Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Van itt olyan aki nem használt...

Van itt olyan aki nem használt babakocsit csak hordozta a babát? Nem hiányzott? Miért döntöttél így?

Figyelt kérdés
2017. dec. 11. 08:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
44%

EN az első válaszoló vagyok, engem is lepontozott, pedig csak annyit írtam, h ha hatfajos akkor ne hordozzon :-/ na mindegy...

Ez igazából attól is függ, hol el az ember. Budapesten talán egyszerűbb hordozni, főleg ha sokat tömegközlekedik. En vidéken elek, a bolt fel óra gyalog ha sietek...én mondjuk nem bírnám oda el cipelni, főleg h valóban nincs rakodó tér ebben az esetben. Úgy pláne nem bírnám.

Ugyanúgy gyerek függő is, a fiam utalta a hordozót a kezdetektől. Sírt ha fel kötöttem. Nem is erőltetem, jobban el volt a kocsiban.

De igazából ki kell próbálni, ha neked beválik, akkor miért ne lehetne. Később is vehetsz babakocsit.

2017. dec. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
49%

Férjként írok. Megvettük a 300 ezres 3as babakocsi-szettet, kizárólag az autós ülést használtuk belőle. A babakocsi részt kb 3x használtuk összesen. A fiam ordított minden alkalommal amikor belepróbáltuk, de szerintem logikus is hogy a 9 hónap tökéletes környezet után épp elég sokk volt neki kijönni, nem hiányzott neki hogy rátegyünk még egy lapáttal azzal hogy hozzá sem ér az anyjához.


Bár a párom terhesség előtt is hátfájós volt, a súly eleinte egyáltalán nem volt neki plusz probléma (hiszen ennél nagyobb súly volt rajta amíg terhes volt), később is csak hosszabb utaknál fáradt el és amúgy is cserélgettük hogy épp ki viszi. (de azért kb 70%-ban nála volt)

Pici korában még a szoptatás is ment menet közben (spéci pólóban).

Amikor a barátnőjével elmentünk sétálni kicsit is rosszabb úton (pl erdőbe), és szenvedett a babakocsival a görönygyös úton, ő is rájött hogy nem hülyeség a hordozás :)


Kb. 3 éves koráig hordoztuk, először kendőben elöl, később csatosban hátul.


A babkocsi-szettet meg alig használt állapotban sikerült 250-ért eladnom :)


Amúgy kisággyal is pont így jártunk, megvettük, de végül nemhogy nem használtuk, a rendes ágyunkat is eladtuk és matracokkal töltöttük fel a hálószobát. Azóta így alszunk 3an gond nélkül.

A kiságy meg elkelt hasonlóan kicsi veszeséggel.


Pelenkázó is csak tároló lett végül, sokkal biztonságosabb volt a földön vagy a kanapén pelenkázni.


Rá kellett jönnünk (amit már amúgy előre is sejtettem) hogy ezek a kiegészítők csak lehúzó divateszközök amik többet ártanak mint használnak. Minden "kényelemnek" meg kell fizetni az előre nem látható árát, és legtöbbször a gyerek fizeti meg sajnos. A jól bevált teszt azóta: ami nem volt kb 200 éve még, arra nincs is szükség csak a legkivételesebb esetekben (kivétel pl oltás, az sem ész nélkül).

Szerencsére olyan az anyagi helyzetünk hogy bármit megengedhetünk magunknak gond nélkül, végül kevesebbre volt szükségünk mint bármelyik babázó ismerősünknek :)


Előttem valaki írta hogy a hordozott gyerek agresszív lett, hát az szerintem erősen kivétel lehet valami más problémától amit esetleg nem látott a rokon.


Nálunk pont azt látom hogy az összes gyerek hozzá képest agresszív és látom a fiamon hogy nem is érti hogy a többiek miért olyanok. A kezét máig amikor megfogom mindig elcsodálkozom azon hogy milyen lazán és puhán tartja, míg több vele nagyjából egykorú unokatestvére (nem szoptatott, nem hordozott, különalvós) tiszta görcs és gyakran ökölben látom a kezüket.


Amúgy kicsit aggódom is hogy így mi lesz vele, mert OK ez a nyugodt lazaság jó dolog mondjuk felnőttként de a körülötte lévő pattogós gyerekek mellett nem biztos hogy a legideálisabb.


Összességében én azt látom hogy a gazdasági szereplők nagyon durván kihasználják az anyukák féltő ösztöneiket hogy mindenféle sz*rságokat rájuk tukmáljanak, kb olyan szinten mint ahogy a férfiak szexuális ösztöneiket használják. Az egyszerű, jól bevált (évezredek alatt használt), olcsó dolgok szerintem a legjobbak.

2017. dec. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nálunk csak most jön a baba.

A férjem is kérdezte, hogy tuti kell a babakocsi?

Amiért úgy döntoöttem.

Vlhetően fognak ra vigyázni nagyszülők(már bejelentették az igényt;) ) nekik annyira nem alkalmas a hordozás..

A másik nyomósabb ervem, hogy nyárra lesz meg a baba, és szerintem a mai nyarakat figyelembevéve örülök ha egy top nem izzad ram, nemhogy a gyerek is 38 fokban.

Vélhetően ez is az is lesz...de kertesházban lakunk, szóval nem nyűg a babakocsi tárolása..


Később én is tricikliztetni szeretném

2018. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!