Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Stokke Xplory V4 babakocsit...

Stokke Xplory V4 babakocsit vásároltunk de arra gondoltam, hogy külön a hordozót használtan vennék hozzá. Szerintetek jó ötlet vagy érdemes beruházni közel 100. 000ft-ért egy új hordozóra?

Figyelt kérdés

Izi sleep hordozóra gondoltam. Mennyire kényelmes a babának? Vagy inkább a mózesre kellene első körben beruháznom majd erre a hordozóra?

Az olyan kommentek ahol ezt a babakocsit szidják már most mondom nem érdekelnek...olvastam egy párat már itt ezen az oldalon, hogy ocsmány, meg nem éri meg az árát, nem kényelmes stb...nekem ez tetszett, szerintem nagyon dizájnos és nem bántam meg, hogy ezt választottam.


2014. okt. 21. 10:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Reméljük a gyerek is örülni fog h dizájnos :) Amúgy nekem is tetszik.


Én a saját mózesét és hordozóját venném, h a szett teljes legyen. Gondolom annyira nem bánja a kasszát ha ilyen kocsit veszel. Sztem a saját dolgaival jobban néz ki. Ha sokat akarsz vele sétálni sztem mindenképp vegyél mózest, hordozót meg a kocsiba, de az nem jó a babának ha a hordozóba sokat van.

2014. okt. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A babakocsit nem újonnan vetted, mármint nincs hozzá alapból egy mózes, egy sportrész és egy hordozó? Nem igazán értem így a kérdést, hogy az amit adtak az nem tetszik neked, ahelyett szeretnél másikat, vagy hogy eleve nincs hozzá és amiatt kellene.
2014. okt. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2. Stokke xplory babakocsihoz külön kell megvásárolni a mózest és a hordozót. Ami az árban benne van az esővédő, táska, ülőrész és a szúnyogháló. A többit külön kell megvásárolni.

1. Mondataidban kicsit átjött a cinikusságod de a lényegét kihámoztam. Természetesen szebb a saját színösszeállításában még gondolkodom, hogy legyen.

2014. okt. 21. 10:31
 4/19 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyit utaztok vele kocsiban. Ha sokat, szerintem érdemes megvenni az újat, mert akkor ki lesz használva.

Én Maxi Cosit vettem mert valahogy jobban tetszett a kialakítása és lehet hozzá venni adaptert, amivel a Stokke kocsira tudtam rakni. Ez is egy alternatíva :) plussz a maxi cosi hordozóhoz olyan isofix talp van, amire később maxi cosi gyerekülést is lehet tenni.

2014. okt. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Semmi rosszat nem akartam. Csak olyan érdekes volt h dizájnos. Na mindegy tényleg nem akartalak megbántani. Nekem is tetszik és ha nem sajnálnék rá v fél millát én is ilyet vettem volna. Mint írtam ha a kásszát nem terheli annyira akkor én mindenből a sajátját venném. Hordozóban nem sétáltatnám sokat mert nem tesz jót a gerincének, de ha van kocsitok akkor kell. Vennék mózest h abba sétáltassam mert az úgy kényelmes és jó a gerimcének, na meg ha téli lesz akkotr mózesben jobban be tudod öltöztetni anélkül h össze vissza csavarodna. Remélem mostmár nem bántó és érthető.
2014. okt. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Így már érhető. :) Köszi! A lényeg, hogy mindkettő fontos dolog. A mózes amiatt, mert séták alkalmával abban fog a baba kényelmesen lenni, a gerincének fontos, hogy vízszintes felületen feküdjön az első fél évben (illetve amíg nem tud ülni). Ebből simán vehetsz használtat is akár, hiszen gondolom, hogy aki ilyen kocsit választ, az nem fogja ronggyá használni. A hordozó amiatt fontos, hogy az autóban biztonságban legyen, de egy hordozóban csak a legszükségesebb időt töltse a baba, mert a gerincének nem tesz jót, ha sokat van benne. Sokan hordozóban sétáltatják a kicsit, de hidd el, ez nagyon rossz, egyáltalán nem jó! :) Hordozóból is lehet használtat venni, de mindenképpen megbízható helyről, hogy biztos legyél benne, még nem karamboloztak vele, nem sérült, mert ha igen, akkor már a te babádnak nem megfelelő biztonságot ad. Egyébként szerintem nem kell feltétlen ugyanaz a márka mindenből, hiszen olyan nem lesz, hogy egyszerre van rácsatlakoztatva minden. Ha szeretnéd, hogy esztétikus legyen, akkor színben összepasszolót válassz és akkor már fel sem tűnik, ha a mózes Stokke, a hordozó meg Izi sleep. Hordozó szempontjából szerintem amúgy praktikus, ha rá lehet a babakocsi vázára pattintani, mert ha mész pl. bevásárolni, akkor nem a babát kell ki be kötözgetni, hanem hordozóstól kiveszed a kocsiból, rápattintod a vázra és mehetsz, ha alszik, akkor még lehet fel sem ébred rá. Nekem más márkájú babakocsim volt, ahhoz alapból minden adott volt (mózes, hordozó, sportrész) és én nagyon szerettem, hogy a hordozót rá lehetett tenni a vázra. Enélkül dög nehéz tud lenni még a 4 kg-os gyerek is, mivel nagyon rossz fogás van rajta, arról nem beszélve, hogy akkor a fél kezed tuti, hogy foglalt, nem tudsz úgy nézelődni, vásárolni, stb.


Nem tudom milyen színű a kocsid, de én pl. ezt a párosítást simán el tudnám képzelni együtt, hogy harmóniában legyen minden:

kocsi: [link]

hozzá egy ilyen hordozó: [link]

Az, hogy kinek milyen kocsi tetszik ízlés dolga, az meg, hogy ki milyet és milyen hordozót engedhet meg magának, azt a pénztárca szabja meg. :)

2014. okt. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, még annyi, hogy a mózest szerintem mindenképpen érdemes. Abban nagyon jól tud aludni a picúr, akár még télen is, bundazsákban
2014. okt. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotokat :)

Még átgondolom, hogy s miként de tényleg érdemes mind a kettőt megvásárolni mind a hordozót mind a mózest.

Körbenézek bár hatalmas árbeli különbségek úgysem lesznek boltok között és tényleg érdemes rááldozni egy újra már csak a biztonság érdekében is. Használtan amúgy ilyen izi sleep hordozót nem is nagyon találtam eddig. Mózest már inkább de színben nem passzolunk mert nekünk dark navy színben van a kocsink :)

2014. okt. 21. 11:38
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan nem stokke babakocsim van, hanem egy másik fajta hasonló árkategóriás. 4 hós a lányom, ennek fényében írom a következőket:

1) Én mózesből vennék használtat, kb 4X volt benne a baba (70.000 volt a kosár)

2) az autósülésből mindenképp újat vennék, egyrészt mert azt tudom, h minek volt kitéve, mennyi idős stbstb, ->esetenként életet kell mentsen; 2 hós korától jön a kukucskálós korszak, ebből kilát-> ez van használva és még jó darabig lesz is.

Ha ezt előre tudom, a mózes árából én egy Stokke csatost vettem volna. (Most liliputit használunk)

2014. okt. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod :)
2014. okt. 21. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!