Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Vannak tapasztalatok Firstwhee...

Vannak tapasztalatok Firstwheels babakocsival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egy ismerős által nagyon jó áron juthatnánk hozzá használt, de lényegében hibátlan állapotú, használt Firstwheels babakocsihoz és mózeskosarához. Viszont nekünk nem sokat mond ez a márkanév. Esetleg Ti próbáltátok már? Vannak tapasztalatok? Városi környezetbe kellene, de nyilván, itt is vannak kisebb-nagyobb úthibák. Szempont, hogy stabil, biztonságos és azért strapabíró legyen, mivel nem tudjuk, meddig fogjuk még használni. A kislányunk kúszik, próbál már felállni, és ha elkezd járni, kérdéses, hogy mennyire fogja tűrni a babakocsit. Ezért is nem akarunk már újat venni. A régi viszont elég "kehes" már, tehát mindenképpen fog kelleni egy. A kérdés az, hogy érdemes-e megvenni? (Firswheels Elite a teljes, becsülete neve :))

Köszönöm szépen.



#babakocsi #Elite #Firstwheels
2014. ápr. 28. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Én még életemben nem hallottam erről a márkáról. pedig jócskán beleástam magam a témába, mert mi is kocsivásárlás előtt vagyunk.
2014. ápr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Angol gyártmányú kocsi, tehát tuti nem a gagyi lengyel és bolgár vonal.

Szóval ha jó áron van, és tetszik is, akkor vegyétek meg.

2014. ápr. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Rákerestem és a vaterán 28.000,- forintért találtam egyet mózessel együtt. Ha ilyen körüli árban tudsz egy ilyet venni, akkor szerintem megéri, jól néz ki, bár ha csak sportkocsinak akarod használni, akkor ahhoz elég nagy, hogy mondjuk ki-bepakold a kocsi csomagtartójába. Amúgy jónak tűnik. (Nekem pl. három babakocsim van, mindegyik másért jó.)
2014. ápr. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amikor a babakocsinkat vettük akkor gondolkodtam ezen, mert ahhoz hasonló (bugaboo) csak árban azért kedvezőbb. A bugaboo jó ez is annak tűnik nekem. Ha tudsz angolul akkor a neten lehet találni véleményeket róla.
2014. ápr. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

20 000 Ft-ért adnák, mózessel és sportrésszel együtt. A jelenlegi kocsinkkal nem vagyok kibékülve (NeoNato Energy), mert ugyan örököltük, de nehéz (kocsiba raknám ki és be) és bár könnyen irányítható, de egy-egy fontosabb kiegészítő nincs meg, így folyamatosan kell hozzá ezt-azt venni, a huzata kopott és elszakadt, póthuzatot nem lehet kapni, kiegészítőket sem. Ráadásul ha autóval megyünk ide-oda, egy nagyobb bevásárlásnál vagy az első ülést, vagy a teljes csomagtartót elfoglalja. Gondoltam már arra is, hogy egy hibás NeoNatot vennék, de ugyanezt a típust nem kapni, csak egyben, 40-50 000 Ft-ért. Ennyiért meg már mást is tudunk venni.

Bugaboo-ban mi is gondolkodtunk, nekem nagyon tetszik. Viszont nem merünk babakocsira nagyobb összeget áldozni már. 8 hónapos a kislányunk, már áll is, nem tudom, meddig tudjuk babakocsiban tartani. :)


Köszönöm szépen a segítségeteket! Megnézzük személyesen a kocsit, és valószínű, hogy jön haza hozzánk. :)

2014. ápr. 29. 17:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem 20 e nem sok érte és néztem, hogy viszonylag könnyű kocsi. Megnézitek kipróbálod :)
2014. ápr. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, remélem is, hogy a súlya mellett jól irányítható. Kaptunk egyet kölcsönbe, pár napra, de azt valami hihetetlen nehéz irányítani, bár könnyen összecsukható, összecsukva mobilis, de irányítás szempontjából szörnyű. Így van összehasonlítási alap is. Mindenképp jelzek, hogy milyen lesz. :)
2014. máj. 2. 21:52
 8/9 A kérdező kommentje:

Nos, megvettük a kocsit, mert első ránézésre is nagyon szimpatikus, szép állapotú darab. Megosztok pár lényeges tapasztalatot:

Ha ezt a kocsit választod, külsőre egy Bugaboo-típusú, divatos kis darabot kapsz. A hátsó kereke felfújható, kb. 4-5 havonta kell ellenőrizni, az elsőkkel nem kell foglalkozni, azok tömörek. Az alapszett egy mózesből és egy sportrészből áll. A mózes átlagos nagyságú, de könnyű (ha nincs benne a baba :)), kényelmesen fogható, magas peremű. A fekvőfelület egyes mózeskosaraktól eltérően, nem emelhető. De szerintem, ez csak fölös flanc lenne, ami nehezebbé tenné csak. A sportérsz szemből és háttal is feltehető. Szemből 2, háttal 3 fokozatban dönthető. Alul van egy kis kosárka, 3 kg-ig terhelhető, de mózesnél picit nehezebb hozzáférni. (Mondjuk egy 2 L-es üdítővel próbálkoztam...) Egyébként kisebb bevásárlásnál a célnak megteszi. Kiválóan kezelhető, tolókar magassága állítható, fordulékony, kezes babakocsi. Abszolúte megérte az árát, még a dupláját is megérné.

Hátránya az, hogy aki kocsival hozná-vinné a gyermeket, és csak úgy berakná a babakocsit, annak minimum egy kombi, családi járgány kell. A sportrész nem összecsukható, egy az egyben kell szállítani. Ez utastérben egy főnek a helye, vagy a csomagtartó nagyobb hányada, ha kicsi a járgányod. A mózessel ugyanez a helyzet. Bár a kocsi szuperül összecsukható, sajna, hézagosan fér el egy kisautó csomagtartójában, egy kereket le kell szerelni. Szerencsére, erre van mód. Az alapcsomag nem tartalmazza, de Maxi Cosi hordozóval és adapterrel kompatibilis a váz, így ez könnyebbség lehet. Mi már nem veszünk ilyesmit, de van rá mód, akit érdekel. :) Remélem, másoknak tudtam ezzel a kis információval segíteni. :)

2014. máj. 10. 16:47
 9/9 A kérdező kommentje:

Újabb információk:

eladni kényszerülünk. Az elülső fém merevítésen lévő szivacsburkolatot a gyermekünk rágja, tépi, cincálja. :( A darabkák lenyelhetőek, így sajnos, ezt hibaként hozzátenném.

2014. aug. 15. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!