Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Az miért lehet, hogy vonzom a...

Az miért lehet, hogy vonzom a kisebbséget babakocsival az utcán? Hol bókolnak, hol érdeklődnek.

Figyelt kérdés

c*gánysrácok beszólnak, miközben elmennek mellettem

("gyönyürűszép gyermek!" másszor: "legyen szerencsésaz egész családod")

és volt hogy hogy asszonyok meg leállítanak, hogy mennyivel születettt, stb.


pedig én magyar vagyok, annak is nézek ki, normál fekete cucc, normál babakocsi..


mi nem stimmelhet?


2014. dec. 19. 18:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
és nem egy falun..., megyeszékhelyen
2014. dec. 19. 18:45
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan nagy baj? Addig örülj, míg a bókoló fajtával találkozol. Ha inzultálnak, na akkor van baj...
2014. dec. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

én sem értem mi ezzel a baj. nem bunkó beszólások.

igaz én falun lakok de minap nekem is mondtak ezt azt az utcán. pl kérdezték fiú vagy lány, válaszoltam utána meg hogy az anyukájától örökölte a szépségét. ez félig meddig bók is, de simán belefér az udvarias megszólalásba. megköszöntem és tovább mentem.

sok normális cigányt ismerek, akkor minek tennék különbséget.

de pl volt "magyar" pasi aki bepróbálkozott nálam pedig elég egyértelműen terhes voltam, karikagyűrűvel az ujjamon. hát szépen de elküldtem a fenébe.

2014. dec. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Azért baj, mert ezeknek általában van valami hátsó szándékuk a kedvességgel, egy babakocsis anyuka pedig jó célpont, mert nehezen tud elszaladni. Az ilyen kedves beszólásokkal csak a bizalmadat akarja, aztán ha már nem vagy vele annyira távolságtartó, és megállsz neki, akkor uzsgyi a táskáddal.
2014. dec. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Mikor az esküvőmre mentünk, át kellett autóznunk fél Budapesten. Egész úton nem volt semmi, kivéve, mikor egy cigányokkal teli kisbuszt előztünk meg. Ők dudáltak, vidáman integettek, mikor látták, hogy menyasszonyt visznek. Szóval szerintem nagyrészt arról van szó, hogy a cigány kultúrában az ilyesmi sokkal fontosabb, és ők ilyenkor bárkivel kapcsolatot teremtenek. Kicsit zavaros, de talán érted. Persze arra is figyelni kell, hogy figyelemelterelés is lehet sajnos. Az esetek többségében szerintem nem erről van szó, de azért vigyázz az értékeidre.
2014. dec. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
a normálisabbja nagyon fontosnak tartja a családot, a gyereket tényleg áldásnak tekintik, imádják őket.
2014. dec. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Persze, hogy áldásnak tekintik a gyereket, azért csinálnak tizet....
2014. dec. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-össel értek egyet, az ő kultúrájukban/szokásaikban, morális beállítódásaikban az esküvő, a gyermekszületés és a temetés a három legfontosabb életállomás. Nyilván akadhat köztük akinek hátsó szándéka is van, ezért az embernek résen kell lenni de ez egyébként is igaz függetlenül a kisbabáktól..., ám szép számmal akad köztük olyan, aki szimplán csak örül - igen, minden egyéb önös cél nélkül, ha lát egy szép babát. Mert az új élet jó. Ez egyébként nem csak a cigány ergo indiai népesség körében van ám így, hanem sok sok országban, főleg a kevésbé nyugatiasodott részeken, dacára a magas gyermekhalandóságnak.


Egyébként én is megtapasztaltam ezt mindkét gyermekemnél, hogy ilyen-olyan szépek, meg hogy szerencse kísérje stb, még jósoltak is a fiamnak :) (háromszor, és mindhárman kb ugyanazt és nem a szokásos sablonszöveget kaptuk). Meg cigányoktól-nemcigányoktól is mindig mindenfélét szoktak kapni a gyerekeim, hol egy szál szép virágot, hol egy almát stb, az embereknek valahogy adhatnékjuk támad tőlük. Nekem inkább ez a fura a mai világban, de nagyon örülök, hogy ezt az önzetlenséget is megtapasztalják idegenek részéről.

2014. dec. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszi :)


én már kezdtem azt hinni, hogy úgy tűnne, mintha közülük való lennék, "tesó".. :D

2014. dec. 19. 21:41
 10/13 anonim ***** válasza:
A szó legmélyebb értelmében nincs is olyan, hogy ember, és nem közülünk való. Persze ez jelenleg kőkemény idealizmus, de azért még teljesen érthető. Közülük sokan épp ezért harcolnak a maguk békés módján, és valószínűleg nem is tudatosul bennük. A te esetedben is előfordulhatott egy-két ilyen találkozás.
2014. dec. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!