Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babatervezés alatt érdemes...

Babatervezés alatt érdemes már beszerezni az Övterelőt, vagy majd ha már a teszt is pozitív?

Figyelt kérdés
Rendszeresen szoktam a párommal autóban utazni, úgy hogy ő vezet, mindenképp akarok majd Övterelőt, de nem tudom előre vegyem meg, vagy ha már a pocakban van a baba. 1 hónap múlva abbahagyom a fogamzásgátlót és utána bármikor jöhet a babu
2015. ápr. 27. 12:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges előre megvenni, sőt az első 3-4 hónapban használni sem fogod, mert nem lesz még pocakod amit védenie kell.
2015. ápr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
én az utolsó 3 hónapban használtam, persze vannak lelkesek is mint látom. Előre marha felesleges! Mire a méhed eléri a köldökvonalat ahol az öv fut kb 12-16 hét. Nem ez a legfontosabb a babavárásnál ;). Vegyél inkább vitamint meg folsavat!
2015. ápr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt már megvettem, sőt igazából a babának majd csak egy kiságy kell, mert minden van :) Volt már balesetünk sajnos nem a mi hibánkból így jobban félek, + 3 éve volt egy vetélésem 11hetesen akkor már sokkal nagyobb volt a pocakom mint általában szoktak, 6 hetesen már azt mondták, akkora mint másnak 12hetesen.
2015. ápr. 27. 12:18
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

"1 hónap múlva abbahagyom a fogamzásgátlót és utána bármikor jöhet a babu"


Erről azért jobb lenne az orvosod véleményét megkérdezned.


Szoktak ajánlani legalább pár hónap várakozást más védekezés (leginkább óvszer) mellett, nem csak azért, hogy a bevitt szintetikus hormonok kiürüljenek a szervezetedből, hanem többek között azért is, mert a fogamzásgátlók hosszabb távú szedése elvékonyítja a méhnyálkarhártyát, kell idő annak, hogy a beágyazódáshoz optimális vastagságú méhnyálkahártya újra felépüljön a ciklus során, mert ellenkező esetben romlanak a megfogant magzat életkilátásai, nő a vetélés kockázata.


A biztonsági övterelőt meg bőven ráérsz akkor beszerezni, ha esedékes lesz a használata.

2015. ápr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet hogy 6 hetesen akkora volt a hasad mint másnak 12 hetesen, de az szimpla terhességi puffadás volt. 6 hetesen egy embrió kb. 1 cm. Az átlag 12 hetes terhességnél 5-6 cm-s a magzat és még mindig nem emelkedik ki a csípőcsont vonalából a méh tehát egy balesetnél övterelő nélkül sem lenne baja a magzatnak. De ha Te most akarod megvenni akkor úgyis meg fogod bárki bármit is ír.
2015. ápr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

4es, az régen volt, én megkérdeztem több nőgyógyászt is. a mai gyógyszerekben annyira kicsi a hatóanyag, hogy semmi károsat nem okoz, sőt az abbahagyás utáni egy-két hónapban fogékonyabb a szervezet a fogantatásra.


Kérdező sok sikert, kívánom neked, hogy be ne jöjjön az előre beszerzős babona!

2015. ápr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Ez mondjuk baromság, utolsó. Csak azért szoktak products hónap szünetet javasolni, hogy a menstruáció rendszeres Legyen tabletta nélkül is.
2015. ápr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Orvossal konzultáltam erről és mondta, hogy elkezdhetjük rögtön utána a próbálkozás, hisz azért is hagyom abba, mert már annyira gyenge, hogy peteérésre utaló jeleket is látott ultrahangon, de megbeszéltük hogy kiegészítő védekezés mellett ezt az utolsó levelet végigszedem még.
2015. ápr. 27. 12:26
 9/15 anonim ***** válasza:
Products - pár hónap akart lenni és a 4.nek szolt
2015. ápr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os örökölt dolgok, amit a hugom és egy barátnőm kisbabája használt. Az előző picurkámnál egyetlen egy kis fehr cipő volt beszerezve az is azért, mert úgy tudattam párommal, hogy állapotos vagyok :) Igazából nem is vásárolnék semmit előre, pont a vetélés miatt, csak miután éreztem, hogy milyen erővel fog az öv, mikor belénk jönnek hátulról ezután gondoltam, de akkor majd a pozitív teszt után veszem meg :)
2015. ápr. 27. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!