Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Csípőülőkét/babafotel hordozót...

Csípőülőkét/babafotel hordozót használ (t) valaki? Érdemes beszerezni?

Figyelt kérdés

Nagyobb, közel 2 éves gyermekemnek venném. Nem szereti már sem a csatost, sem a kendőt. Egyelőre sokat járunk babakocsival, de ha még nagyobb lesz, gondoltam, ez lenne a legpraktikusabb.

Tényleg nagyobbacska, 14-16 kilós gyereket is lehet vele vinni? A gyártó szerint 20 kg a súlyhatár.


Minden válasznak örülök, köszönöm, ha írtok!


2015. máj. 4. 07:14
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Ekkora gyereknek nem kell mr ilyen. Tud járni, veszel neki kismotrotvagy biciklit és még is van oldva
2015. máj. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem sem érdemes már ilyenkor.
2015. máj. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
2 éves gyermeket miért kell hordozni? Pont 2 éves a kisfiam, meg is őrülne, ha magamra kötözném ahelyett, hogy szabadon szaladgálhasson. Pedig Őt rengeteget hordoztam, de az az időszak elmúlt. Mi kirándulásokra szoktunk háti hordozót bérelni, ha elfárad, beleülhet és szunyókálhat. De mondanom sem kell, hogy gyakrabban ellenkezik, mint hogy örülne a lehetőségnek. És egy 13 kilós energiabombát nem egy leányálom hordozni.
2015. máj. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk még nem volt, de tervben van, hogy a második gyereknek veszek egy ilyen párnát, mert a nagytestvére is elég lusta volt a játszótéren kívül (khm...) és pl. nincs liftünk és a bölcsiben sem lehetett a babakocsit ott hagyni, szóval sokszor jól jött volna olyan helyzetekben, amikor rövid távot lefutva kell időre odaérni valahová. De hogy érdemes-e nagyon max. fél évre beszerezni - hát az árától függ.
2015. máj. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam, hogy folyamatosan hordoznám, épp azért vettem volna, hogy ha elfárad jövés-menés, ügyintézés közben, vagy ölbe kell venni és tartani, akkor kímélném a fájós hátam, derekam. Nekem nincs autóm és ha már nem viszünk egyáltalán babakocsit, de mégis fel kell venni, talán így egyszerűbb. Én sokat látom, meg mondják is, hogy olykor azért egy háromévest is cipelni kell. Egyébként újonnan elég drága, szóval lebeszélem magam róla. De azt sajnálom, hogy senki nem írta, hogy mit tapasztalt személyesen az ilyen hordozóval kapcsolatban. Leginkább erre lettem volna kíváncsi.
2015. máj. 4. 12:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Van egy facebookcsoport - babahordozás kérdések válaszok, erre keress rá, ott talán tudnak segíteni. ;) Nekem még kicsi a fiam (9 hónapos), mi karikás kendőt és szövött kendőt használunk. A karikás kendőt sem szeretné a gyerkőc? Abban tudod csípőn hordozni, mint a csípőülőkén, de kényelmesebb, mert nem kell kézzel is tartani.

Egyébként pedig egy két éves gyereket is nyugodtan lehet hordozni megfelelő hordozóeszközzel, sokkal kényelmesebb, mint kézben vinni. Vagy aki azt mondja, hogy "minek hordozni", az otthagyja az utca közepén a gyerekét, ha elfárad? Már más kérdésnél is találkoztam ezzel a véleménnyel, szóval tényleg kíváncsi vagyok rá...

Ja amúgy láttam már olyat, hogy anyuka egyik kezében a gyereket cipelte, másikban a kismotort, szóval az sem olyan jó megoldás. :D

Itt találtam neked egy véleményt, kérdező. Nekem még mindig az a problémám vele, hogy kézzel továbbra is tartani kell a gyereket.

[link]

2015. máj. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez megint olyan kérdés, hogy gyereke válogatja, kinek mi a jó. A harmadik lányom most két éves, és én most vettem egy SSC hordozót, mivel a babakocsit utálja (a nővéreinél ez nem volt probléma), viszont a nagyobb sétákon még hamarabb elfárad, mint a testvérei. Ez nagyon tetszik neki.

Szerintem jó lehet ez a hordozó, de ha jól viseli a babakocsit, akkor felesleges. Mire azt kinövi, már hosszabb távon sem lesz gond a séta.

2015. máj. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!