Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Érdemes kenguruban vagy...

Érdemes kenguruban vagy hordozóban gondolkodni még?

Figyelt kérdés

Eddig babakocsival elvoltunk. Most két éves, 12 kg körül van. Babakocsiba ritkán akar beülni, inkább a saját két lábán megy. Persze X km után nem bírja, elfárad. A babakocsit macerás cipelni, tologatni gyerek nélkül -közben még utána is rohangálok.


Valamilyen testre erősíthető, egyszerűbb hordozóra gondoltam. Ölben-karban nem tudom 50 méternél tovább vinni, mert 50 kg vagyok és enyhén nyitott gerincem van, ami az ilyen típusú emelést nem igazán értékeli.


Csúnyán szólva, szeretnék hátizsákot csinálni a gyerekből, ha kifogy belőle a kilóméter, de még mennünk kell. Fontos szempont lenne, hogy az apjára is rá tudjuk igazítani, mert kiránduláson ő jobban bírja a cipelést, mint én. Van ilyen eszköz?

Vagy nyáron szénné izzadnánk egymást a testközelség miatt?


2016. ápr. 4. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a kismotor csodát tett. Imád vele közlekedni. Persze az nem minden terepen használható. Ha kimondottan kiránduláshoz kell, lehet venni háti hordozót. Az már inkább alkalmasabb ekkora gyerekhez, mint a kenguru. Illetve mi tavaly egyszer kétszer használtunk kengurut, de a nyári melegben, borzasztóan melege volt a fiamnak is, és apának is.
2016. ápr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Miattam lenne fontosabb, mert az én teherbírásom korlátozott. Főleg tömegközlekedésen babakocsival szerencsétlenkedni... Fél kézzel össze se tudom rendesen csukni, a gyereket ha leteszem, azonnal eltűnik a tömegben. Ilyenekkel szívok. Fél kézzel nem is tudom megtartani, illetve a féloldalas terhelés végképp nyírja a gerincemet.



Ha az apja is jelen van, akkor ő viszi, akár nyakban, akár valami hordozófélében. Neki van 30 kg előnye meg egészséges gerince.

2016. ápr. 4. 11:32
 3/4 anonim ***** válasza:

mei tai, csatos hordozó... van többféle.

mi egy mei tait használtunk még 4 éves gyerekkel is.


mei tait kötögetni kell, de pont ezért abszolút testre szabható. a csatos olyan, mint egy derékpántos hátizsák, de mint ilyen, mindig át kell állítani a pántját, ha más veszi fel.

esetleg onbu is szóba jöhet, az tényleg hátizsák-elvű dolog... mondjuk ez túrára annyira nem oké, az első kettő viszont tökéletesen megfelelő lehet. persze személyre szabva.

2016. ápr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nálunk 3 gyerkőc van, legkisebb 16 hónapos. Bő 1 éves volt amikor vettem egy csatos hordozót (Magyarinda), mert nem bírtam már. Derékfájós vagyok, meg köldöksérvem is van.

A gyerkőc imádja, ráadásul a nagyokat is bele tudom tenni. A középső 14kg (3,5 éves), legnagyobb 20kg (5 éves). A nagy mondjuk már húzza a hátam.

Nagyon jó, hogy széles az öve, így nagyon jól alátámaszt, 20kg-ig jó.


Előtte kölcsönöztünk néhány napra egy utazáshoz, aztán beruháztunk rá. Januárban vettem, napi szinten használom.


Ha budapesti vagy a Hordozóházat javaslom, mert mindenféle hordozó eszközzel foglalkoznak, és ki is próbálhatod őket (kölcsönzés potom áron van).


Ha esetleg lesz tesó nála is tudod használni, vagy eladod.


Amúgy abból a szempontból jó, hogy nincs akadály.. mi már voltunk így Vöröskő-forrást nézni, kilátózni. Apa viszi a hátizsákot a "túlélő" csomaggal, és meg a gyerkőcöt. A nagyok meg nem a babakocsin veszekednek, hogy ki üljön bele, mert 5m után már elfáradtak.

2016. ápr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!