Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Szóval.. anyósomék már kikötötték előre, hogy ők szeretnék majd megvenni a babakocsit, nem mondtam nemet, mert az bunko lett volna szerintem, DE egyáltalán nem szeretném, hogy ők vegyék meg.

Nem tudják, hogy milyen izlésünk van a párommal, illetve megbeszéltük a férjemmel hogy multifunkciós babakocsit szeretnénk majd, jó nagy kerekekkel.


Hogy mondanátok el, hogy ne vegyék meg? És hogy ne sértődjenek meg? Már az agyamra mennek ezzel. Nem akarok lekezelônek vagy bunkónak tűnni! mi szeretnénk kiválasztani, olyat, ami Nekünk tetszik és nem nekik.


Volt más is ilyen helyzetben?



2017. márc. 8. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Piszok egyszeru: megmondod higy milyet neztetek ki, megkerdezed mennyit szantak ra. Ha kevesebbet, megmondod hogy te mindenkeppen olyat szeretnel szoval vegyetek kozosen.


Anyuka leszel, ilyen pokoli egyszeru dolgok ne akasszanak mar meg anyoseknal szemben...

2017. márc. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legtobbszor egyebkent olyanon problemaznak a frissen anyukava valo menyek amik siman megoldhatok 2-3 udvarias es logikus mondattal. Jotanacs: mielott felhergeled magad imyeneken, gondolkodj picit es a valasz ott lesz a kuszobon :)

Amikor elso babat vartuk en is minden anyosekkal kapcsolatos dolgon elore felhuztam magam holott csak ket apro leszerelo mondat kellett, most mar tudom es ha kell, alkalmazom ezeket: NEM, KOSZONOM!

Es utana a magyarazat. Ha nem ertik hat nem ertik, kit erdekel? Ugyis lukra futnak.

Ha megmondod nekik amit 1. hozzaszolasomban irtam es megis vesznek egy masmilyen kocsit, akkor megmondod: ne haragudj, mondtam hogy mi kineztuk milyet akarunk.

Es megveszitek azt. Pont.

Legy felnott!

2017. márc. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ők veszik,első unoka,nagyon várják,de ők alapból voltak olyan jófejek,hogy ideadták a pénzt (nem is nagyon akartuk elfogadni,tudjuk mennyit güriztek érte,de ragaszkodtak hozzá). Azt mondta anyósom,úgyis mi fogjuk használni,olyat vegyünk,ami a mi igényinknek megfelel illetve ami nekünk tetszik. Én pedig azt csináltam,hogy mikor kinéztem,akkor megmutattam neki,nyilván már eldöntöttük,hogy azt vesszük,de kikértem a véleményét. Tudom,hogy jólesett neki,mi meg hálásak vagyunk a segítségükért még akkor is ha nem szorultunk rá. Szerintem értelmes felnőtt emberek ilyet meg kell tudjanak beszélni. 35hkm
2017. márc. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, van. Úgy oldottuk meg, h meg vettük a babakocsit és kész. Nem olcsó babakocsit vettünk, akartunk ezért a férjemmel egyetértettünk abban, h nem akarunk senkit anyagilag megterhelni lehúzni. Udvariasan elmagyaráztuk nekik, h mi, hogy gondoljuk és elmondtuk h ha szeretnének segíteni akkor ruhába meg játékokba gondolkozzanak. :) a nagyobb kiadásokat semmiféle képpen nem szeretnénk a nagyszülőkre hárítani hiszen mégiscsak a mi gyerekünk lesz. Ha mégis majd sokat akarnak költeni a picire rá érnek később hiszen minnél nagyobb annál több dolgot igényel.

Szerencsém van, mert anyósomék jó fejek és a szüleimnek is elég egyszer elmagyarázni nekik valamit. Első unokájuk lesz.

2017. márc. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!