Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves státusz mérésen 16 kg...

6 éves státusz mérésen 16 kg a gyerekem, tényleg ennyire borzasztó ez?

Figyelt kérdés
Egyébként nem magas, arányos kisgyerek. Védőnő piszkál, de mit tudok tenni ha ekkora? Egyébként teljesen rendben van. Nálatok is volt ilyen, alakult valahova a dolog?
2015. ápr. 17. 09:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Eszik rendesen, változatosan, normális ételeket, mozog sokat, fejlődik a korának megfelelően, lassan de gyarapszik a súlya, nem fogy, széklete rendben? Ha ezek mind "igen" akkor semmi baja.
2015. ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egy éves csak a lányom, de szinte születésétől "ránézésre" ment a doki.

Ha muszáj volt felírnia, akkor vagy megkérdezte, hogy mi mit mértünk, vagy lemérte. Ő maga mondta, hogy ha alultáplált vagy túlsúlyos (tápszeres, elvi lehetőség megvolt a túletetésre), akkor azt látni rajta.


Egyébként én voltam kákabelű gyerek. Kaptam enni, de eléggé étvágytalan voltam, anyám meg a saját rossz gyerekkori emlékei miatt megfogadta, hogy soha nem fog evés miatt bactatni. Ha nem kértem, nem volt muszáj.

Rám a kamaszkor hozta meg a zsírréteget, de ettől függetlenül mindig egészséges voltam.

2015. ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt nézem, hogy minket minden alkalommal piszkálnak, hogy kevés a súlya és 5 évesen 18 kg volt a fiam, akkor bizony elég kevés. Ehhez nekünk 115 cm társul. Elég vékonyka a fiam, de reggeltől estig meg sem áll, trambulinozik, ugrál, bicajozik, szaladgál... Este 7kor még alig tudom becibálni az udvarról. :D

Születésekor 2950 gramm volt.

2015. ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
110 centi. Aktív gyerek, ovi után egész végig az udvaron rohangál, ugrál, bicajozik stb. Válogatós, de eszik rendszeresen, nem sokat, de csak elég neki, ha nem fáradékony.
2015. ápr. 17. 09:55
 5/12 anonim ***** válasza:
Ugyan, ne aggódj, a bátyám ugyanilyen alkat volt. Nagyon vékony, de érdeklődő, mozgékony, később jó sportoló. Anyám folyton aggódott, mert rossz evő volt. Az tapasztalt dokbácsi meg csak mosolygott, hogy semmi baj, megeszi ami neki kell, éhen halni nem fog. Végül erős, izmos felnőtt férfi lett belőle, de mondjuk nem eresztett soha sörhasat :-)
2015. ápr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mivel nagyon alacsony is így nem olyan kevés. Fiam 18 kg, vékony de nem betegesen én örülök neki. 117 cm 4 éves lesz.
2015. ápr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

a szomszédom pont tegnap mondta,hogy a lánya 6 éves s 15 kg.

Nagyon vékony,de egészséges a doki szerint.

2015. ápr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, hogy eltörölték már, de tény, hogy ezelőtt vagy 20 évig az iskolaérettség egyik feltétele a 110cm és a 18 kiló volt. szerintem nálatok ez lehet az egyetlen aggály (nehéz az iskolatáska, 16 kilósan nem fogja elbírni).

de persze vékony is :) nekem most az 5 évesem 120cm és 21 kiló. 3 évesen volt 113cm és 18 kiló, vékony, 3 évesen is vékony volt. de a magasságához annyira azért nem kirívó szerintem

2015. ápr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Iskolatáska: már nem úgy van, mint régen. Nem kell hétköznap hazahozni, max 1 könyvet vagy füzetet. Pénteken hazahoznak mindent, reggel visznek mindent. De mivel egy elsős gyerek még nem megy egyedül suliba, így nem kell cipekednie sem.
2015. ápr. 17. 12:16
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam 110 cm és 17 kg volt a hatéves státuszon. Védőnéni megjegyezte, hogy soha nem volt nagysúlyú gyerek és ennyiben maradtunk. :) Ő még marad az oviban (a méretei miatt is), így remélem nem lesz gond a táskával sem. Decemberben esett át egy teljes gasztroenteorológiai kivizsgáláson és szerencsére teljesen egészséges.
2015. ápr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!