Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Azoktol szeretnek segitseget...

Zsani64 kérdése:

Azoktol szeretnek segitseget kerni, akik kenguruban hordoztak gyermekuket, hogy kesobb adodott e ortopediai problemajuk?

Figyelt kérdés
Babybjorn kengurut szeretnek vasarolni,de nem tudom mi a hosszutavu hatasa,sokan dicserik,sokan ellenzik.

#Hordoztak #ortopediai problema
2014. máj. 26. 08:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyerkőc?
2014. máj. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
4 honapos
2014. máj. 26. 09:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos h késöbb lesz baja,de nézd azt h kényelmetlen neki.Ülj rá egy mérleghintán csak a csőre,utána pedig uy ülj rá hogy rendesen az ülőkére ülsz.Melyik a kényelmesebb?Ugyanis a sima kenguru nem támasztja alulrol,csak log benne a baba(kisfiuknál szinte szo szerint a heréin ücsörög)

Mig egy normális hordozó alátámasztja térdhajlattol térdhajlatig,ezáltal helyes tartást biztosit acsípőnek.

Ha már annyi idős a baba,akkor egy manduca is ugyanolyan egyszerüen kezelhető mint egy mezei kenguru,és árban is hasonlo,mivel irtad melyik márkát vennéd.(a kifelé hordozás pdig egyenesen szörnyü,a baba háta a hordozó személy hasához feszül,természetellenes tartásban)

2014. máj. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereted a gyereked, nem veszel ilyen vackot.

Ha ki akarod próbálni milyen egy ilyen kenguru, ülj rá kapaszkodás nélkül egy libikókára és lógj rajta.

Nemhogy egy órát nem bírnál, de szerintem 5-10 perc után leugranál annyira vágna.

Ugyanennyi pénzért már kapsz anatómiailag megfelelően kialakított hordozót.

4 hónaposnak még a mei tai ajánlott, de ha vársz még 2-3 hónapot, akkor már csatos, SSC hordozót is vehetsz, ami ugyanolyan elven működik, mint a fent említett borzadály babybjörn, csak ez egészséges.

2014. máj. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, kifelé fordítva pedig tilos hordozni!!
2014. máj. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Multkor elborzadtam mikor apuka kenguruban hátára vette a gyerekét....
2014. máj. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nekem volt kengurum, nem is az olcsó fajta, nem sokat volt bent a gyerek, mert csak arra használtam, hogy beszaladtam a boltba. Használtam kendőt is, egy "zsömbim" volt, hát ég és föld a különbség a kendő és a kenguru között. Ha a kendőt macerásnak tartod, vegyél inkább egy mei tait, azt is próbáltam, nagyon jó. Most egy csatos hordozót készülök beszerezni, hogy kirándulásokon ne kézben kelljen cipelni a két évesemet, ha elfárad.
2014. máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem saját tapasztalatom van, édesanyám nagyon sokat hordozott kenguruban. Eredmény: eldeformálódott ágyéki gerincszakasz és farokcsont gyakorlatilag csecsemőkorom óta, mert a kenguruk nem adnak ortopédiailag helyes tartást, és végig a gerincre/ágyékra teszik a baba súlyát (ezért lehet herezúzódásuk a kisfiúknak). Ha jót akarsz a babádnak, ne vegyél kengurut, inkább Mei-tai-t vagy ssc-t!
2014. máj. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért fogsz kevés pontos választ kapni a kérdésedre, mert a probléma évekkel később kezd jelentkezni. Akkor az ortopéd orvos megvizsgálja a gyereket/felnőttet, javasol egy terápiát és pont. Az ő feladata nem az ok kidertése. Ez nem is lényeges akkor már...

A problémák, amiket a kenguruszerű hordozók okozHATnak a teljesség igénye nélkül:

- fiúknál heresérv,

- kóros ágyéki lordosis, ú.n. nyerges hát, esetleg Scheuermann-kór (Ez általában csak 20-25 éves kor után kezd fájni...)

- csipőficam, vagy a csipő rendellenes fejlődése (ez ritka, hamar diagnosztizálják, jól kezelhető, de kinek hiányzik?)

- az előzőek eredményeképpen az egész gerincoszlop rendellenes fejlődése

Ha nagyon alaposan végiggondoljuk a dolgokat, akkor azért fontos a jó cipő, egészséges hordozóeszköz/babakocsi, tornáztatás, helyes testtartás kialaktása, mert "minden baj a legalsó ponttól ered".

Vagyis ha egy gyerek mondjuk lúdtalpas, akkor járátanulás után a talp helyzete viszi rossz irányba a térdet, a csipőt, a gerincet, mint a dominók a sorban. Egymást kényszeritik kóros helyzetbe. A gerinc végén meg ugye ott van a fej, ami a legfontosabb ;-) Ha a gerinc ferdült, az izmok sem úgy helyezkednek el a nyaki szakaszon (sem), ahogyan kellene. Az izmok nyomhatják az ereket, idegeket. Tehát az agyba folyamatosan kevesebb vér jutHAT, ezért belátható, hogy akár egy kezelés nélkül hagyott lúdtalp előre nem megjósólható mértékű agyi teljesitménybeli problémákat okozHAT. Nem halálos a dolog, csak a gyerek nem 5-öst fog kapni, hanem 3-ast mondjuk. Ezek a problémák évekkel, évtizedekkel később jelentkeznek csak, és az okfeltárásnál ki fog maradni, hogy a szülő felkiált: "Már tudom! Mindez a baj azért van, mert pár hónapos korban nem a megfelelő hordozóeszközt használtam." Igaz? Ezt vagy elfelejtik addigra, vagy maguknak sem merik bevallani. Ezért nem fogsz dömpingben hasonló válaszokat kapni.

Remélem, azért segitettem...

2014. szept. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!