Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti ebben a helyzetben hogy...

Ti ebben a helyzetben hogy döntenétek? Vállalnátok még gyermeket?

Figyelt kérdés

Nos, nem a válaszol alapján fogok dönteni, de azért érdekelne mások véleménye, hátha olyan szempontokat tudtok írni, amire én magamtól nem gondoltam.


40 éves vagyok, elváltam, kisgyermekkel. Néhány éve lett új párkapcsolatom egy nálam pár évvel fiatalabb, gyermektelen férfival. Életem legjobb kapcsolata: a párom gondoskodó, törődő, figyelmes, fel tudok rá nézni, mindent meg tudunk beszélni, minden problémánkat meg tudjuk oldani közösen. Igazi társam. Minden tökéletes... lenne, de van egy hatalmas dilemma. A gyerekkérdés. Amikor összejöttünk, sokat beszélgettünk róla, hogy én még elvileg vállalnék gyermeket, ha úgy alakul a kapcsolat. Ő is vágyott saját gyermekre. Még nem álltunk készen, nem is éltünk még együtt, amikor váratlanul teherbe estem. Először megijedtünk, de idővel nagyon örültünk a babának, készek voltunk átszervezni úgy az életünket, hogy jöhessen. A párom egyre lelkesebb volt, minden ultrahangra jött velem, simogatta a pocakom, tervezgette a közös jövőt. Aztán elveszítettük... egy fatális véletlen miatt (a dokik szerint garantáltan nem ismétlődhet meg). Az orvosom biztatott, hogy lehet még gyermekem, szerinte tökéletesen alkalmas rá a szervezetem. A veszteséget közösen dolgoztuk fel, még erősítette is a kapcsolatunkat.

Mivel azonban a helyzet továbbra sem volt ideális több szempontból, elnapoltunk a gyermekvállalás témáját és igyekeztünk arra koncentrálni, hogy a közös életünket megalapozzuk. Szépen haladunk ezen az úton. Én eleinte úgy éreztem, hogy mindenképpen szeretnék majd még gyermeket, de már egyre kevésbé. Jelenleg a párom sem érzi magát késznek (több okból, amit én nagyon is meg tudok érteni, teljesen jogosnak tartom az indokait). Ez a helyzet várhatóan egy-másfél év múlva mindenképpen változni fog.

Közben ahogy nő a gyermekem, egyre önállóbb, egyre jobban élvezem, hogy van saját életem, hogy lehet utazgatni, lehetnek saját hobbijaim, már nem a gyereknevelés körül forog minden. Egyre nehezebben tudom elképzelni, hogy újra éjszakázzak, pelenkázzak, hogy éveken át mindent alárendeljek egy kisgyermeknek... egyszerre vágyom rá és rettegek tőle. Na meg az idő... nem leszek már fiatalabb, nincsenek éveim, hogy felkészüljek rá. Félek attól, hogy mire a párom készen áll, addigra nekem teljesen elmegy a kedvem az egésztől, kifutok az időből. (Ez most is bennem van, tehát az se lenne megoldás, hogy most gyorsan csináljunk gyereket, mert az ő helyzete rám is hatással van, én sem érzem ideálisnak az időpontot.)

Féltem a kapcsolatunkat. Én most már el tudom képzelni az életünket közös gyermek nélkül, de 99%-ig biztos vagyok benne, hogy ő mindenképpen szeretne majd idővel saját gyermeket. A családjában, baráti körében sorra születnek babát, a párom rajong értük. Nagyon jó apa lenne, ezt már a terhesség alatt is éreztem. Nem akarom őt megfosztani az apaságtól, de azt sem szeretném, hogy én meg úgy ugorjak bele egy ilyen dologba, hogy nem igazán vágyom rá. Tudom, hogy ebben a kérdésben nincs kompromisszum. Szakítani egyikünk sem szeretne, mert a kapcsolatunk értékesebb annál.

Hát ennyi a történetem. Érdekelne, hogy mások hogyan látják...


2017. febr. 23. 14:19
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
23%
Hány éve történt a vetélés?
2017. febr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
58%

A korodtól eltekintek most.

Én magamat nézném,ha nem vágyom rá annyira,nem szülnék senki kedvéért,mert nekem kell legtöbb időt tölteni a babával .

Korodra visszatérve,hát nem vállalnék semmi pénzért

2017. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
49%
Senki kedvéért nem semmi pénzért,félre írtam bocsánat
2017. febr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

1.: Bő egy éve.


2.: Én még nem döntöttem el egyértelműen a kérdést magamban, vívódom. Vágyom is rá, meg nem is. Ami a koromat illeti: azzal már megküzdöttem, amikor teherbe estem, de több orvos is biztosított róla, hogy a korom nem akadály. Igazából fiatalabbnak érzem magam, mint 10 éve.

2017. febr. 23. 14:51
 5/35 Én84 ***** válasza:
85%

Szerintem mindent leírtál.

Hozzáfűzni csak annyit tudok,hogy én a helyedben nem vállalnám.

2017. febr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
83%

Nem vállalnám. Főleg nem 40 évesen, vetélés után. Semmi kedvem nem lenne pl. 60 évesen szalagavatóra készülni. Az egészségemet is félteném.

Magad is látod, hogy itt két megoldás van, vagy te engedsz, vagy ő, de valamelyiktek nem lesz boldog. Ha valamelyiktek meg nem lesz boldog, akkor borulhat a még jól működő kapcsolat is.

2017. febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
62%

Konkrétan mi fog változni másfél év múlva?

Lehet több idő lenne míg összehoznátok.


Ha beleképzelem magam a helyzetedbe és hozzáadom azt, hogy én max. 40-ig akarnék szülni, akkor "most vagy soha" dolognak tűnik.

2017. febr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
53%
Ha igazán szeretnéd akkor most, ne várj tovább! Hogyha pedig a szabadabb életre vágysz,akkor hagyd. Gondold át, és döntss ahogy a szíved digtálja!
2017. febr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
65%
Előző, most vagy soha, DE ha nem akarja? Lehet, hogy fiatalabbnak is érzi magát, mint tíz éve, de a szervezete nem biztos, hogy egyetért ebben a kérdésben.
2017. febr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

7-8: Ezt inkább privátban fejteném ki.


9: Ahogy írtam, nőgyógyászatilag teljesen egészséges vagyok, sőt, termékenyebb, mint valaha. A váratlan terhesség is egy soron kívüli peteérésből fogant. A dokim szerint most "beindult" a szervezetem, ami már a klimax előjele, de még bőven van idő addig. (Ez ijesztő kicsit, mert elég nagy az esély az ikerterhességre, egy hónapban többször van ovulációm.)

2017. febr. 23. 15:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!