Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Borzasztó neveletlen szomszéd...

Borzasztó neveletlen szomszéd gyerekekkel hogyan?

Figyelt kérdés
Az anyukájuk egy kedves, de nem túl eszes lány. A férjeink jóban vannak, tehát vhol nekünk is "muszáj" jóban lenni. Viszont a gyerekeknél olyan alapvető hiányosságok vannak, hogy kb két percig nem tudom őket mosolyogva tolerálni, és sajnos az én fiamat is megvadítják,és általában ő issza meg a levét. Annyira kellemetlenül érzem magam, amiért menekülök előlük, hogy ne akarjanak átjönni, ne kelljen együtt menni sehova. Mit tennél a helyedben? Tényleg irtó neveletlenek. Pl bejönnek, üvöltve trappolnak cipővel a szobákba is, egyszer pont evett a fiam mikor megjelentek, szétdobáltak egy egész doboz gabonapelyhet. Egyszerűen lepereg róluk minden. Az utcán is elrohangálnak, rugdosódnak, hangoskodnak. Amikor az én fiam is ezt csinálja, én öt elkapom, leteremtem, kiröhögik. Ha kapnak az anyjuktól egy-egy fülest, azon is röhögnek majd ugyanott folytatják. Segítség!Szia
2015. jún. 8. 13:33
 1/9 A kérdező kommentje:
A telefonom hozzátette a végét, szia :)
2015. jún. 8. 13:34
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tolerálom az ilyesmit. Az utcán azt csinálnak, amit akarnak, de az otthonomban az én szabályaim szerint cselekszünk. Így akár jó viszony, akár nem, megmondanám anyukának, hogy így nálunk nem lehet viselkedni, és rá fogok szólni a gyerekeire, ha ő nem teszi meg. Tettem már ki gyereket a folyosóra, most sem kapnék szívrohamot miatta, ha meg kéne tennem. Cipővel nem rohangálunk a lakásban és kikérném magamnak, hogy átjönnek szétszórni a kaját. Kicsit légy határozottabb, szerintem! Ez mindennek az alja!
2015. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Rájuk kell szólni. Nem Pistike, nem jössz be cipővel a szobába, nem Pistike, nem dobalod az ételt, stb. Ha folytatja, szólsz újra és hozzá teszed, hogy ha nem fejezi be, mehet haza - és haza is küldöd, ha újra megcsinalja
2015. jún. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ó hasonló szituációban voltam már én is, bár ott 1-1 gyerek felállással.

Egy darabig persze az ember jópofa, tolerál, meg a jó kapcsolat miatt hajlamos elnézni olyat, amit idegeneknek élből nem- de van egy pont.

Ha ez nálad is megvan, akkor én kiterelném a gyerekeket a kertbe/játszótérre és "elkapnám" az anyukát.

Őszintén elmondanám neki - vádaskodás nélkül, de nem magyarázkodva- , amit gondolok:


"nézd Juci, kedvellek benneteket, és a két gyerkőcöt is, de nagyon zavar az a helyzet, amikor (és itt a példák: bejönnek sáros cipővel, eltörik az XY dolgot). Azt látom, hogy a fiam is belendül és felpürgetik egymást a gyerekek, ami aztán durvulásba megy át.

Tudnál nekem segíteni valahogy, hogy nem legyen ilyen a jövőben? Tudom, hogy nálatok lehet, de szeretnélek megkérni benneteket, hogy ha átjöttök, akkor (és itt a világos szabályok: vegye le a cipőjét az előszobában, nálunk nem ugrálunk a kanapén, csak az étkezőasztalnál eszünk, egyszerre 4-5 játéknál többet nem pakolunk elő, ha mást szeretnétek játszani, össze kell pakolni az előző ládát stb.)

Mit gondolsz erről?"


Nagyjából ennyi és ne azt hangsúlyozd, hogy a gyerekei durvák és neveletlenek (én sem szívesen hallanám az enyémről), hanem ugyanzet lehet úgy tálalni, hogy ez a probléma, ezek nálunk a szabályok, te hogy tudsz segíteni, hogy..." és tényleg hagyd, hogy elmondja a véleményét.


Ha ez sem vezet eredményre (nálam volt olyan is), akkor sajnos az is egy ésszerű döntés lehet, ha nem vagy lényegesen kevesebbet szeretnél találkozni velük.

2015. jún. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Gyerekek. Nevelni kell őket. Ha az anyjuk nem szól rájuk, akkor majd én megdorgálom őket a saját lakásomban kulturált formában, de határozottan. Ha az anyjuk ezt számon kérném, akkor elintézném, hogy "ezt mi így nem szoktuk"-kal.
2015. jún. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem elég szólni!

Fizikailag kell megakadályozni a helytelenkedést. Elállod az ajtót, amíg le nem vette a cipőt. Kiveszed a kezéből a tiltott dolgot stb. És ha nem tartja be a szabályokat, egyértelműen kitessékeled. Nem elég az "akkor menjél haza Pistike" szöveg! Tényleg megfogod és hazaviszed ha olyan kicsi, vagy kirakod az ajtón a cuccaival együtt, ha elég nagy. Ugyanis nem akar majd elmenni, nem fog öltözni, holmiját összeszedni... Viszont néhány ilyen alkalom után rájön, hogy nálatok következményei vannak a dolgoknak, nem a levegőbe beszélsz, és ha szeretne ott játszani, bizonyos szabályokat be kell tartania.

Fárasztó a vendég gyereket így őrizni, de nem tehetsz mást. Bár üdítő élmény, hogy őt kirakhatod, idegesítse a saját anyukáját. Vagy eleve be se engeded.

2015. jún. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Mondjuk a modszered biztos út a kapcsolat tonkretetelehez, utolsó. A gyereket sosem büntetjuk, ha előtte nem volt figyelmeztetés. Épeszű felnőtt meg nem állja el egy kisgyerek útját, ne teszi ki az ajtón, hanem először beszél vele. Ha otthon nincsenek szabályok, mégis honnan tudná, hogy máshol vannak?
2015. jún. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Én nem azt írtam, hogy nem kell szólni, habnem hogy nem elég csak szólni. Szerintem se áll senki épeszű felnőtt némán az ajtókeretben, és várja összezárt szájjal, hátha kitalálja a gyerek miért is nem mehet be oda, ahová eddig gond nélkül mehetett.

Viszont túl sok szülőt és pedagógust láttam már nyolcszázszor elmondani, hogy Pistike mit csináljon vagy ne csináljon, és közben elnézni, hogy a gyerek folytatja amit nem lenne szabad. Én őszintén hiszem, hogy oda kell menni, és kivenni a kezéből a telefont, leemelni a kanapéról, stb. Kinek mi a fontos.

2015. jún. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Volt alkalmam kipróbálni azóta ezt-azt, meglepően jól működik :).
2015. jún. 11. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!