Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Ti elfogadnátok, hagynátok...

Ti elfogadnátok, hagynátok magatokat rábeszélni? Ha igen, milyen babakocsit választanátok, ha az ár másodlagos lenne?

Figyelt kérdés

Első gyerek. Megmondom őszintén, már a babakocsi gondolatáért sem vagyunk oda, de a család erősködik, hogy kell. Hordozni fogom a babát, nem akarok nehéz babakocsival lépcsőzni. Jött egy lehetőség, hogy választhatunk magunknak kb. bármilyen babakocsit, lehet travel systemes, meg minden.


A mi eredeti elképzelésünk az volt, hogy kendőzök, és ha már nehezebb, nagyobb, akkor veszünk egy egyszerű, pár ezer forintos pici esernyőre csukhatót, minden extra nélkül. Ha mégsem jön be a hordozás bármi miatt, akkor nyitottak vagyunk egy komolyabb babakocsi vásárlására is, de addig fölöslegesnek tartjuk.


A család szerint kelleni fog egy jó babakocsi, de mindegyik nagy helyet foglal, és fogalmam sincs, használnánk-e egyáltalán. Fölöslegesen pedig nem költeném senkinek a pénzét (újonnan lenne mindenképpen, tehát még az sincs, hogy használtan eladom kb. annyiért, amennyiért vettük).


Ti mit tennétek? Ha választanátok kocsit ilyen igényekkel, akkor az milyen lenne?



#babakocsi #hordozó dilemma
2015. aug. 14. 06:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyire ellene vagy, akkor ne vegyetek elöre kocsit. Amikor megvan a baba, még midnig meg van a lehetöség bármikor venni egyet, ha úgy érzitek, hogy hiányzik.


Szerintem egész picinek még jó a hordozókendö, de késöbb nem feltétlen, mert már nehéz cipelni a babát is, viszont az ülös kocsiba még nem lehet beletenni, mert ahhoz meg túl kicsi.

A másik dolog, hogy bevásárolni is kell, és úgy cipelni a táskákat, hogy rajtad lóg egy gyerek, igen nehéz és kényelmetlen.

Viszon én nem "nagy" kocsit vettem, hanem a lehetö legegyszerübbet és legkönnyebbet, mert nem kell, hogy "erödítmény" legyen. Egyszerüen beraktam lenn a kocsitárolóba - és mivel nem "divatos, extra", ezért senki nem nyúlt hozzá.


De, ahogy írtam, ha nem akarjátok, nem KELL venni, kipróbálod anélkül, és ha mégsem jó, akkor vesztek valamit.

2015. aug. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én el sem tudom képzelni, hogy ne legyen babakocsink. Faluban lakunk, szinte minden nap megyünk sétálni (bár mióta nagyobb a gyerkőc, a kertben vagyunk többet). Nem tömegközlekedünk, nem lépcsőzünk, ellenben sokat terepezünk, ezért nekünk egy stabil és nagy kerekű babkocsira volt igényünk, ami azért be is fér az autóba. Ráadásul császárral szültem, a baba 4 kg feletti volt, így a hordozás az első 6 hétben nagyon szóba sem jöhetett volna.
2015. aug. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem vennék. Tegyétek el az ajánlatot arra az időre, ha netán mégsem tudod valami miatt hordozni. Sajnos lehetnek ennek objektív okai mind a te, mind a baba részéről, majdnem minden megoldható, de ott van azért az a pici ha...

Nekünk volt egy olcsó használt kocsink, míg egész kicsi volt és havas, téli idő, addig időnként tologattam a mózesben, de aztán kb 8-9 hónapos koráig szinte elő se vettük, csak hordoztam. Az autós hordozót használtuk ki egyedül. Amikor megtanult ülni, akkor kapott egy kicsi könnyű esernyőkocsit, amivel bkv-zni is lehet, azt mind nagyon megszerettük. Most várjuk a kistesót, és én hasonló dilemmában vagyok mint te, annyi különbséggel, hogy ha lesz is babakocsink, biztos hogy max 35-40e-ért használt, amin sehogy se bukok sokat, akkor se ha úgy adom el hogy egyszer sem volt benne a gyerek.

2015. aug. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy lehet olyan helyzet, hogy szükséges lehet a babakocsi, ezért nem is zárkózom el előle, és a dilemmám nagy részét is ez adja. De valóban az lesz szerintem is, hogy megvárjuk, hogy kell-e.


1-es: Milyen típusú babakocsitok van?

2015. aug. 14. 09:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Van autótok?

Én is hordoztam a babát főleg, de olyan babakocsit vettünk amire autósülés is rögzíthető.

Nagy kincs, ha elalszik a baba, csak óvatosan átemeled a babakocsira az autóból és mentek is tovább gyalog a boltba v orvoshoz v ilyesmi, nem kel fel rá h kiveszed.

Most a 12 kilósomat is néha inkább túrahátizsák szerű hordozóban viszem inkább, mint babakocsiban. Nekem is kényelmesebb h van szabad 2 kezem. Rövid utakra már gyalog jön, de ha sietni kell, akkor nagy kincs csak felkapni a hátamra és rohanni:P

2015. aug. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!