Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Egy teljesen babakocsi-laikusn...

Egy teljesen babakocsi-laikusnak elmagyarázná valaki, hogy miért nem jó, egy ilyen egyszerű, szimpla babakocsi?

Figyelt kérdés

Látom az ilyen 100-150 ezer fölötti babakocsikat és nem értem tényleg, hogy miért olyan rettentő drágák? Mit tudnak??

Én olyat szeretnék, amihez nincs mózes, hanem dönthető a háttámlája, hogy használható lehessen önmagában kisbaba kortól. Pl ilyesmi

[link]

Tényleg nem értem, hogy mivel tudnak többet azok a nagyon drága babakocsik, hisz mindegyiknek ugyanaz a funkciája, beletessszük a gyereket és guruljon, nem? Emellé tudom, hogy kell még egy hordozó, de azok nincsenek olyan vészes árban. A mózesnek semmi értelmét nem látom, ha a babkocsiba bele tudom feltetni, otthon meg kiságyba teszem, autóban hordozóba teszem, akkor az mire jó? Csak foglalja a helyet és így sincs sok hely otthon. Tényleg kíváncsi vagyok a válaszokra, és elismerem, hogy nem értek hozzá, de ledöbbent a hatalmas árkülönbség. Mivel leszek "hátrányban" ha cska egy ilyen egyszerűt veszek?


2015. okt. 15. 11:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Hát van több szempont. Pl. ki hol használja. Van olyan típus, ami kevésbé jó járdákon jobban ráz.

Az egyiket könnyebb tolni, irányítani. Összecsukva sem mindegy mekkora. Van, akinek kicsi a helye a tárolásra, így neki az a szempont,hogy minél kisebb legyen stb.

Nekem is "drága" kocsim van.

Ami miatt választottam: 3 kerekű,akár egy ujjal elirányítom, teleszkópos, így kevésbé "ráz" a rosszabb járdákon, 3 részes, tehát külön van mózes része. Nekem ez kényelmesebbnek tűnt a baba számára. Én sokat vittem sétálni, természetesen a mózes részben, így nekünk az alap volt. És nekem mind ezek után még fontos volt,hogy tetszen. Ami viszont "hátránya",hogy kicsi alul a kosár része, és nem lehet picire összecsukni, de mivel viszonylag nagy autóval járok (bevásárolni is), így ezek nálam nem voltak szempontok.

2015. okt. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a típus nem dönthető teljesen vízszintesig, vagy igen? Én se vagyok híve annak h 150 ezret költsünk babakocsira, felesleges is. Mi 40 ezerért vettünk egy újszülött babakocsit, masszívat nagy kerekekkel, nem olyan típusút amit te linkeltél, aztán egy esernyőre csukható könnyű sport babakocsit amikor már tudott ülni.

Amit linkeltél ahhoz nincs pl.lábzsák se, ami télen pedig jól jön.

2015. okt. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%

Semmiben 😊

Mi egy hasznalt Bergon babakocsit vettunk, 15 ezerert 7 eve, ameddig kellett, pont jo volt. 😊

Nem olyan dizajnos volt, mint a tobbi,a maciminta mar reg kiment a divatbol, de oszonten engem nem erdekelt. Jo nagy kerekei voltak, elment mindenfele terepen, a gyerek jokat aludt benne.

Mivel tul nagy volt, nem fert a kocsi csomagtartojaba, ezert a gyerek egy eves koraban vettunk egy sima szaladgalis babakocsit, borzen ugy emlekszem 6000 Ft volt, azzal ki is huztuk a babakocsis idoszakot.

Ha ujra terhes lennek, sztem ugyanigy lenne, azt leszamitva, h kiprobalnam a kendot, es valoszinu kevesebbet babakocsiznank.

2015. okt. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
16%
Nekünk is egy hasonló huszonegy néhány ezer forintos babakocsink van. Nincs hozzá mózes, nem is hiányoltuk. Hordozót használtan vettem 5000-ért. Annyi volt a szempont hogy az első kerék bolygókerék legyen, ujjszülöttkortól használható több fokban dönthető háttámla, 5 pontos biztiöv és lábzsák legyen hozzá. Esővédőt vettem mellé, volt egy keresztbe hordható sport táskám azt használom "pelenkázótáska" gyanánt.
2015. okt. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Ne konkrétan ezt nézzétek, nem lett kiválasztva, csak példának linkeltem be. A bolygósítható kerék nekem is fontos, és az hogy teljesen le lehessen engedni. A lábzsákra eddig nem gondoltam, de igazatok van, télen az is fontos lehet. De vannak olyan babakocsik, amik hozzák ezeket és nincsenek 100 ezer felett.
2015. okt. 15. 11:21
 6/26 anonim ***** válasza:
87%

nos, nekem egy chiccom van, 230 ezer ft, örököltük, nem én választottam. 3 részes. Mózes, hordozó, sport rész.


nem régiben úgy alakult, hogy kellett egy pót babakocsi. Vettem egy olyat aminek az új ára is csak 25 000. hát..ég és föld...zötyög, kerreg, kattog, nincs benne anyag, bár a célnak egyébként megfelel, de erdőbe sétálni pl nem mennék vele...meg persze ez egy részes, dönthető sport babakocsi, épp olyan amit te kérdezel...de a Mózesnek ezzel szemben számos előnye van: jobban be lehet benne bugyolálni a gyereket, masszívabb...a hordozó rész ugye mindenképp kellene annak aki autózik, tehát ha az olcsó verziót választod, rögtön kell mellé venni egy hordozót külön.


emellett ennek az olcsóbbiknak nulla az eső védője, semmire nem jó, a nap a gyerek szemébe süt, esernyő kell hozzá, míg a 200 ezresnek olyan a kialakítása hogy abba aztán semmi nem esik be, és tökéletesen árnyékol...az sokkal masszívabb, könnyebb kinyitni, összecsukni, noha a tároló része pl az olcsóbbiknak jobb...


most mondtam néhány prot és kontrát, szerintem nem kell túlzásokba esni, én ugyan örököltem, de biztos nem egy 300 ezres babakocsit vettem volna meg, főleg nem újonnan.

viszont egy biztos: olcsó húsnak híg a leve, ez itt is érvényesül...ugyanaz mint mikor választal suzuki, opel, audi között...a suzuki olyan mintha egy játék autóban ülnél, olyan mint egy dodgem...az opel kényelmes, stabil, és árban is megfizetheted...és ott az audi, nyilván számos előnnyel, de sose fizetnéd ki érte azt amennyibe kerül...pláne újonnan...(most ez csak egy példa, suzuki pártiaktól elnézést, meg azoktól is akik ingujjból kirázzák az új audit:), szóval tény ami tény, nem jó ha nagyon olcsó, de nem kell feltétlen elszállni. árérték arány a lényeg.


VISZONT, mindenképpen olyan jobb szerintem ami 3 részes, ha valakinek van autója. sokkal egyszerűbb mint külön külön megvenni a részeket.

2015. okt. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
55%
általában a felszereltsége nyomja fel az árakat
2015. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
33%
Nekem hasonlóm volt/van. Van hozzá lábzsák és esővédő is (sose használtuk), és vettünk egy rá rögzíthető hordozót, mindenestűl volt 50 ezer a Brendonban. Teljesen megfelekt a célnak. Nem hiányzott sem a mózes, sem a pelusozótáska :-)
2015. okt. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
73%
Nem értem miért kellett 6.válaszolót lepontozni...a lényeget írta le. A célnak nyilván mindegyik megfelel. Bármit akarsz venni különböző árkategoriákat találsz, minőségben,kényelemben,praktikusságban különböznek. Anno rengeteg kocsit megnéztem,különböző árkategoriában. Szerintem amire azt mondják minden korosztálynak jó, az persze minden korosztálynak megfelel,de igazából egyiknek sem tökéletes. Egy barátnőm is így gondolta,az ilyen típusra rá van írva,hogy 0-3 évig. Megvette,aztán a napot is átkozta. Az újszülöttnek teljesen huzatos volt,nagy volt neki,nem feküdt stabilan a baba,ahogy tolta csúszkált benne jobbra-balra,külön megvette a hordozót a lábzsákot,esővédőt stb. Autósülésből is van olyan amit 0-36kg-ig árulnak,persze a célnak ez is megfelel,de abban minden szakember egyetért,hogy a legjobb ha megveszed külön az I,II,III.kategóriát,az a legbiztonságosabb,legtökélestesebben kialakított az adott korú gyerekre. Érdemes összeadni az egyes részeket amiket külön meg kell venned hozzá. Rengeteg kocsit néztem meg, ahogy a lepontozott válaszoló is írta,ég és föld különbségek vannak. Nekem nem a külcsi számított,hanem hogy praktikus,egyszerűen kezelhető,könnyen tolható,mozgékony és kényelmes legyen,ne kelljen három kocsit meg hordozót vennem. Az összes igényemnek csak a drágább kategóriás felelt meg,de a keret sajnos véges volt. Mondta a férjem válasszak,vagy veszünk egy újat és lentebb adom az igényeimet vagy egy drágább kategóriásat használtan. Az utóbbi mellett döntöttem. Kinéztem a boltban és arra vadásztam. Egy nagyon szép állapotú 220000.- forintos kocsiért fizettem 80000.-t. Nem bántam meg. Viszont ha nem találtam volna olyan kocsit használtan ebben az árban amit szerettem volna,akkor ennyiért vettem volna újat(de akkor is három vagy két részeset-ez esetben alaposan megnéztem volna ,hogy újszülöttnek mennyire felel meg),nálunk a lélektani határ ennyi volt egy babakocsira.
2015. okt. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%
Akkor én elmondom, engem mi zavar ebben a kocsiban. Ha vízszintesig dönthető, akkor jó. Viszont a lábvége nyitott, én nem érezném benne biztonságban a babát még akkor sem, ha télen teszel fel rá lábzsákot. Nem tudom úgy tolni, hogy nekem szemből legyen a baba. És mivel ugye dönthető a támla, a derekánál 2 részből áll,a mi valószínű nem pont egy síkban van, nyomhatja a pici hátát.(Mi kaptunk kölcsön egyet, és az olyan volt, nem győztem kiegyengetni, kibélelgetni) Nézd meg, mennyire párnázott a fekvőfelülete, mennyire lehet lehajtani a kupolát, hogy védjen is valamit. Biztos ki tudsz fogni mózes nélkülit is, ami megfelelő. Nekem a lányommal Peg Perego Switchem volt. Igaz, mózessel, de volt, h nem vittem a mózest, úgy is jó volt, csak épp a lábvégi nyitottság nem tetszett. Viszont felém is tudott nézni a baba. Később meg lehet fordítani az ülőrészt.
2015. okt. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!