Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Megkésett mozgásfejlődésű...

Megkésett mozgásfejlődésű gyermeked meddig volt babakocsis?

Figyelt kérdés

Főleg felső végtag, kar, nyak, háti hipotón babák érdekelnének.


Mekkora volt a lemaradás?

Mikorra hozta be a kortársait? Mennyi és milyen kezelés után?

Mikor kezdett átfordulni? Alkartámasz, tenyértámasz? Kúszás, mászás, felállás, járás?



2016. máj. 15. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Nyaki és vállövi hipotóniával született a babám, most 10 hónapos. semmilyen lemaradása nincs. A születése után magánúton tornáztattuk Katona-módszerrel (Dévény nem kellett), mert a kórházban elfelejtettek beutalót adni, csak 3 hónaposan kaptunk a kontrollon és annyit se mondott a dokija, h bocsi.


Nincs semmilyen lemaradása, eddig mindent időben csinált, sőt valamit még picivel hamarabb is. A fejét 6 hetesen emelte magasra, az alkarján támaszkodva. 7 hónaposan kúszott, 9 hónaposan mászott és feltérdelt. pár nappal 3 hónapos kora előtt fordult hasról hátra. Hátról hasra pont egy hónappal később. Az egyik dokija már 3 hónaposan azt mondta, h nem hipotón, de a papírjáról csak 9 hónaposan tűnt el ez, addig mindig ráírták.

Naplót vezetek a mozgásáról egyébként, ez nagyon jól jön, ha fel kell idézni valamit.

2016. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de a kérdés nem neked szólt, hisz nem megkésett a mozgása.

Azokhoz, akiknek hipotón ÉS lassabban fejlődik kezelés mellett is.

2016. máj. 15. 13:32
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Bocs, félreértettem akkor. Nekünk megkésett mozgásfejlődést jósoltak a születésétől. Töröltesd a válaszomat.
2016. máj. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elfér ott a válaszod, nem töröltetem, csak az ilyen választól pont szarul érzem magam. Mi is magán úton tornáztatjuk (3 hónapos kora óta), tb-s helyen még mindig csak várólistán vagyunk, haladunk is valamennyire (aminek persze örülünk), de azért...


Most tölti a 9 hónapot és tegnap sikerült először kitolnia magát nyújtott karral (tenyértámasz). Nem kúszik, csak forog, azt se régóta. Minden haladásnak örülök, ugyanakkor el is vagyok kámpicsorodva, hogy minden apró fejlődés, mennyi kínlódás árán ér el.

2016. máj. 15. 14:17
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Jézusom...nem tévesen riogattak, tényleg hipotóniával született, csak születésétől tornáztatjuk és eredménye van. Dől belőled az irigység, a rosszindulat, kezeltesd ezt egy szakemberrel, mert nem jó úton jársz.


Ti csak 3 hónaposan kezdtétek a tornát, mi meg 4 naposan. Nagyon nem mindegy.

2016. máj. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Nekünk is hipoton nyakkal, háttal született a fiunk, a kórházban mutattak gyakorlatokat, azt kellett végezni és hamar behozta magát. Én a helyedben kikérném másik szakember véleményét is. Nem biztos, hogy jó a módszer. Nem minden gyógytornász ugyanolyan ügyes. Nekem furcsa, hogy ennyi idő alatt ennyi eredménye van csak. Barátnőm lánya is hipoton volt, nála egy kicsit lassabb volt a mozgásfejlődés, de hét hónaposan már ő is forgott, aztán beindult a többi mozgás is, bár volt amivel elmaradt a tankönyvtől, de nem.sokkal. Én biztos, hogy vinném máshova.
2016. máj. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ikerbabám volt ilyen. 3 hónapo koráig katonáztunk, de semmi változás nem volt. Sőt, a hipotóniához még a fél oldali bénulás gyanút is ráírta a neurológus. Akkor vittem el Dévényeshez, nekünk bejött. Azt azért nem mondanám, hogy egyik napról a másikra. Inkább lassan indult, és egy éves kora környékén gyorsult fel a mozg.fejlődése. Olyan 7 hónaposan tolta fel magát. 9 hónapos kora után gurult, 11 hónaposan kúszott, kicsit ksőbb mászott (na azt nagyon nem szeretett, de végül megtanulta), és 13 hónaposa kezdett járni. Addig gyúrta a gyógytornász heti kétszer. kérdésedre válaszolva, olyan 3,5 éves koráig használtunk babakocsit, mert ügyetlen volt, és nagyn fáradékony. Én próbáltam terhelni, de csak egy pontig ment. Szaladni négyéves kora körül kezdett, ugrálni két lábon 4 éves kora után. Jelenleg, 5 évesen, nincs feltűnő mozgáselmaradása, de pl. még pótkerekes biciklit is alig tud hajtani, a rollerezés sem megy, a ceruzát bőven marokra fogja. Komoly lúdtalpa van, gyógycipőt hord. Szóval hozza a hipotón maradványtüneteket, de pl. a Difer tesztben ne láttak részképességzavart nála. Ami igazán meglep, hogy mindezek ellenére gyönyörű tisztán beszél, pedig hipotón volt az egész arca (úgy lógott neki, mint egy kis bulldognak, a gyógytornász ránézésre mondta, hogy tipikus hipotón arcocskája van), szopni nem tudott. Szebben beszél, mint a tesója, akinek semmi ilyen gondja nem volt, és értelmileg sincs elmaradva tőle. Hát nem lesz kötéltáncos :)

Kívánom, hogy a te gyermeked fejlődése is jól beinduljon.

2016. máj. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!