Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Melyik autósülés jobb, az 5...

Melyik autósülés jobb, az 5 pontos, saját biztonsági övével bekötve, vagy elég az autó övével? És miért?

Figyelt kérdés
15 kilós gyerekre kellene. A 15-36 kilós ülés jó már neki?
2016. jan. 9. 15:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy ebben a kategóriában már csak az autó biztonsági öve van?
2016. jan. 9. 15:04
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a magasság is nagyon sokat számít.

Az lenne a legjobb, ha beleültetnéd és megnéznéd bekötve.

Én anno csomó ülésbe belepróbáltam és szörnyű volt némelyikben, pedig csak a súlya alapján megfelelt volna. Most 15kg, de nem ültetném még ki az ülésből a magasítóba, mert rossz ránézni, olyan kicsi még (hiába magas) úgy látványra, nem védi semmi oldalról stb.

2016. jan. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi a 15 kg-os gyereknél használjuk még a 9-18-as ülést (ami 5 pontos övvel van) és már használjuk a 15-36 kg-os ülést is, amit az autó övével használsz. Vehetnél már neki 15-36-os ülést, de a magassága se mindegy, érdemes belepróbálni a gyereket. Magasítót nem használhatsz 135 cm-es magasságig.
2016. jan. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fiam még nincs 3 éves, de 16 kg. Még mindig az 5 pontos övvel kötöm.

Egyik kocsiban 0-25 kg-os ülés van, másikban 9-36 kg-os.

Egyértelmű, hogy az 5 pontos biztonságosabb, amennyiben jó az ülés a gyereknek.

2016. jan. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak 2 évesen vettünk egy 9-36-os ülést. Addig 0-18-ba ült. 5 éves korában vettem ki az ülés saját 5 pontos övét, akkor már nem fért bele télen. Onnantól van az autó övével bekötve.
2016. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!