Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Egy jóbb minőségű kenguru...

Egy jóbb minőségű kenguru nagyon minimális használata (havonta 1-2-szer) is ártalmas a babának? (5-6 hós)

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
igen, de már 100 féle egyéb hordozó eszköz van, ami jó. Vagy kaptál egy ilyet?
2014. szept. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Nincs olyan, hogy jó minőségű kenguru.

Bár attól függ, mit nevezel annak, tegnap egy ismeretlen nő épp a Manduca-mat kenguruzta le...

2014. szept. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Attól függ, hogy mit hívunk kengurunak. A neten is rengeteg, különféle hordozót hívnak így. Ha csatos hordozóra gondolsz, abból is vannak jó minőségűek, megfelelő lábköztámasszal, háttámasszal stb A lényeg, hogy a gerincívnek megfelelő támasza legyen, illetve a lábak közt terpesztámasz is kell, ne lógjon combból a lába. Kifelé hordozni tilos a babát.
2014. szept. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért van mindenki lepontozva?

Rövid időre sem tesz jót, de szerintem ennyi idő alatt nem árthat többet, mint egy csomó más környezeti körülmény.

Ha van választásod, tényleg valami csatos hordozót keress. Ha nincs, szerintem emiatt ne legyen lelkiismeret-furdalásod (mondom én, a tökéletes hordozási pozíció megrögzött híve).

Viszont, ha ilyen ritkán hordozol, neked is kényelmetlen lehet, főleg kenguruban, annak nem olyan jó a súlyelosztása. 5-7 kg felett elöl hordozva már nagyon megterheli a gátizmaidat is.

2014. szept. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De fogadjunk, hogy amire a kérdező azt mondja kenguru, az igazából csatos hordozó.


El kéne oszlatni a tévképzeteket a fejekben...


Kenguru:

[link]

Ez a rossz. Lóg a baba lába, kifelé néz (szigorúan tilos) nincs támasza, csak a lába között.


Csatos hordozó:

[link]


A baba befelé néz, a lábtartása megfelelő (így nem alakul ki csípőficam) és neki tud támaszkodni a hordozójának.

2014. szept. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én nagyon nagy "megfelelőenhordozz!"- párti vagyok. de nem hiszem,h a havi 1-2 alkalom káros lenne a babának. félre ne értsetek,ennek ellenére is azt mondom,h. inkább ne hordozzon senki,mint,h. rossz eszközben! inkább tolja kocsiban,vagy fogja a karjában. és az is biztos,h. nem kényelmes a gyereknek az a rövid idő sem. kérdező: képzeld el,h. egy fagerendára tesznek téged,lógnak lefelé a lábaid,minden súlyod az ágyékodra nehezedik,s mindehhez még hozzá jön,h. nem vagy képes megtartani egyetlen izmodat sem 3 percnél tovább. sztem rohadtul fájhat rövid idő után is. ennek ellenére nem hiszem,h. maradandó károsodást okozna. viszont még így sem tenném bele a gyerekemet egy kenguruba,pedig már önállóan jár.
2014. szept. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hogy jót nem tesz, az biztos.

inkább kendő vagy csatos hordozó.

2014. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-al értek egyet. Ha tényleg nagyon ritkán, és rövid időre van benne a baba, akkor (ha nincs más eszközre lehetőség), akkor vigyed benne. Havi 1-2 alkalomtól nem lesz csípőficama egy ilyen nagy babának, sem gerincferdülése, sem egyéb baja. Ha már beleteszed, akkor a kezeddel tartsd a térdeit nagyjából a köldöke magasságában, hogy legalább a csípő pozíciója valahogy jobb legyen. (egy külön sállal is megkötheted.) A hátát tartsad, hogy ne zuhanjon magába a gyerkőc alváskor, és akkor nem lesz baja ;-)

Csak tudd, hogy ha mégis hosszabb távon szeretnéd cipelni a babát, akkor a láblógatós kenguru se neked, se neki nem egészséges. Akkor használj majd valami mást ;-)

2014. szept. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!