Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mit vennétek: kocsiba köthető...

Mit vennétek: kocsiba köthető mózest, vagy 0-18 kg-s autós hordozót? 3-6 hósan melyik jobb a babának egy hosszú,9 órás útra?

Figyelt kérdés
Gondolom a mózes jobb lenne a hátának, de azt nem növi ki addigra?

2015. júl. 22. 07:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mozesben nem lehet autoban utaztatni. Ugy tudom, pedig az valobsn jobblenne neki. Hordozoban tudod vinni.
2015. júl. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mozeskosar nem biztonsagos. Vegyel normalis autos gyerekulest/hordozot.
2015. júl. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Vannak már kocsiba köthető mózesek, amiben utazhat a baba, de elég drágák.

Szerintem a gyerekülés/hordozó jobb hosszú távon. (Most csak egy útról írsz.) Hiszen a mózest hamarabb kinövi és akkor vehettek másik ülést. 3-6 hósan szerintem nyugodtan vihetitek hordozóval is, csak álljatok meg néha és vegyétek ki a kicsit is mozogni.

2015. júl. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A mostani törvények szerint mózeskosárba nem utaztathatod a babát mert nem tudod megfelelően rögzíteni sem a kosarat sem benne a babót. Csak menetiránnyal háttal bekötött hordozóba utazhat. Nem tudom pontosan, de bizonyos méret és/vagy súly alatt szűkítő is kell bele.

A hátának szerintem is jobb volna a vízszintes fekvés mint a hordozó, de ha a biztonságát nézem jogos a törvény! Az út alatt álljatok meg 1-másfél óránként kicsit pihenni, úgyis kell szopizni meg pelusozni. Lehet, hogy így az út hosszabb lesz de kevésbé telik talán nyűgösen.

2015. júl. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0-18-ast vennék.
2015. júl. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Mindenképpen hordozó. Egy kisebb ütközésnél is nekicsapódik a mózesnek, vagy kirepül belőle és súlyos sérüléseket szenvedhet.


Két példa, hogy mennyire veszélyes a kis sebesség is:

lépésben gurultunk a kocsival a belvárosi forgalomban. Velünk volt a szüleink yorkija is, aki felugrott a kalaptartóra. Hirtelen kilépett elénk egy gyalogos, satufék: a kutya felkenődött a műszerfalra (mondom: a kalaptartóról repült előre!!) A kutya 5 kg körül van.



Illetve én ütköztem 40 km/h-val gokarttal egy másik, álló gokartnak. 5 pontos biztonsági övvel voltam rögzítve. Enyhe agyrázkódás, az öv nyomán mindenütt zúzódások, mint akit összerugdaltak, szép kékesfekete. De a becsapódás érzését soha nem felejtem el, iszonyú erők hatnak már ilyen relatív kis sebességnél is.

2015. júl. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
nekünk kocsiba köthető a mózes, szettben vettük de sosem kötöttük be úgy, szerintem nagyon nem biztonságos. Hordozóval szállitjuk most is még, 6 hónapos
2015. júl. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Olyan mózesre gondoltam, amit EU 3-as, vagy afölötti szabványnak megfelelel, és rendesen lehet rögzíteni, valamint a gyereket is benne. Mint ezt: https://www.youtube.com/watch?v=30KfSWjRi60


Viszont nekem még így is sokkal biztonságosabbnak tűnik a 0-18-as hordozó, azt be lehet kötni ülés mögé, ezt meg csak így keresztbe. Így már biztos, hogy nem a mózest vesszük, az autónk amúgysem lenne alkalmas a keresztbefektetésre.

2015. júl. 22. 10:22
 9/18 anonim ***** válasza:

Van biztonsagosan bekotheto mozes. Pl. britax romer sleeper.

En ilyent vettem a szuletendo babamnak mivel sokkal jobb a gerincenek, tul picik meg, hogy 9 orakat uljenek egy kagyloulesben, nagyon megterheli a gerincet.

2015. júl. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

" tul picik meg, hogy 9 orakat uljenek egy kagyloulesben, nagyon megterheli a gerincet."


Ugye te sem lattal meg autos bebihordozot?

2015. júl. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!