Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Szerintetek ez a kocsi tényleg...

Szerintetek ez a kocsi tényleg használható újszülött kortól? Nem ártalmas?

Figyelt kérdés

3 az 1-ben babakocsit szerettem volna, de látom, hogy az újdonsült anyukák akik ilyet választottak mind eladják ahogy megtanult ülni a baba és könnyebb, kisebb, kényelmesebb (olyan szempontból, hogy kis helyen elfér, könnyű feltenni járművekre) kocsikat vesznek. Én nem szeretném ezt csinálni. Tehát, hogy megveszek egy ilyen kocsit, majd eladom fél év múlva.


[link]


Erről a kocsiról azt írják, hogy az első perctől (:D) használható, mert teljesen vízszintesbe állítható, de ez tényleg így van? Elég lenne “csak” egy ilyen kocsi? Légyszi segítsetek!


2017. okt. 19. 11:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Lift nélkül laktok a 10. emeleten? Mert max. akkor kivitelezhetetlen.

Nekem húsz lépcsőfok van a liftig, de míg pici volt így is simán felvittem ébredés nélkül. Kicsomagoltam és aludt az előszobában (a mózesben).


Azt a cybex-et se venném, mert a lábtartója nem állítható. Lógó lábbal zsibbasztó aludni.

S hogy miért megint az altatás, mert akármit hiszel kb. 1,5 év alatt fontos szempont, hogy alvásra is lehessen használni egy kocsit (plusz vészhelyzeti pelenkázáshoz is jó a vízszint). 2 év körüli gyerekek nem alszanak már jellemzően kocsiban, de az egyébként is a lassan a babakocsis kor vége.


Cybex Callisto-nk van, ahhoz is lehet mózest kapni, de szerintem a tavaly téli jégen szitkozódtam volna rendesen a(z esernyőkocsihoz képest nagy, de egyébként kicsi) kerekei miatt.

2017. okt. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igen, lift nélkül..
2017. okt. 19. 14:20
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi kaptunk ajándékba családon belül egy 2:1-ben kocsit. Hasonló volt, mint ez, de ezeket sajna hiába írják - nem lehet teljesen vízszintig dönteni.

Így végül vettem egy 3:1-ben, hatalmas mózessel. Mondjuk nekem téli babám lesz, így az is szempont volt, hogy a mózes azért sokkal melegebb, zártabb, mint a ledöntött sportrész.


Írod, hogy altatni nem szeretnéd a babát benne. De azt tudod, hogy azért 1,de inkább napi 2 órát ajánlott levegőn lenni a babával? A 10 emeletesből gondolom ezt csak babakocsival tudod megoldani. Szerintem mindenképp a baba érdekeit nézd, és olyan kocsit válasz, ami nem neki, hanem neked kompromisszum. És mit szólnál egy kivehető mózes betéthez? Nekünk is van textil mózesünk - még a régi kocsiról. Ez nagyon könnyű, és fel tudod benne cipelni az alvó babát. Szerintem egyébként nem találsz olyan kocsit, amit könnyen fel tudnál cipelni a 10. (!) emeletre.

2017. okt. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy, amikor kötelező 4 emelet fölött a lift már ezer éve? (Tán az útépítésűeknél már 3 emelettől).
2017. okt. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Akkor hordozókendőben és hasonlókban nem tudnék vele ennyit sétálni egy nap? Nem magamnak szeretnék jó kocsit, azt hittem ez természetes. Én csak azt nem szeretném egyedül, hogy el kelljen adnom az elsőt és venni egy másikat, ennyi az egész. Megnézem azt is, amit most Te ajánlottál, és azt is, amit korábban írt valaki, állítható lábtartóval, de egy kicsikét jobban örülnék, ha inkább kocsikat mutatnátok, persze, csak ha ismertek olyat, amit írtam, és nem a liftről beszélgetnénk. Egy lakóparkban lakunk, két szárnya van egy épületnek, az egyikben van a lift, jelenleg felújítást végeznek rajta és előreláthatólag 2018 november és 2019 januárjában kerül átadásra, de én most fogok szülni 2018 januárjában. Mindenképp fel kell majd vinnem a kocsit, vagy lent hagyhatom a tárolókban, de akkor szintén fel kell ébresztenem.
2017. okt. 19. 17:07
 16/18 anonim ***** válasza:

Hordozókendőben annyit sétálsz, amennyit csak bírsz (gyermekágyasan nem ajánlott).

A 10.-re semmilyen kocsit nem fogsz tudni felcipelni kompletten. A 3 in 1 kocsi mózesrészét önmagában talán (a többit a tárolóba), de az se lesz kellemes.

Szülés után egyébként én egyedül se bírtam volna felmenni, a kocsiig nehéz volt elslattyognom, de már nagyterhesen is óriási kihívás volt.

2017. okt. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A muszáj nagy úr. :) :(
2017. okt. 19. 18:55
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekünk M&P sola2 van, mózeskosarastól, cybex aton q hordozóval. Én 7 hétig kb 10 percet bírtam sétálni, de az is elég volt a babámnak, hogy aludjon, szóval mózesnek még egy szavazat. Plusz, ha láttál már ilyen kocsit élőben, akkor bizony észrevehető, hogy egy újszülött babát nem nagyon véd az időjárástól. Nagyon könnyű babakocsi, nálunk 4 lépcsőfok van, de azt simán bírom egyedül is. Viszont városi babakocsi inkább, nálunk vannak rosszabb járdák, és azt bizony nem szereti. Esetleg szóba jöhet a cybex cloud q hordozója, ami fektethető valamennyire, de azt élőben nem láttam még, és bizony jó ára van. ..
2017. okt. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!