Szerintetek igaza van a védőnőnek?

Figyelt kérdés

A védőnőnk azt mondta hogy középre tegyünk a babának tárgyakat hogy arra ösztönözzük, hogy két kézzel nyúljon a dolgokért, merthogy 3 éves korukig így kéne tennie.

De szerintem félreérti a kétkezesség fogalmát. Az azt jelenti hogy egyenrangúan használja a kezeit, nem? Nem fogja 3 évesen is két kézzel fogni a dolgokat..



2015. nov. 19. 13:28
 1/6 A kérdező kommentje:
jaj, rossz kategóriába raktam.
2015. nov. 19. 13:35
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy úgy értette hogy ezzel is meg azzal is, nem úgy hogy egyszerre a kettővel?
2015. nov. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A lányom már 2 évesen csak jobb kézzel fogta a ceruzát, szerintem hamarabb kialakul, én nem szóltam bele, nem fogom azért beleerőltetni a bal kezébe a ceruzát, mert a nagy könyv ezt írja...

Meg azt se értem, hogyan középre? 6-7 hósan már elkezdenek mászni, és ahhoz mennek oda, amihez akarnak, nem tudod befolyásolni, hogy csak a középen lévő tárgyhoz mehet oda, azt meg végképp nem, h melyik kezével ér hozzá.

Nyugodj meg,a babád tudni fogja, melyik kezét használja a fejlődéséhez:)

Én mindenhol azt olvasom, hogy nagyon káros, ha erőltetjük vmelyik kezet, hagyni kell, hadd ő döntse el, melyiket akarja használni.

2015. nov. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is úgy értette, ahogy a 2. válaszoló írja.
2015. nov. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

az a vicc hogy nem, szerintem tényleg erre gondolt.

valamint 4 hónaposan már négykézláb hintázik és szerinte ezt is meg kell akadályozni. ha kell hát ne tegyük hasra. (attól fog csak igazán jól fejlődni..)

2015. nov. 19. 13:42
 6/6 A kérdező kommentje:

de remélem nektek van igazatok és félreértettem.

mondjuk kb mindent másképp mondott, mint ahogyan arról olvastam.. nem tudom. mindegyis. köszi

2015. nov. 19. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!