Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Miért van az, hogy a 3 hónapos...

Miért van az, hogy a 3 hónaposom üvölt a csatos hordozóban? Valami tanács? Praktika?

Figyelt kérdés
Lehet hogy valamit nem jól csinálok, de egyszerűen képtelen vagyok belerakni, mikor a lábát kell két oldalra tenni, olyan üvöltésbe kezd, hogy inkább abbahagyom.
2014. okt. 2. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem szabad ilyen kicsi babát csatos hordozóba tenni (már ha ez alatt az SSC hordozót értesz), ez már ülni tudó babáknak való.

Ha kengurura gondolsz, az sem kényelmes, mert anatómiailag helytelen pózban áll ilyenkor a baba csípőízülete.

Én a rugalmas kendőt, esetleg a Mei Tai-t javasolnám, ha mindenképpen hordozni szeretnél.

2014. okt. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Persze, hogy üvölt, mivel csatosba (SSC-be) csak már stabilan ülni tudó babát szabad tenni, tehát kb. 6-7 hónapos kortól.

Ha meg kengurura gondolsz, akkor abba soha nem szabad belekínozni szegényt.

3 hónapost már hordozhatsz mei tai-ban, vagy ha ez nem jön be, akkor a kendő is jó neki.

2014. okt. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Az én babám is üvöltött benne eleinte, aztán hozzászokott. Otthon "gyakoroltam" vele, elég hamar elfogadta.
2014. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha a lábak elrendezésekor kezd sírni, akkor én azt gondolom, hogy túl nagy neki a terpesz. Kb. derékszögű terpesz a legjobb a csípőnek, annál szélesebb kifelé feszíti, nekünk sem kényelmes spárgázni.

Tényleg jobb lenne egy másik hordozó, kisebb terpeszű, esetleg kendőből varrt mei-tai vagy félcsatos.

2014. okt. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

persze, hogy uvolt, tulterpeszti a labait. ilyen picinek szovott kendo, vagy szovott kendobol varrt karikas kendo valo.

mei-tai, felcsatos onalloan ulni tudo babanak (magatol felul es megtartja magat, nem felultetem es ugy marad..), ssc totyogonak.

2014. okt. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez a Mei Tai csatos változata, nem egyszerű kenguru.
2014. okt. 3. 07:34
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
3-as vagyok. Nekem Manduca van, kisebb utakra és otthon használtam/om. Mikor még kisebb volt a babám addig nem terpesztettem teljesen szét a lábait, hanem M tartásba helyeztem és szinte csak a talpa ért oda, ahol ki kéne dugnia a lábait. Hidd el meg fogja szokni. (nekem pl. a babakocsihoz is hozzá kellett szoktatnom a lányom)
2014. okt. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
csak kitett labbal szabad hordozni, utolso. ha bent van a laba, kivalthatja a lepegeto reflexet, egyaltalan nem jo a babanak. az ujszulott szukito is csak reklafogas.
2014. okt. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
Kedves 8-as! Nem igazán értelek, hiszen a hordozóban nem ér úgymond szilárd talajhoz a lába. Amúgy én úgy tudom, hogy a lépegető reflex 6 hetes kor körül eltűnik és csak akkor jelenik meg újból, ha a baba megérett a járásra.
2014. okt. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
eleg szilard neki a hordozo is ehhez. pont ezert nem ajanlott rugiban (vagy ha igen, legyen legalabb egy szammal nagyobb) hordozni, mert abban is feszul a kis labuk.
2014. okt. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!