Ti hogy veszitek fel az emeletre a babakocsit?

Figyelt kérdés

Most vagyunk babakocsi vásárlás elott és nem túl egyszerű. A harmadikon lakunk, lift nincs. Közös tároló van csak, de ott nem akarom tárolni még letakarva sem, mert valami Bogár vagy rágcsáló ... Szóval pfúj.

Ti hogyan oldjáktok meg a kocsi felcipelését? Illetve tudtok esetleg könnyű kocsit ajánlani , ami használtan 50 körül van?



2016. jún. 14. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Kocsi csomagtartó? Sokan oda teszik, nekem nincs lehetőségem, de csak 1 emeletet kell cipelnem, ugyanakkor ez se könnyű a legkönnyebb kocsival sem, mert a gyerek súlya is ott van. Jelenleg 20 kg-t cipelek így (baba 9 + kocsi és némi cókmó).
2016. jún. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Nekem BBY grip and go van, még csak a mózest használjuk.

2.emeleten lakunk.

A babát biztonságos helyre teszem, mostanában elnézelődik, leviszem a vázat az ajtó mellé, visszamegyek, be a mózesbe és le.

A vázat ekkor nyitom szét, addig a mózes a földön van.


Visszafelé először a gyereket viszem fel, ha szerencsém van alszik, néha már sír - de vissza kell mennem a vázért, nehogy lába kéljen.


Nem tudom hány kiló, nem én választottam,kaptam. A váz nem nehéz, a mózes viszont a gyerekkel egyre nehezebb.

2016. jún. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Van lift, de a liftig van kb 10 lepcso. En lekapom a gyereket a hordozoval egyutt, felviszem. Aztan a vazat fellepcsoztetem. Lepcsoztetheto a kocsink, de nem birom el akkora sullyal. Autonk nincs, tarolo nincs (polgari haz).
2016. jún. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Babával nem laknék olyan helyen, ahol nincs lift, vagy éppen nehézkesen megközelíthető a lift.
2016. jún. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A felettünk lakó szomszéd egy kendővel magára kötötte, és lent az autójukban tárolt babakocsiba csak betette a babát. A kendő pedig ment a babakocsi aljába. Szerintem tök jó megoldás.
2016. jún. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Nallunk bar van lift de odaig kb 6-7 lepcsofok is, sot egy kb 10kg ha nem tobb babakocsink+a gyerek sulya. Sima mezei a kocsi nem leppantinthato a mozes vagy a hordozo. En lepcsoztetem mivel eleg nagy kerkei vannak a kocsinak igy viszonylag konnyu folfele egy picit nehezebb de ez legyen a legkevesebb, de mostmar valtottunk sport babakocsira kisrbb kerekekkel, ugyan igy fogom csinalni.



Es a nemtudomhanyas valaszolonak aki azt irta hogy "babaval nem laknek olyan helyen ahol nincs lift....", inkabb ne irtal volna.

2016. jún. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. ( meg a tippet a költözéshez 😝)
2016. jún. 14. 16:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Én elsőn lakok, sok-sok lépcsővel.

Előszőr leviszem a kocsit, addig a baba az ágyában van készen állva, utána feljövök és viszem őt is. Felfele ugyanez. Baba kiságyba aztán a kocsi. Én sem tenném bogaras, pókos helyre a tiszta kocsinkat.

2016. jún. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én olyan helyen nem laknék ahol nem foglalkoznak a rágcsáloirtással.Tárolonkban nincs se bogár se rágcsáló,de mivel napi 5x kéne kivennem a babakocsit,biciklizárral van lent a korláthoz erősítve a babakocsi,és csak a gyereket viszem fel.
2016. jún. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem csak 10 lépcsőfok volt. Császárral szültem, segítségem 1 hétig (se) volt, szóval nehézséget okozott az elején. Én is a vázat külön lépcsőztettem, babát meg a mózesben vittem le, addig a lépcsőházban leraktam a mózest a földre. Nem a legjobb megoldás, próbáltam kendővel is, de rémálom volt az utcán kötözgetni, lelógott, tél volt, stb.

Hamar "visszasportosodtam", aztán már tudtam lépcsőztetni. Most meg már sport babakocsija van (viszonylag korán leváltottam a "monstrumot" egy kicsi, könnyű, dönthető hátuljú kocsira), ezt meg felkapom gyerekestül. Ahogy nő a baba, úgy erősödöm hozzá, szóval nem okoz nehézséget.

2016. jún. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!