Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mi a különbség a babakocsik...

Mi a különbség a babakocsik között? Mindkét típusú "kell"?

Figyelt kérdés
Lehet sokak szerint butaságot kérdezek, de kezdő kismamaként inkább itt tudakolózok :) Van ugye a mózeskosár típusú babakocsi, amivel a pici az első hónapokban szállítható, illetve van az, amivel onnantól, hogy ülhet. Mindkettőt megvettétek? Vagy ha téli baba, akkor például az elsőt alig lehetne kihasználni? Amire még szükség lesz, az az autósülés. Ugyanúgy kelleni fog mindkét típus, vagy sok babakocsinál kivehető a szék rész? Hogy is van ez?
2016. júl. 21. 07:19
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
En nem vettem mozest mert novemberi baba lesz, olyan babakocsit vettem ami ujszulott kortol hasznalhato+bundazsakot es veszek kulon meg egy hordozot :)
2016. júl. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Ma már alig van csak mózeses babakocsi. Multifunkciós babakocsik vannak. 3 az 1ben: Mózes, sportrész, hordozó amiben autóban is lehet utazni.
2016. júl. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Az elso amit irsz kenyelmes a babanak es az ujszulottnek kell is, mert vizszintesben kell fekudnie. De nem feltetlenul kell ehez mozes, van olyan is, ami nem fektetheto.

A masik fajta a sportbabakocsi, azt akkor hasznalhatod, amikor mar tartosan ulni tud a gyerek. Ezeknek is dontheto a hattamlaja, viszont nem teljesen vizszintesbe altalaban, igy ujszulottnek nem jo.

Az elso sokkal nagyobb, igy viszont szelesebb, nehezebb.

A masik fajta kisebb, konnyebb, iranyithatobb, atb.

Ezert szoktak hasznalni mindkettot a maga idejeben.


De ezeknek van kombinacioja, a travel system. Ebben az esetben a vazra ra tudod rakni a hordozot, mozest, kesobb pedig a sportreszt is. Igy a babakocsi maradhat vegig, csak az uleseket csereled rajta.

Viszont en ugy latom, hogy sokan hiaba vesznek ilyet, hamar rajonnek, hogy egy 10-15 kilos, szeles vazra hiaba kerul a sportresz, hiaba hasznalhato ugy is, attol az meg szeles marad es nehez es addigra a gyerek is mar nehezebb. Megemelni szenvedos, tomegkozlekedes nehezkes, osszecsukva is sok helyet foglal. Igy sok esetben a vege az lesz, hogy cserelve lesz egy kisebb, konnyebb sportbabakocsira.


Van persze olyan travel system is, ami konnyu es tenyleg jol hasznalhato sportkent is, csak meg kell talalni ezeket a fajtakat, illetve sok esetben ezek eleg dragak.

2016. júl. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem travel systemes babakocsim volt, és kiszolgált 3 gyereket 2-3 éves korukig egymagában. Fel tudtam tenni őket a buszra vele, és én szerettem, hogy masszív, stabil, jókat aludtak benne nagyobb korukban is. :)
2016. júl. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

ha van autód, akkor mindenképp kelleni fog autóshordozó (ez a mózes és a sport rész közötti elem, amiben kagyló formában ülhet a baba).

tehát mivel nekünk van, rögtön 3 részes babakocsit vettünk (Chicco S3 trio - használtan vettük, azóta 4 gyereket kiszolgált tökéletes az állapota)

ennek a mózes részét használtuk 4 hónapos koráig - az autóshordozót meg az autóban. aztán mikor a mózesből már nem látott ki, átraktuk a vázra az autóshordozót a sétákhoz, ebből már kilátott, de még mindig nem kellett hogy üljön benne...elvileg ugye nem ültetheted míg magától nem ül, hanem vagy ilyen autóshordozóba rakod át, vagy a sport részébe a babakocsinak, ami dönthető, jó esetben legalább 30 fokra, abban nyugodtan szállíthatod a mózest követően.

mindez kikerülhető ha már az elején egy un. többfunkciós babakocsit veszel, ami teljesen vízszintesbe dönthető - szinte mózessá alakítható, majd onnan fokozatosan emelgetheted a támláját, 30-45 majd 90 fok környékére...ilyenünk is volt, egy Pierre Cardin többfunkciós babakocsi, ezt mi a 3 részes mellé pót babakocsinak vettük. lényegesen olcsóbb volt.

Azért nem egyből ezt a többfunkciósat vettük, mert ugye autónk van és abba mindenképp kellett volna a hordozó...

a 3. változat az esernyőre csukható babakocsi ami kb olyan mint egy sport babakocsi csak sokkal kisebb: na ez nem annyira kényelmes egy újszülöttnek, még akkor sem, ha teljesen le lehet dönteni vízszintesbe...mivel nagyon kicsire összecsukható, gondolhatod hogy nem sok "anyag" van benne...váz...ülőrész...jó esetben kupola és azzal kész...ez a lényege, kicsire össze lehessen csukni. mi ezt nyaraláshoz vettük, akkor a többfunkcióst el is adtuk, így most jelenleg van egy 2 éves kislányunk, egy 3 részes Chicco babakocsink, meg egy esernyőre csukható noname...meg egy pocaklakóm, tehát a 3 részes még őt is kiszolgálja majd :))


szerintem két dolgot mérlegelj: ha van autótok, én nem hezitálnék a 3 részesen...ha nincs autó, és gyalog jársz bevásárolni majd, mindenképp olyat válassz amin sok zseb van és jó nagy a kosara....ha találsz ilyet többfunkciósban (a pierre cardin pl ennek megfelelt) akkor nyugodtan választhatod azt is, csak figyelj arra, hogy újszülöttnek is stramp legyen, legyen rendesen körbe a váz, mintha egy mózes volna, ne boruljon ki belőle, a támlát lehessen legalább 5-6 féle állásban dönteni, és persze teljesen vízszintesbe is..

és a kupola (az árnyékoló rész) legyen minél jobban lehajtható, a Pierre Cardinnak hátránya hogy alig árnyékol...a Quinny Buzzosoknál gyakran látom kiegészítésként a napernyőt, gondolom akkor az sem árnyékolhat valami jól...a Chiccoba az árnyékoló rész nagyon jó...ez fontos ha sétálni mentek, mert tönkre teheti a nap a sétát rendesen, ha a baba üvölt mert szemébe süt

2016. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Két babakocsink van, egy multifunkciós (mózeskosárral, autós hordozóval és sportüléssel), plusz van egy picire csukható esernyőkocsink. Nem teljesen értem, mire gondolsz, hogy téli babánál a mózest nem lehet használni. Februári a babám, három hónapos koráig használtuk a mózest, addig nagyon jól elfeküdt benne, jókat aludt, szerette ő is, én is. Három hónapos kora után már nem nagyon akart megmaradni benne, zavarta, hogy nem lát ki, úgyhogy akkor időnként az autós hordozót használtam, bár azért abban hosszabb időt nem jó, ha eltölt, ezért ebben az időszakban kezdtem el intenzívebben hordozni inkább a babakocsizás helyett. De persze voltak így is helyzetek, amikor csak a babakocsi volt nyerő, akkor autós hordozóval használtam. Most öt hónapos, már a sportülést használjuk, persze nem teljesen felültetve, de nem is vízszintesen, illetve az esernyőkocsit is szoktuk, az egy pici, könnyű kis kocsi, de olyat vettünk, ami dönthető vízszintesig. Mondjuk én, ha tehetem, inkább hordozok, jóval kényelmesebb nekem így, nem kell azt néznem, hol van járda, hol van lépcső, mennyi bukkanó van a járdán, ott vágok át, ahol akarok, imádom :) Vásárolni viszont praktikusabb nekem a babakocsi, mert akkor nem kell cipekednem. Ezért választottam olyan babakocsit, aminek jó nagy kosara van alul.
2016. júl. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!