Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Gyerekülés (9-18kg) hogyan...

Gyerekülés (9-18kg) hogyan akadályozható meg, hogy előre bukjon a gyerek feje?

Figyelt kérdés
Akár alvás közben, akár baleset esetén? De alvás közben szinte mindig előrebukik, ami többszáz km-es utazásnál nem jó.
2018. jan. 1. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem dönthető?
2018. jan. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Mi vettünk alvós utazós nyakpárnát, amit felnőttek is szoktak használni, csak ez gyerekméret. Csak akkor adtam rá, mikor már elaludt.
2018. jan. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Ezen én is sokat aggódtam.

Nekünk most Cybex Juno 2 Fix ülésünk van (9-18kg), és nagyon jól dönthető, ami a fejét a helyére billenti szépen. Akár menet közben is lehet dönteni.


Egyébként a nagyobbaknak való (15-36kg) Cybex ülésekben már van egy külön billentős fejtámla rész pont emiatt.

Ezen a videón nagyon jól látszik, mekkora a különbség balesetnél:

https://www.youtube.com/watch?v=0zu5hcFNlj8

2018. jan. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

A gyereknek az a legbiztonsagosabb, ha 3-4 eves korig menetiranynak hattal utazik. Ilyenkor, nagyobb fekezes vagy baleset eseten a gyerek feje az ulesbe simul, es a fekezes/becsapodas ereje elnyelodik, es igy a gyerek gerince nem serul. Ha menetiranynak van bekotve, akkor a jol ismert ostorcsapas jelenseg egy nagyobb fekezes eseten is hatalmas problemat okozhat, nem kell feltetlenul baleset hozza.

Hatrafele bekotheto ulesnel is van olyan, ami dontheto, es igy kenyelmesen aludhat a gyerek.

Pl: [link]

2018. jan. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%

4. vagyok.

Itt egy korrektebb leiras ;)

[link]

2018. jan. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én rendeltem egy “fejtartót”, ami ùgy néz ki, hogy gumira rá van varrva egy puha textilpánt, ez a pánt van a homlokára hùzva, a gumis rész az ülés fejtartò részén körbevezetve.

Hát nem tudom mennyire érthetô:)))

De nagyon szuper! Elôtte én is mindig fogtam a fejét, tartottam a homlokát, minden piros lámpànàl, fékezésnél elôrebukott.

Egyszerû és nagyszerû megoldás.

2018. jan. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló: hogy keressek rá erre a fejtartóra, mi a gyártója?
2018. jan. 13. 21:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Priviben megírtam. Ide nem akartam nehogy reklámnak minôsüljön.
2018. jan. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Nekem is elküldenéd?

Köszönöm.

2018. jan. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
miért van lepontozva a 4es????
2018. jan. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!