Addig vagy védett.

2014. márc. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De ha GYES-re megyek munka mellett, a gyerek 3 éves koráig nem rúghatnak ki. Én ezt olvastam, de akkor ez nem helytálló?
2014. márc. 6. 08:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Régebben így volt, hogy gyes alatt nem rúghatnak ki. De az már megszünt sajna. Mostmár úgy van, hogy ha visszaállsz munkába, teljesen mindegy hány éves a gyereked, azonnal kirúghatnak.
2014. márc. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!