Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Hordozós anyukák,4 hónapos...

Hordozós anyukák,4 hónapos babámnak szeretnék csatos hordozót venni, melyik típust ajánljátok?

Figyelt kérdés
Van egy babybjörn kengurunk, ami előző gyermekemről maradt. Nagyon szetet benne lenni, napi több órát van rajtam. Sokat olvastam a témában és mivel mindenhol azt írják hogy ez nem egészséges, vennék egy csatos hordozót. Két típust néztem ki, Manduca és Babbinka, valamint van egy Babymoov nevű is ami ránézésre nagyon hasonlít a Manducara de olcsóbb. Melyiket ajánljátok? (Kendőt ne írjatok, az nemvált be. Vettem rugalmas hordozókendőt, nekem kényelmesebb mint a kenguru, de a gyerek nem tűri sokáig sajnos. Es a kötözgetés is macerás. Szóval végignéztem mindent a neten és a csatos hordozó lenne jó.) Kérlek segítsetek, melyiket vegyem, mert sajnos próbálni nincs módom és biztosra akarok menni:) köszi előre is.
2014. júl. 4. 08:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Nekünk Manduca van, imádom, nagyon kényelmes.

Ám ülni még nem tudó gyereket nemhogy ebbe, de semmilyen csatosba nem szabad tenni!!

Az meg, hogy eddig kenguruban hordoztad szegény gyereket......erre csak annyit tudok mondani, hogy még ma dobd el azt a szemetet és reménykedj, hogy nem tetted tönkre végérvényesen a gerincét szegény babának.

Várj az SSC-vel addig, míg nem ül stabilan.

2014. júl. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2014. júl. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Gyerekorvos, hordozos ismerosom szerint ha eleg szorosan fogja a babat akkor rovid idore azert mehet csatosba. De nem 4 hosan. Legalabb 6 hos koraig varni kell vele.
2014. júl. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
magyarinda,nagyon kényelmes nagy kapucnij van és könnyen felrakható akkor is ha hátul van a gyerek
2014. júl. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A Manduca leírásában az van hogy 3,5 kg-tól 20 kg-ig. "Együtt nő a babával". Azért is néztem ki ezt....akkor hogy van ez? És akkor erre a köztes pár hónapra mit ajánlotok? 4-6 hóig?
2014. júl. 4. 09:26
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Én manducat használok, és nagyon szeretjük. Ezeknek a hordozóknak pont az a lényege, hogy T-tartásban tartja a baba lábait és testét, nem terheli a gerincet. Valószínű az ortopédorvosok, akikkel beszéltünk, illetve akiknek a cikkeit elolvastam a témában visszaadhatják a diplomájukat egyesek szerint, ugyani nekem 3-4 hós kortól javasolták a használatát. Jegyzem meg, magánrendelésen is járunk és ott is azt mondta a doki, hogy ezek már úgy vannak kitalálva, hogy nyugodtan használhatjuk! A kisfiam 9hósan indult el és 6hósan állt fel, gyönyörűen, szabályosan megy!
2014. júl. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, nekem ez van, bár azt azért hozzá kell tenni, hogy alapvetően babakocsiztunk, ebben csak otthon hordoztam, vagy ha kocsival elugrottunk valahova, ahova nem cipeltem a babakocsit.

[link]

2014. júl. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk Liliputi van, van hozzá újszülött "szűkítő" is, bár mi úgy már nem használtuk. Jól megtámasztja alul a combjait. Szeret benne lenni, és nekem is kényelmes
2014. júl. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
2 hónap múlva bármelyiket ajánlanám. most még egyiket sem. minimum ülni tudjon a csatoshoz! de inkább csak tipegőknek ajánlják a tanácsadók. a liliputinak kisebb a terpesze,azt hamar ki fogja nőni. a legjobb lenne,ha egy készítővel (lujzus,encsi) csináltatnál egy mindenhol állítható kendőből készült csatost. azt már TALÁN használhatnád most is.
2014. júl. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Szintén a kendőből varrt csatost vagy mei-tait javaslok. A rendes csatossal jó megvárni, míg minimum ülni tud. A helyes lábtartás M alakú, tehát a térdek föl vannak húzva kb. köldökmagasságba, és a terpesz kb. derékszögű. Ez sima csatossal kivitelezhetetlen. Mikor már ül, jár, akkor elég erősek az izmai a többi hordozóhoz is, előtte túlterhelheti a gerincét.

Örülök, hogy utánanéztél a témának. :)

Nézd meg a hordozo.hu-t, vagy, ha van a környéketeken hordozós klub, ezeken a helyeken általában potom áron lehet kölcsönözni hordozót, ki tudjátok próbálni, hogy kényelmes-e, tudjátok-e kezelni.

2014. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!