Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Te csinálnál ilyet a saját...

Te csinálnál ilyet a saját babádnak?

Figyelt kérdés

Varrás nélkül elkészíthető babahordozók. Az egyik akár ingyen is megvan.


https://www.youtube.com/watch?v=9vugSazr_sA



https://www.youtube.com/watch?v=Ze3Q_zH5H3c


2015. jan. 25. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Pontosan olyan hordozókendőt csináltam neki, mint az első videóban. Volt otthon kb. 2,5 m anyag hozzá. Ugyanaz, mintha megvennéd sok ezer forintért.

Amikor nagyon pici volt, sétáltam vele így sokat.

2015. jan. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az első egy rugalmas hordozókendő, csak azt mutatja be, hogyan kell használni. Nekem is ilyesmi van, itthon szoktam felkötni a picúrt, hogy tudjak tenni-venni. Nagyon praktikus, jómat alszik benne a kislányom.

A második nekem már a felénél túl bonyolult volt, maradok a sima hordozókendőnél. :)

2015. jan. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
biztos, hogy nem. Mindkettő nagyon gagyi házibarkácsnak tűnik, ha meg ezért már olyan anyagot vennék, ami erős, tetszik, varrnám, stb. ugyanott lennék, mint egy vásárolttal.
2015. jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves első: írod, hogy 2.5 m anyagod volt hozzá. Leírnád, hogy mekkora vagy és mekkora a babád, hogy tudjam, kábé nekem mennyi kéne. A videón 3.6-5m-t ajánl, amit kicsit sokallok. Mármint a felső határt. 3.5 m anyagnak elégnek kellene lennie hozzá, nem? Nincs itthon anyagom, de van itt a közelemben egy méteráru, ott vennék anyagot.
2015. jan. 25. 11:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik mind a ketto :)

Ha lesz masodik, lehet, h kiprobalom, de a masodik nem hasznalhato ujszulott kortol, ugy gondolom.

2015. jan. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Én nem.hordozók, de józan paraszti eszem azt mondatja, hogy a hordozókendőnek speciális szövésűnek kell lenni, hogy jól tartson és ne szakadjon. Egy póló ha elkezd szakadni, végig hasad. Én nem kockáztatnék. Nem olyan drága egy kendő.
2015. jan. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
én hordoztam, és igen, pontosan hogy ezt mondják. Nagyon nem mindegy az anyag, a szövésük speciális.
2015. jan. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Úgy tudom elég komoly követleményeknek kell megfelelniük a hordozókendők anyagának, elsősorban szakítószilárdságot tekintve. Ebből kifolyólag a szövésük is egyedi sok esetben, valamint a rugalmasságuk is fontos tényező.

Én nem kockáztatnék (és nem is tettem), egy jó minőségű hordozókendő aranyat érhet. Ha nem válik be, akkor még mindig eladhatod, elég nagy kereslet van a használt kendőkre is.

2015. jan. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az anyagnak is speciálisnak kell lennie, nem véletlen.

A második videó nagyon gáz. EGyrészt a kendőt te kötöd meg akkorára, ami a babát jól tartja. Itt meg csak beleteszi, nem tudja sávonként meghúzni, hiszen nincsen mivel.

Másrészt ez egy primitív kenguru utánzat, ami szintén nem egészséges a babának.

Nincs meg a békapóz (M tartásban a lába), a kendőnek térdhajlattól térdhajlatig kell támasztani. Itt meg csak beleültette a fenekét a két szárba.

Szóval nagyon nem ajánlom.

Akit érdekel a téma, van FB-n Babahordozás - Kérdések és válaszok zárt csoport, ott a hozzáértők jobban el tudják magyarázni, hogy mi miért van.

2015. jan. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!