Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mivel szedhetem ki a penészt?...

Mivel szedhetem ki a penészt? Vettem használtan egy esernyőre csukható babakocsit. Tiszta volt, stb. Használtuk is a nyáron. Most hogy jött az esős idő, kint maradt a fedett teraszon és reggelre penészes lett az anyag.

Figyelt kérdés
Ecetben áztattam, mert más egyéb vegyszert nem merek használni. Majd mosószerrel átsikáltam az egészet. Nem tudom mindenhol leszedni róla. De nem vészes látszatra, 1-2 helyen olyan maradt. Ha most kiszárítom rendben. Viszont ott már megtelepedett a penész, jön egy újabb nyálkás idő, tuti, hogy megint előjön. A másik, ebbe így, ennek tudatában, hogy tegyem bele a gyereket? Van vmi ötletetek, mit lehet vele csinálni?
2015. aug. 20. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Én befújnám Szavóval.
2015. aug. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, de az kegyetlen egy vegyszer. Megmarja az anyagot is és abba egy gyereket akarok beleültetni.
2015. aug. 20. 09:55
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Nehyogy befújd Szavóval!!
2015. aug. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
:) eszembe sincs szavózni :)
2015. aug. 20. 09:57
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Márpedig a penész imádkozásra meg hókuszpókuszra nem fog lejönni. A penészgombák, főleg a fekete, az Aspergillus niger, nagyon ellenálló kis jószágok. Az ecetet köszönik szépen, nagyon szeretik, pH 3-4-ig a penészek vidáman elvannak, az ecetet tápanyagként hasznosítják,de legalább jó büdös lett.

A penésznek van egy olyan kellemetlen tulajdonsága, hogy igen jól tapad a felszínen, és a miliumtömeg vastagsága alatt megbújhat az a pici jószág, aki újra fog szaporodni, ha lesikáltad a többit. Ezért csakis erősen fertőtlenítő hatású, massziv szerrel és erős lúgos mosószerrel lehet hatékonyan eltávolítani, mert hiába döglik meg a penész, ha a hullája ottmarad, azaz kell egy masszív alkálilúg, ami szépen hidrolizálja. A szavó is ilyen, mert lényegében stabilizált tömény hi némi anionos mosószerrel és erős habzásgátlóval, egy finn cég találta ki, anyag nagyon sikeres volt, most már a márkát a névvel együtt megvette az Unil...ver. De nem muszáj szavóra költeni, a domestos meg a flóraszept ugyanolyan jó. Vagy bármilyen erős hipós tisztítószer.

Mással ugyan ki nem mosod, de kísérletezni szabad.

Senki nem mondta, hogy a kölyköt kell beáztatni hipóba, miután sikerült kimosni a szállítójárművét, azt szépen ki lehet szellőztetni, a hipó meg gond nélkül elbomlik, és az utódodnak nem lesz tőle semmi baja. Mit gondolsz, a kórházban, ahol sikerült osztódnotok, mivel fertőtlenítenek? Dumbledor varázspálcájával? Az újszülöttosztályon mivel mossák az eszközöket, ágyikókat, pelenkázókat? Bordói vörösborral?

2015. aug. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Klór tartalmú vegyszerrel én nem tisztítanám,kifakítja a kocsit.

Lehet kapni a dm- ben színes ruhákra való súrolót,fél literes zöld dobozban van.Töményen lehet használni,nekem minden foltot kiszed a babakocsiból.

2015. aug. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!