Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen autósülés a legjobb,...

Milyen autósülés a legjobb, ami a legtovább használható? Hány kg?

Figyelt kérdés

2015. szept. 22. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a 9-36os a legnagyobb súlyhatású: [link]
2015. szept. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Concorde trimax-unk van, 9-36 kg-ig használható (3 fázisú, a gyerek növekedési üteme és súlya szerint állítható). Végig jó, ameddig gyerekülést vagy magasítót kell egyáltalán használni.

- 9-18 kg-ig (kb. kezdetektől, ami stabil ülni tudást jelent, babafüggő, de mondjuk 10 hós kortól kb. 4 éves korig)- itt a teljes ülést be kell tenni, a kocsi övével magát az ülést rögzíted és a gyerkőcöt a belső autósülés övvel kötöd be, ami 5pontos és 3 szinten állítható (mert azért 4 év alatt kell is)

- 18-25 kg- ez 4+ éves kortól addig tart, amíg el nem éri a legalább 135 cm-es magasságot, vagyis ameddig kötelező a gyerekülés és még nem elég a magasító. A kisfiam most volt 5 éves, nála nem régen állítottuk át az előző fokozatról. Itt annyi a lényeg, hogy kiszeded az ülés saját belső biztonsági övét, már az autó biztonsági övével kötöd be a gyereket és az ülést is

- 25-36 kg- ez már az ülésmasgasítós időszak- a magyar szabályok szerint magasító csak 135 cm testmagasság felett alkalmazható- ekkor majd szétcsavarozzuk az ülést, a hátlap már nem kell, az alsó kis karfás részre ül és a kocsi övével köti be magát.


A gyermekülés nem megfelelő használata vagy nem használata önmagában már nem olyan szabálysértés, ami pénzbüntetést von maga után (sajnos, de ez csak az én vélemélnyem), de a rendőr észrevételt tehet (normális szülő meg természetesen betartja az ajánlásokat).

2015. szept. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2015. szept. 23. 16:08
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nagyon nagy határok között mozgó ülések, de azért azt tudnod kell, hogy ezek azért kevésbé biztonságosak, mint a kisebb súlyhatáron belül mozgó igazán jó ülések. Ahhoz, hogy sokáig kitartson az ülés, és együtt nőjön a gyerekkel, elég sok kompromisszumot kell kötni.

Ami hosszútávon a törésteszteken is bevált, mint a Römer, az nem gyárt ilyeneket. Én javaslom, hogy ezeket is vedd figyelembe, mielőtt vásárolsz, plusz azt, hogy az ülések kopnak is. A hordozó az adott, de utána kb. 3 éven át tudod használni 1-4 éves korig a következő kategóriát, és 4 évestől végig a még eggyel nagyobbat (150 cm-től nem kell, és ezt nálunk 10 évesen érték el, hivatalosan 12 éves korig ajánlják, a mi gyerekeink akkorra már nagyjából velem voltak egy magasak). Ez 3 ülés/gyerek. A kombináltak nem bírják 12 éves korig, nem is állíthatóak annyira, és később már nem kényelmesek, tehát nagy eséllyel mindenképp 3 üléssel végzed. Persze, a legvégén elegendő az ülésmagasító, csak hogy az egyáltalán nem véd. Arra jó csak, és ezt tapasztalatból mondom, hogy a biztonsági öv ne a nyakát fojtogassa a szerencsétlen gyereknek, hanem a mellkasán fusson. Nem kényelmes, és ha elalszik, kifejezetten veszélyes egy kisebb fékezésnél is. Arra tökéletes, hogy kis útra a nagyszülő kocsijába betehető, a családi kocsiba nagyobb utakra senki sem ajánlja.

Sokat utazunk, 5 gyerekünk van, sokat tanulmányoztam a témát, sok szakemberrel konzultáltam. Mi isofixes Römert használtunk, mindegyik kategóriából mindegyik gyereknél, persze örökölték is egymástól, nem volt olcsó, de volt nem egy olyan esetünk, amikor ez sokat számított. Nem nagy karambol, csak vészfékezés, koccanás. Sosem volt még olyan eset sem, hogy a mellkasuk fájt volna az övtől. Én már láttam ülésbe kötött kisgyereket hasonló koccanás után mentőautóban...

2015. szept. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazán hasznos választ adtál!
2015. szept. 28. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!