Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Hogyan lehet megakadályozni,...

Hogyan lehet megakadályozni, hogy egy 2 éves gyerek a biztonsági övből kibújva kiszálljon a babakocsiból?

Figyelt kérdés

A babakocsi ötpontos biztonsági övvel rendelkezik. Felül a vállánál, kétoldalt a csípőjénél és a két lába között van egy rögzítési pont.


Az övből kicsatolás nélkül bújik ki, úgy, hogy térdben behajlítja a lábait, és talpra áll a babakocsiban. Az is lehet a baj, hogy nem rugalmas anyagú a biztonsági öv, emiatt nem lehet pontosan a megfelelő bőséget beállítani.


Esetleg, ha a válla feletti részhez párhuzamosan (vagy valahová máshová, de hová?) lehetne valamilyen kis rugalmas gumiláncot vagy más jól rögzíthető kötést rakni, akkor meg lehetne akadályozni, hogy ki tudjon bújni.


Természetesen már elhagyható lenne a babakocsi egy önállóan járni tudó gyereknél, de a jelenlegi körülményeink között rákényszerülünk a használatára.

Köszönjük!



#gyerek #babakocsi #kimászás #ötpontos biztonsági öv #babakocsi-használat
2015. aug. 21. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt írod rákényszerültök. Miért? Jövőhónapban lesz 2 éves a fiam, több mint egy éve (!) nem ült babakocsiban. Kismotor, kisautó, tricikli. Kérdésre válaszolva: én még nem láttam rugalmas anyagú bizt. övet. A vállánál próbáld szorosabbra húzni.
2015. aug. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amiután beült, rá kell húzni még. Van, hogy a "téli bőségeket"hagyják, hogy vastag nadrágban, nagy kabátban beférjen a gyerek. Amikor vékonyan van öltözve a gyerek, llyankor át kell állítani az öveket.

Néha én is babakocsihoz "kényszerülök", máskor a hátamra kötöm a 14 hónapos, de 82 cm magas (ami szerintem nem számit kicsinek) lányomat, olykor pedig biciklivel húzom magam után, utánfutóban. Az utánfutóban is mindig rá kell szorítsam a pántokat, mert kibújuk amint megunta az utat.

2015. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
...nem tudom, hogy tud kibujni. meg kell huzni az ovet és ennyi. elvileg annyira kéne meghuzni, hogy az ujjad még éppen aláférjen..
2015. aug. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utánfutóra mi is gondoltunk. Tudtok-e olyat, aminek az oldala biztonságosan zárható, hogy a gyerek ne tudjon menetközben kimászni, akkor se, ha a biztonsági övből kimászik?
2015. aug. 22. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!