Bomboske kérdése:

Újszülött hordozása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igaz, hogy újszülöttet csak kendőben jó hordozni? Én ezt találtam. Ismeri esetleg valaki? Most megyek haza és jó lenne vmit szerezni. A kendős megoldások nem szimpatikusak és drágák is.


[link]


2016. jún. 28. 19:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én most vettem rugalmasat használtan ötezerért. És igen, sokkal jobb, mint a babakocsi, mert már próbáltam a nagyobbiknál.
2016. jún. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Ja, a linkben szereplő termék kenguru és nem hordozó kendő. Ég és föld a kettő. Előbbi egészségtelen, utóbbi egészséges.
2016. jún. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
i az en gyerekem meg a hordozot utalta...nezelodni szeret meg szabadon mozogni azt meg hordozoban nem nagyon lehet...ha az a kerdes h babakocsi e vagy hordozo akkor szerintem babakocsi...ha az a kerdes hogy hordozon belul melyik az passz :)
2016. jún. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy merev falú kenguru. A lehető legrosszabb választás.
2016. jún. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Te sem láttál még újszülöttet. Egyébként nem kerdeznel ilyeneket....

Rugalmas vagy szövött kendő, vagy szövött karikäs kendő alkalmas újszülött hordozására, ha figyelembe veszed, hogy egészsegesen hordozd.

Bugyis kenguru soha,de csatos hordozó is csak később lesz megfelelő.

2016. jún. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszra reagálva. De igenis láttam újszülöttet. Köszönöm. De nekem ez a kendős módszer teljesen új és a környezetemben lévők sem szeretik. Ezért is kértem volna tanácsot. Amúgy a gyártó szerint újszülött is hordható ebben a kenguruban. Látom ahogy sok csodás anyuka felköti a picijét. Hát elnézést de borzasztó.
2016. jún. 29. 08:04
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

a gyártó el akarja adni, úgyhogy ha a marketing azt kívánná, akkor gyerektelen pároknak kiskutya hordoására is reklámozná...


ennyi pénzért én karikás kendőt vennék. azt nem kell kötözgetni, és legalább meglátod, hogy nektek való-e a hordozás. ha igen, akkor lehet egy jobb minőségű, használt szövött kendőre beruházni (ami szintén nem egy nagy összeg)

rugalmast nem vennék. fként nem használtan (én legalábbis)

2016. jún. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

5-ös vagyok megint: a gyártó eladni akar, a reklám pedig nyilván tetszetős, hisz azért van. Egy újszülött nyeklik-nyaik, el nem bìrom képzelni, hogy teszed bele kenguruba stabilan. Ha összecsúszik, az kézben is érződik, hogy kényelmetlen neki.

Kendőt érdemes próbálni, hidd el, én sem mondtam magam soha hippinek vagy ősanyànak, vagy überértelmiségi otthonszülőnek, de könnyű, kényelmes, és egészséges a baba szempontjából is ìgy hordozni. Karikàsozunk most, előtte rugalmasat használtunk. A piciri is imàdja.

Talàn kicsit kemény voltam-bocs, de hihetetlenül zavar, hogy meg van tévesztve a jónép, hogy milyen jó a kenguru-màr 0+ tól.

2016. jún. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Miért mondod, hogy borzasztó? Furcsának biztosan furcsa, bonyolultnak is tűnik, de hogy borzasztó...?
2016. jún. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem olvasd el dr. Gyarmati Andrea korrekt válaszát itt:

[link]

A második kérdés az, ahol az alábbi válasz szerepel (csak idézek néhány fontosat, az eredetit a lapon tudod elolvasni). Szerintem nagyon korrekt választ ad a doktornő:


"De térjünk vissza az eredeti kérdéshez: kendő vagy kenguru?

Szerintem az elején egyik sem, és ezzel csak olajat öntök a tűzre, de akkor is így gondolom, ha bármelyikre ráírta a gyártó/forgalmazó, hogy „ideális az első életnapoktól kezdve."

.....

"Kedves Rebeka! Minden olyan eszköz, ami időnek előtte valamilyen helyzetbe kényszeríti a babát, amire még nem érett meg a szervezete, véleményem szerint ártalmas. Akkor is, ha ettől nekünk könnyebb, mert el tudunk menni vásárolni vagy el tudjuk intézni amit kell.

Tudom a kendő régi dolog, erre hivatkoznak. Igen, bizonyára azért, mert régen nem volt másra lehetőség. Ruhadarab, anyag akadt minden háztartásban, amivel a babát rá lehetett kötni a mamájára."

.....

"A fejét sem tartja még, ezért nagyon okosan külön fejtámasztót lehet rá patentolni, csak ez még épp azokat a mozgásokat gátolja, amik a fejtartásához szükséges izmokat erősítenék."

.....

"4 hónapos kortól, amikor a kisbaba már nem olyan kis tehetetlen, szépen tartja a fejét és kezdi a gerincmozgásait is megismerni nyugodtan lehet csecsemőhordozóban közlekedni vele."

2016. jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!