Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Az miért lehet, hogy vonzom a...

Az miért lehet, hogy vonzom a kisebbséget babakocsival az utcán? Hol bókolnak, hol érdeklődnek.

Figyelt kérdés

c*gánysrácok beszólnak, miközben elmennek mellettem

("gyönyürűszép gyermek!" másszor: "legyen szerencsésaz egész családod")

és volt hogy hogy asszonyok meg leállítanak, hogy mennyivel születettt, stb.


pedig én magyar vagyok, annak is nézek ki, normál fekete cucc, normál babakocsi..


mi nem stimmelhet?


2014. dec. 19. 18:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekem van egy cigány család szomszédom (szerencsére a jobbik fajtából). Ne tud meg, hogy terhességem alatt mennyi áldást hallgattam végig. De! Sosem fogták meg a hasam, nem is kérték! Sőt, figyelmeztettek, hogy ne is engedjem, mert az rosszat jelent.

Amikor megszületett a lányunk, sorra jöttek gratulálni. Kaptunk ajándékot is (plüsst, mai napig megvan a gy.szobában).

Imádkoztak értünk, amíg a kórházban voltunk, stb..


Nekem is furcsa volt, de amíg nem megölni és kirabolni akarnak, addig nincs problémám velük. :)

2014. dec. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg tényleg a kultúrájuk miatt van, áldás a gyermek.


Most éppen az arab világban élünk a családommal és mikor kijöttünk, konkrétan a víz kivert hetekig. Arabok, indiaiak, stb. csak úgy kiveszik a gyereket a kocsiból, vagy felkapják az utcán, megcsodálják, mondanak pár szót és továbbmennek. A tinik is rámosolyognak, játszanak vele. A fapofával ülő ember is elmosolyodik, ha gyereket lát. Visszafordulnak az utcán, sőt volt olyan, hogy egy kisgyereket nem tudott megnyugtatni az anyja és abból a megállóból, ahol én álltam átment egy férfi, hogy segítsen megnyugtatni, míg jön villamosuk. :)

2014. dec. 21. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha valakit komolyan érdekel,tanulságos elolvasni Czeizel Endre A magyarság genetikuma könyvében,amit a cigányokról,a kultúrájukról ír.

A saját tapasztalatom pedig 20-25 évvel ezelőttről,hogy a maguk is ülőhelyre szorulóan idős embereken kívül SOHA SENKI MÁS nem adta át a helyét buszon-villamoson a belvárosban pocakosan kisgyerekkel-kisgyerekekkel,csak a cigányok ugrottak.Fölpakoltak is.

A ''saját fajtám'' bőven osztogatta a -nem nekem szánt-megjegyzéseket,hogy ugyanannyit fizettem a jegyért,föl ne állj fiam -a külön ülő gyereknek- ,minek jár ilyenkor -tömegben- villamoson,elveszi a helyet,stb.Pedig külön ki voltak a gyerekeim képezve,hogy egyik az egyik lábam öleli szorosan,másik a másikat,ahogy terpeszben álltam,és ők is terpeszben merőlegesen az én terpeszemre.Nem szorultam senkire,de akkoris,lehetetlen lett volna nem látni,hogy ki hogyan viselkedett.

Az első gyermekem teljesen váratlanul hirtelen meg akart születni,a legközelebbi helyen több cigány mama is volt újszülöttekkel.Bár önzésből zavart,de csak irigyelni tudtam,ha belegondoltam,hogy soha nem voltak egyedül,mindig jött családtag,hoztak nekik kaját,nevetgéltek,örültek,betöltötték az egész helyet.Jó nekik,ahogy összetartanak,törődnek egymással -ahogy látszik- .

2015. jan. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!