Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Hány hónapos kortól lehet a...

Hány hónapos kortól lehet a babát kivinni sétálni babahordozóba?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok és nyárra várható a baba, ezért nem tudom érdemes lenne-e 3:1-ben babakocsit venni
2017. febr. 27. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Én tényleg nem értem a kérdést.


Hordozóban mi nem vittük sétálni, de az autóban azt használtuk.


3 naposan vittük haza a kórházból, 5 naposan mentünk először sétálni, igaz akkor még csak rövid időre kb 15 percre.

2017. febr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Sétához max akkor használjuk a hordozót, ha autóval megyünk valahová, mert akkor egyszerűbb csak a babakocsi alját vinni pluszban, és nem kell a mózes.

De a normál napi sétát mindig a mózesben tettem velük, mindegy, hogy a tavasszal született a gyermek, vagy ősszel.

Nem tudom, merre élsz, miért nem akarsz "rendes" babakocsit, de szerintem a babák igen nagy része kényelmesen, jót tud aludni a babkocsiban, nem számít, hogy nyár van vagy tél. A hordozó nem egészen erre való, akármennyire is szimpatikus neked.

2017. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A hordozó nem sétára való ahogy előttem is írták,hanem autós szállításra. Nem is egészséges huzamosabb ideig abba tenni a babát. Addig ok amíg beszaladsz a boltba, vagy valami rövidebb elintézendőd van és addig azt teszed a vázra ahogy kiszállsz a kocsiból, de nagy sétákra a mózest használd.
2017. febr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem a hordozóban kellene sétálni vinni a babát. A mózes a legjobb neki még.


Egyébként felénk az elmúlt évben egyre többen hordozóban viszik sétálni a babákat. (tuti nem eseti alkalom, mert sokszor látom ugyanazokat az embereket) Egyáltalán nem egészsséges a babának.

Sőt, nekünk a dévényes és az ortopéd orvos is megjegyezte, hogy csak az utazás ideje alatt rakjuk bele.

2017. febr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erdemes 3:1 ben kocsit venni.

Akarmikor szuletik a baba.persze csak ha van autotok.en sosem vittem hordiban setalni(hazudok,egyszer,mikor a lift rossz volt,es a hordiban konnyebb volt levinni mint a mozesben,de szukseg helyzet volt.a nagyokert menni kellett)

Viszont mikor autoval mentuk vasarolni akkor mindig csak a vazat vittuk,es a hordiban maradt a pici.

Ebbol a szempontbol jobb a 3:1ben.

2017. febr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az enyém is nyáron születik. Hordozóban nem szabad sétálni vinni, legalábbis rendszeresen és hosszú időre nem. Vízszintesen kell feküdnie, tehát mózesben. (Én olyat keresek, ami hátul szúnyoghálós, hogy szellőzzön az ezer fokban.)

A hordozó arra kell, hogy autóban szállíthasd, mert biztonsági gyerekülésként funkcionál. Autóba enélkül nem rakhatod be. Esetleg annyit még kibír hordozóban, hogy autóval elmész mondjuk bevásárolni 1 órára, és nem viszed magaddal a mózest. A hordozót egyszerűbb berakni a bevásárlókocsiba.

Ha nincs autótok, akkor felesleges a hordozó. Ha van, akkor muszáj.

2017. febr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

mindkettő babám nyári, és mindkettővel használtuk elég sokat a hordozót. egyrészt mert kellett az autóba. másrészt mert a mózest kinpőtték és megutálták 3 hónaposan, ültetni viszont ugye nem lehetett őket, a hordozóból szépen kiláttak.

harmadrészt nehezen aludtak el mindig is a lakásba, a hordozóba csak kitettem őket napközben a teraszra, ringattam rajtuk hármat és utána 3 órát húzták benne a lóbőrt a teraszon. Szerintem megéri bőven a 3:1 főként ha autót van

2017. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
ja és az ortopédus azt mondta hogy kb 4 hónapos korától nyugodtan lehet használni hosszabb időre is midnent, amiben kagyló ülésben van (hordozó, pihenőszék, etetősszék stb)
2017. febr. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!