Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Szerintetek nem borzasztó...

Szerintetek nem borzasztó drágák a hordozókendők, csatos hordozók?

Figyelt kérdés
Néztem kendőket, némelyik (oké, gyönyörűek), de 35ezer forintba is kerülnek, még használtan is 20 fölött mennek. Csatos hordozók esetében ugyanez.
2015. júl. 7. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is baromi drága, de egyrészt ki lehet fogni olcsóbbakat, másrészt a minőséget (is) meg kell fizetni.

Egy babakocsi még ettől is sokkal többe kerül.

Soha nem volt babakocsink, így nekem fontos volt milyen hordozót vásárolok, hisz minden nap több órás igénybevételre kellett és több gyereket is tervezünk.

Ugyan a kendőm azt ajándékba kaptam, de a mei tai-om csak 5 ezer volt, egy varrónő varrta nekem.

Később használtan vettem egy Lilliputi SSC-t 5 ezerért, ez nem volt nekem kényelmes, ezért utána vettem használtan 20 ezerért egy Manduca-t, az is bőven megérte nekem az árát, mert már majdnem 2 éve megvan és ugyanolyan állapotú, mint amikor megvettem, se kopás, se szakadás nincs rajta, ráadásul, ha nagy ritkán vinnem kell benne a most 14 kilós lányom, akkor meg se érzem a súlyát, mai napig kényelmes nekem is és a lányomnak is.

Szóval ha valakinek a hordozó olyan, mint másnak a babakocsi, akkor így nézve sokkal olcsóbbak, mint a kocsik :)

2015. júl. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem olcsó, de tényleg nem egy kigazdàlkodhatatlan összeg. Mindenesetre, ha pl. egy jó ssc-t megkapnék 20-ért vagy alatta, újan, nagyon örülnék.
2015. júl. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

én azon akadtam ki, amikor megláttam a kendőt, hogy pont olyan, mint egy sötétítő függöny, ennyi erővel abba is tekerhetném a gyerek, de nem volt horibilis bababoltban 5-15 ezerért is vannak.

a csatos hordozót kár volt megvennem, kicsinek nem volt jó, mert nem tudott ülni és úgy tudom, csak ha már tud, akkor jó, később meg már nem akart a nyakamban lógni, utcán meg kényelmesebbnek, egészségesebbnek találok egy babakocsit.

2015. júl. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nos, a gyerekemet teszem bele, ezért nem mindegy, mint ahogy a babaruháknál sem, hogy milyen minőség. Bár sokan hiszik egy darab rongynak, azért a minőségi hordozókendők és formázott hordozók ennél sokkal többet tudnak.


És mint minden használati tárgyból, horozókendőből is vannak fapadosak, jó minőségűek, kiválóak és luxuskategóriába tartozók. A kiváló minőségű hordozókendők nem kerülnek, pláne nem használtan 35 ezer forintba, hanem azok a luxuskategóriájú kendők. Mindenki maga dönti el, hogy a szépség és luxus érzése mennyit ér meg neki, de félreértés ne essék, ha az első szempont az, hogy mi a legjobb a babának, akkor nyugodtan beérhetjük egy használtan kb. 14-18 ezer forintba kerülő kendővel is.

2015. júl. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lilliputi rugalmas kendot vettem 9 ezerert harom eve, ujonnan. Jo minosegu es elegedett vagyok vele. Harmadik babat fogja kiszolgalni.
2015. júl. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is hiába vettem meg a csatos liliputit 22 ezerért. A lányom babakocsizni szeret. Soha nem volt még az utcán, otthon próbáltam párszor, de nem tetszett neki. El akarom adni, úgyis csak a szekrényben áll.
2015. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk az összes hordozos eszkoz hasznos vétel volt 20folott egyedul az Ergobaby ssc volt..(bőven megérte, nyuzzuk, mossuk a masodik gyerkoc hasznalja)rugalmas kendo 12volt, mei tai 5 hasznaltan(de gyakorlatilag uj volt, nem használták)én két gyerek mellett azt mondom kocsira nem koltenek annyit amennyiert az elsot vettuk, pedig babakocsiznsk is sokat a gyerekeim.Hurci

Eszkozoket egyaltalan nem bantam meg.

2015. júl. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tényleg nem olcsó a többségük, de lehet bérelni is.
2015. júl. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De, drágák, de valóban meg kell fizetni a minőséget. Nálunk három gyerek a tervezett létszám, kettő már megvan, csak azt sajnálom, hogy nem az első gyereknél kezdtem el hordozni. Úgy aztán tényleg megérte volna, ezek az eszközök vannak annyira jó anyagúak, hogy semmi bajuk nem lesz akkor sem, ha három gyereket szolgálnak ki.

A kicsinél kezdtem, karikás kendővel, tízezerért vettem, igaz, akkor még nem volt túl jó szemem hozzá, ma már nem azt venném, ez sajnos nem igazi kendő anyagú (Liliputi, már nem is forgalmazzák azóta), arra jó, amire való, csak nekem ez az anyag túl vékony, nagyobb babánál már engem vág egy kicsit. Vettünk még egy Gremese mei tai-t, azt is újonnan, 17 ezer forint volt. Valóban nem olcsó, de én is úgy érzem, ki tudtuk gazdálkodni. Már több, mint fél éve használjuk, és az ég világon semmi baja, pont olyan, mint új korában, talán egy-két nyálfoltot leszámítva a pánton, de az egy mosással etűntethető. Holnap érkezik a csatos hordozónk, na abból mondhatni, fapadosat rendeltem, mert most nem volt rá olyan nagyon sok pénzem, így ez "csak" 14 ezer forint volt, nyilván tudtam volna ennél jóval drágábbat is választani, de most erre volt keret.

Örülök neki, hogy megengedhettük magunknak ezeknek az eszközöknek a megvásárlását, és nagyon sajnálom, hogy sok, rosszabb körülmények között élő szülőnek ezek már nem férnek bele, ezért vagy lemondanak a hordozás nyújtotta lehetőségekről, vagy kénytelenek egészségtelenebb hordozóeszközt választani (kenguru).

Persze lehet mondani, hogy egy babakocsi árából kijönnek a hordozóeszközök is, de szerintem a többségnél ez nem vagy-vagy kérdése, hanem mindkettőt használják.

2017. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!