Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Konkrétan mi a különbség egy...

Konkrétan mi a különbség egy 140 ezres meg egy 40 ezres babakocsi között?

Figyelt kérdés

Ahogy nézegetem a babakocsikat, hatalmas különbségek vannak árban és nem igazán értem, hogy funkcióban mi a különbség. Én nem szeretnék ilyen százezres babakocsit, nem látom értelmét. Főleg, hogy van autónk, szóval babakocsi csak sétáláshoz, levegőzéshez fog kelleni.

pl ez a kettő között tényleg akkora különbség van, hogy az egyik 100 ezerrel drágább legyen?? Most csak 2 gyors példa.

[link]

[link]


2015. márc. 17. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Én pont bergon camarelo kocsit készülök venni, az is elég drága, de én azért döntöttem mellette, mert baromi jó a minősége, ismerősömnek is ilyen van, így tudom, hogy hosszútávon is jól bírja, ráadásul elég nagy, így nem növi ki a gyerek.. Én sokat szeretnék vele sétálgatni, és fontos volt, hogy meg tudjam emelni, ne legyen ezer tonna, mert nálunk nincs lift. Viszont a könnyű babakocsik között sok olyannal találkoztam, ami elég instabil volt, a kerekei sem mindegy, milyenek. Mivel sokat szeretnék menni vele, nyilván az is lényeges, hogy a bébi jól érezze magát benne, tehát a fekvő-ülőfelület kialakítása, párnázottsága, stb. Ezen kívül mindenképp multifunkciósat szerettünk volna, ami eleve kicsit drágább, mint egy sima. Aztán majd kiderül, hogy jól döntöttünk-e :) remélem :D Akkor nyilvánvalóan más a helyzet, ha csak levegőztetésre meg néha kis sétákra használjátok, akkor tényleg nem éri meg megvenni a méregdrága kocsit. Nekem nincs jogsim, tehát mindenhová babakocsizni fogunk, így muszáj, hogy jó legyen :)
2015. márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
a 40.000-esben egy rész van amit a vázra szerelhetsz a 140.000es pedig 3 az egyben. használhatod mózessel, sporttal és autósüléssel és mind3 részt tartalmazza az ár, amit ha egyesével megveszel (vázra kompatibiliset) akkor kb 50.000/db..
2015. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

A Kunertnek nincsen bolygósítható kereke, ergó amikor kanyarodni akarsz vele a hátsó kerekeinél meg kell döntened (emelned), mert egyébként csak egyenesen tud menni a babakocsi, a váza nagyon gagyi, csoda ha kibírja azt az idöt amíg a gyerek megtanul ülni.

A másik kocsi travel system tehát minden rész cserélhető rajta. Könnyű, de masszív alu váza van.

Mindig a minőséget kell megfizetni.

Addig amíg nem próbáltad ki őket nem tudhatod, hogy neked melyik a megfelelő, veszélyes úgy netről rendelni, hogy a valóságban még sosem láttad az adott kocsit, sosem próbáltad. Az ilyen "balesetekből" lesznek a hatalmas pofáraesések.

2015. márc. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Hogy konkrétan mi a különbség ahhoz, ajánlom, olvasgasd el a gyártók honlapját - olyasmiket is leírnak, amit a kereskedők nem. Biztos van olyan is, ahol főleg a márkát vagy a formatervezést kell megfizetni, aztán vannak divatos és kifutó darabok is. Én anno végiggondoltam, mik a legfontosabb szempontok nekünk és csináltam magamnak egy nagy táblázatot - vagyis piackutattam. Végül egy olcsóbb babakocsi nyert, sőt drágábból nem is találtam olyat, ami annyira megfelelt volna.
2015. márc. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

A különbség pontosan 100 ezer forint.

Lehet lepontozni, de tényleg ennyi...

2015. márc. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Mi eppen azert vettunk minosegi, draga babakocsit, mert tobbnyire autoval kozlekedunk.Igy elsodleges szempont volt, hogy konnyen lehessen nyitni zarni, es ezt akkor is birja a babakocsi, ha naponta 3-4-szer kerul a csomagtartoba, szoval nem ertem a logikadat.

Masreszt az autoban rendszerint elalszanak a gyerekek, es nem egy jo dolog a babat minden alkalommal azert felebreszteni, mert pl a hordozo nem csatlakoztathato a babakocsihoz, vagy az uvolto, tekergo, frissen ebresztett babat olben cipelni, mert a babakocsi esetleg be sem fer a csomagtartoba.

A ket linkelt babakocsi kozott egyertelmu kulonbseg, hogy az olcsobb iranyithatatlan bolygosithato kerekek hianyaban, igy pont setara nem alkalmas, de meg azt is megkerdojeleznem, hogy az ajtokon befer-e.


Nem olyan konnyu leirni a kulonbseget egy olcso es draga babakocsi kozott,mint erezni, ha kiprobalod oket azonnal megerted.Altalaban az olcsobbakat nehez iranyitani, gyengebb a felhasznalt anyagok minosege, vagy egyszeruen iszonyat nehezek.Aztan jon a mindjart szetesik erzes, pedig meg csak epp hogy hozzaertel.Sokkal nehezebben kezelhetok, erolkodos es bonyolult oket osszezarni.A karfa vagy barmelyik mas alkatresz allitasa/levetele komoly izommunka, nagy valoszinuseggel a kezedet is rendszeresen becsiped a muvelet soran.Rovid hasznalat utan borzalmasan nyikorognak, es rozogak, csak a "szent lelek" tartja egyben oket.

A nagyobb fiammal en is tapasztalatlan voltam, 3 viszonylag olcso babakocsit hasznaltunk el.Tehat az egyik eltort, masik szetesett, harmadik pedig autozashoz alkalmatlan volt, mert 2 emberes hadmuvelet volt osszezarni.

A kicsivel egy normalis babakocsit vettem, de annak alaposan utanajartam es nem sajnaltam ra a penzt.

2015. márc. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Nálunk mindkét gyerek egy-egy kb. 40 ezres (persze vízszintesig dönthető) sportkocsiban "csinálta végig", és nem mentek tönkre, pedig nyúztuk rendesen (a ráaggatott nagybevásárlástól a napi rossz aszfaltos parkban játszóterezésen át a városnézésig minden előfordult, és bizony sokszor pakoltuk ki-be a csomagtartóba is) - ráadásul az elsőnél mi már a 3. használók voltunk és még tovább is adtuk. A másodiknál már a fő szempontunk az volt, hogy max. 10 kilós legyen és beférjen a 45 centis ajtón - ilyenből meg örültem, hogy egyet találtam.
2015. márc. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi a 27000ft-os babakocsit vettük, minden nap megyünk vele 2-3km, nagyon rossz minőségű az út, mégis bírja! 10-15kg-okat pakolok bele, semmi baja..
2015. márc. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!